„Budowa Centrum Integracji Społecznej w miejscowości Kruszyn” wraz z realizacją zadania „Wyposażenie wraz z zagospodarowaniem terenu Centrum Integracji Społecznej w miejscowości Kruszyn”

Gmina Włocławek

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00012273
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00012273/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-01-05 12:06
Lokalizacja
Włocławek, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-696ae6b2-455a-11ed-8832-4e4740e186ac
Identyfikator
8882878334
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty sanitarneRoboty pomocnicze w zakresie wodociągówUsługi geologiczneRóżne siedziska i krzesła

Wykonawcy

1 przyznane

Girder sp. z o.o.Włocławek, PL · lot 0
13 762 569,64 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00012273 z dnia 2023-01-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa Centrum Integracji Społecznej w miejscowości Kruszyn” wraz z realizacją zadania „Wyposażenie wraz z zagospodarowaniem terenu Centrum Integracji Społecznej w miejscowości Kruszyn”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Włocławek

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 910866904

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Królewiecka 7

1.5.2.) Miejscowość: Włocławek

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-800

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - Włocławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@g.wloclawek.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: gmina.wloclawek.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/ug_wloclawek

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Budowa Centrum Integracji Społecznej w miejscowości Kruszyn” wraz z realizacją zadania „Wyposażenie wraz z zagospodarowaniem terenu Centrum Integracji Społecznej w miejscowości Kruszyn”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-696ae6b2-455a-11ed-8832-4e4740e186ac

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00012273

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-01-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00013163/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Budowa Centrum Integracji Społecznej w m. Kruszyn wraz z realizacją zadania "Wyposażenie wraz z zagodpodarowaniem terenu Centrum Integracji Społecznej w m. Kruszyn"

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00384980/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RBRiGK.271.2.35.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Budowa Centrum Integracji Społecznej w miejscowości Kruszyn” wraz z realizacją zadania „Wyposażenie wraz z
zagospodarowaniem terenu Centrum Integracji Społecznej w miejscowości Kruszyn obejmuje:
1) rozbiórkę budynków istniejących na nieruchomościach oznaczonych jako działki numerami ewidencyjny-mi 61/8, 61/10 i
62/3 – termin rozbiórki budynków do uzgodnienia z Zamawiającym;
2) budowę budynku jednokondygnacyjnego, niepodpiwniczonego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną (wewnętrznymi instalacjami), źródło ciepła –powietrzna pompy ciepła, na nieruchomościach oznaczonych numerami ewidencyjnymi jako działki 61/6, 61/8, 61/10, 62/3 i 63 położonych w miejscowości Kruszyn (obręb ewidencyjny 0012
Kruszyn). Obiekt będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych ruchowo bezpośrednio z poziomu terenu przyległego do budynku. W budynku znajdować się będzie toaleta przystosowana do użytku przez osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Budynek po wybudowany będzie przeznaczony na ośrodek kulturalny dla mieszkańców Kruszyna i okolic. W
budynku zlokalizowana będzie również siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej. Obiekt będzie dostępny dla klientów korzystających z oferowanych przez obiekt usług w tym dla osób niepełnosprawnych z niepełno sprawnościami ruchowymi;
3) zagospodarowanie terenu wokół budynku – wycięcie 13 drzew z nieruchomości oznaczonej ewidencyjnie nr 61/10 i dokonanie nowych nasadzeń (26 drzew), zgodnie z decyzją Starosty Włocławskiego Nr ROL.613.2.15.2022z dnia 18 marca 2022 r., budowę ciągów komunikacji pieszej i jezdnej, wykonanie 17 stanowisk postojowych z ażurowych krat z tworzywa sztucznego oraz 2 stanowisk postojowych dla osób niepełnosprawnych, wykonanych z kostki betonowej, nasadzenie
krzewów i wykonanie trawników;
4) wyposażenie obiektu m.in w scenę wraz oświetleniem i nagłośnieniem, w sprzęt multimedialny, wyposażenie sali kinowej w ekran i krzesła, wyposażenie studia nagrań wraz z reżyserką, a także dostawę sprzętu sanitarnego. Opis przedmiotu zamówienia dotyczącego wyposażenia zawiera załącznik nr 1a i załącznik nr 10 do SWZ.
2. Zamawiający informuje, szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa stanowiąca Załącznik nr 9 do SWZ oraz Opis przedmiotu zamówienia stanowiący załącznik nr 10 do niniejszej SWZ.
3. Rękojmia i gwarancja:
Zamawiający wymaga od Wykonawcy, że odpowiedzialność za wady przedmiotu zamówienia zostanie rozszerzona poprzez
udzielenie gwarancji i rękojmi. Zamawiający wymaga minimum 60 miesięcznej gwarancji i rękojmi na wykonany przedmiot
umowy (licząc od podpisania protokołu końcowego odbioru robót). Termin gwarancji i rękojmi dla wykonania przedmiotu
zamówienia jest w przedmiotowym postępowaniu kryterium oceny ofert – Wykonawca zobowiązany jest do zaoferowania
odpowiedniego terminu poprzez wpisanie go w Formularz ofertowy.
4. Rozwiązania równoważne
1) Jeśli w dokumentacji projektowej oraz na rysunkach zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent,
dostawca) materiałów lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, o których mowa w art. 99 ust. 5P.z.p., Zamawiający
dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zagwarantują one prawidłową realizację
robót oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w wyżej wymienionych dokumentach,
tj. w szczególności: wszędzie tam, gdzie przedmiot zamówienia został opisany poprzez wskazanie znaków towarowych,
patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu lub norm, europejskich ocen technicznych, aprobat,
specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza oferowanie przez Wykonawcę
materiałów lub rozwiązań równoważnych w stosunku do opisanych w dokumentacji, pod warunkiem, że nie obniżą one
określonych w dokumentacji standardów. Będą posiadały wymagane odpowiednie atesty, certyfikaty lub dopuszczenia oraz
zapewnią wykonanie zamówienia zgodnie z oczekiwaniami i wymaganiami Zamawiającego określonymi w SWZ. Wskazanie
w dokumentacji projektowej przykładowych znaków towarowych patentów lub pochodzenia, norm, europejskich ocen
technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych ma na celu doprecyzowanie oczekiwań
Zamawiającego. Wszystkie znaki towarowe, patenty lub świadectwa pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu a także
normy, europejskie oceny techniczne, aprobaty, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych, wskazane w
dokumentacji technicznej należy traktować wyłącznie jako przykładowe, a Zamawiający dopuszcza zastosowanie
materiałów, urządzeń równoważnych tj. o parametrach funkcjonalnych nie gorszych niż wskazane przez Zamawiającego.
Wszystkie przewidziane w dokumentacji przetargowej parametry i wymogi techniczne przykładowych materiałów, urządzeń
są parametrami minimalnymi chyba, że zapis mówi inaczej. Do wszystkich znaków towarowych, patentów lub świadectw
pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu a także norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji
technicznych i systemów referencji technicznych wskazanych w dokumentacji projektowej dopisuje się wyrazy "lub
równoważne". W dokumentacji projektowej opis przedmiotu zamówienia odnosi się do norm i oferowane świadczenie nie
musi być zgodne z wymaganymi normami, ale wykonawca jest zobowiązany udowodnić w ofercie, że proponowane
rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Opis przedmiotu
zamówienia został skonstruowany poprzez określenie wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, a więc zgodnie
z art. 101 ust. 5 i ust. 6 ustawy Pzp, Wykonawca może powołać się na zgodność oferowanych świadczeń ze stosownymi
normami, jeżeli dotyczą one wymagań w zakresie wydajności lub funkcjonalności określonych przez zamawiającego. W
takiej sytuacji, wykonawca wykazuje że obiekt budowlany, dostawa lub usługa, spełniają wymagania dotyczące wydajności
lub funkcjonalności określone przez Zamawiającego.
2)Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego
rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku, wykonawca załącza do oferty wykaz
rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. W przypadku, gdy Wykonawca zaproponuje rozwiązania
równoważne, w tym materiały, urządzenia i inne elementy, zobowiązany jest wykonać i załączyć do oferty zestawienie
wszystkich zaproponowanych rozwiązań równoważnych (np. materiałów, urządzeń oraz innych elementów równoważnych) i
wykazać ich równoważność w stosunku do rozwiązań (np. materiału, urządzenia i innego elementu) opisanych
w dokumentacji technicznej, ze wskazaniem nazwy, strony i pozycji w dokumentacji technicznej, których dotyczy.
Opis musi być na tyle szczegółowy, żeby Zamawiający przy ocenie ofert mógł ocenić spełnienie wymagań dotyczących ich
właściwości funkcjonalnych, jakościowych i parametrów oraz rozstrzygnąć, czy zaproponowane rozwiązania są
równoważne. Oznacza to, że na Wykonawcy spoczywa obowiązek wykazania, że oferowane przez niego rozwiązania (np.
materiały, urządzenia i inne elementy) są równoważne w stosunku do opisanych przez Zamawiającego. Zastosowanie
rozwiązań równoważnych należy zasygnalizować w ofercie, niezależnie od tego, czy zamawiający żąda przedłożenia przez
wykonawcę przedmiotowych środków dowodowych. W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o
zastosowaniu innych równoważnych materiałów lub urządzeń lub rozwiązań, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny
oferty i wykonania przedmiotu zamówienia ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w dokumentacji technicznej; w
związku z tym Wykonawca jest zobowiązany zastosować do wykonania zamówienia materiały lub urządzenia lub rozwiązania zaproponowane w dokumentacji technicznej.
5. Wymagania w zakresie zatrudniania przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy.
Zamawiający na podstawie art. 95 ust.1 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na
podstawie stosunku pracy w rozumieniu ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2022 r., poz. 1510 ze
zm.), osób , które w trakcie realizacji przedmiotowego zamówienia wykonywać będą czynności bezpośrednio związane z
realizacją przedmiotu zamówienia w zakresie koniecznym do wykonania m. in. robót ziemnych, robót ogólnobudowlanych,
prac rozbiórkowych, prac instalacyjnych, prac wykończeniowych i porządkowych, z wyłączeniem czynności wykonywanych
przez osoby wykonujące samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, takich jak: kierowanie robotami budowlanymi,
zarządzanie budową, obsługa budowy, dokumentowanie przebiegu budowy, organizowanie pracy na budowie, nadzór nad
realizacją robót budowlanych, oraz z wyłączeniem czynności związanych z obsługą budowy, takich jak: obsługa geodezyjna,
obsługa administracyjna. Uprawnienia Zamawiającego i obowiązki Wykonawcy w tym zakresie zostały wskazane umowy
stanowiących załącznik nr 8 do SIWZ.
6. Zapewnienie dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami
1) Realizując zadania publiczne objęte niniejszym zmówieniem Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia dostępności
architektonicznej, cyfrowej oraz informacyjno-komunikacyjnej, osobom ze szczególnymi potrzebami, co najmniej w zakresie
określonym przez minimalne wymagania, o których mowa w art. 6 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności
osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz.U. 2020 poz. 1062). Minimalne wymagania służące zapewnieniu dostępności
osobom ze szczególnymi potrzebami obejmują:
a) w zakresie dostępności architektonicznej: c.d SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45232460-4 - Roboty sanitarne

45232100-3 - Roboty pomocnicze w zakresie wodociągów

71351910-5 - Usługi geologiczne

39113000-7 - Różne siedziska i krzesła

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 13762569,64 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 17812752,84 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 13762569,64 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Girder sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 883116158

7.3.3) Ulica: ul. Aleja Jana Pawła II 111

7.3.4) Miejscowość: Włocławek

7.3.5) Kod pocztowy: 87-800

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Roboty ogólnobudowlane, Instalacje sanitarne i
elektryczne, Utwardzenie nawierzchni,
zagospodarowanie terenu, Dostawa i montaż
wyposażenia

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-01-05

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 13762569,64 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 17 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Zamówienie współfinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.
2023-01-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane