Przebudowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Platerów oraz budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Platerów

Gmina Platerów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00013582
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00013582/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-01-05 14:42
Lokalizacja
Platerów, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d6536c1a-601e-11ed-9171-f6b7c7d59353
Identyfikator
4960249522
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty budowlane w zakresie przepompowni ściekówRoboty w zakresie kanalizacji ściekowejRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty instalacyjne kanalizacyjneRoboty instalacyjne hydrauliczneRoboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnychRoboty w zakresie uzdatniania wodySłoneczne moduły fotoelektryczneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00013582 z dnia 2023-01-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Platerów oraz budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Platerów

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Platerów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 030237641

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. 3 Maja 5

1.5.2.) Miejscowość: Platerów

1.5.3.) Kod pocztowy: 08-210

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL925 - Siedlecki

1.5.7.) Numer telefonu: 833578447

1.5.8.) Numer faksu: 833578447

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: platerow@platerow.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.platerow.com.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Platerów oraz budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Platerów

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d6536c1a-601e-11ed-9171-f6b7c7d59353

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00013582

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-01-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00021712/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Przebudowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Platerów oraz budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Platerów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na operację typu ,,Gospodarka wodno-ściekowa” w ramach poddziałania ,,Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00431838/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: INR.271.12.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia publicznego jest wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie stacji uzdatniania wody w miejscowości Platerów oraz budowie kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-tłocznej na ulicy Rolniczej oraz Sosnowej w miejscowości Platerów.
2. Inwestycja jest dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach operacji typu ,,Gospodarka wodno-ściekowa” w ramach poddziałania ,,Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii”.
3. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
1) opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej przebudowy stacji uzdatniania wody w miejscowości Platerów na podstawie programu funkcjonalno-użytkowego (w tym opracowanie kosztorysu inwestorskiego zgodnie ze złożoną ofertą) wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę lub dokonania skutecznego zgłoszenia zamiaru budowy.
2) wykonanie na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej przebudowy stacji uzdatniania wody w miejscowości Platerów,
3) budowę sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjno - tłocznej wraz z przyłączami na ulicy Rolniczej i Sosnowej w miejscowości Platerów.
4. Ogólny opis planowanych robót:
4.1 Szczegółowy zakres prac budowy kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-tłocznej na ulicy Rolniczej w miejscowości Platerów obejmuje:
- sieć kanalizacyjną PVC-U ø 200mm lita SN8 L = 810m
- studzienki rewizyjne zbiorcze PVC 200/425 ze zwieńczeniem teleskopowym D-400 - kpl 27.0
- studzienki rewizyjne PVC160/315 ze zwieńczeniem teleskopowym D-400 kpl 16.0
- studnię rozprężna ø1000mm 1 kpl
- rurociąg tłoczny PE110mm L= 31.0m
- przyłącza kanalizacyjne PVC-U 160mm lite SN8 L = 321.0m
- przewierty w rurze stalowej ø323/8mm L = 27.0m
- przepompownię ścieków ø1200mm kpl 1.0
4.2 Szczegółowy zakres prac budowy kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-tłocznej na ulicy Sosnowej w miejscowości Platerów obejmuje:
- sieć kanalizacyjną PVC-U ø 200mm lita SN8 L = 603m
- studzienki rewizyjne zbiorcze PVC 200/425 ze zwieńczeniem teleskopowym D-400 - kpl 20.0 - studzienki rewizyjne PVC160/315 ze zwieńczeniem teleskopowym D-400 kpl 12.0
- studnię rozprężna ø1000mm 1 kpl
- rurociąg tłoczny PE110mm L= 361.0m
- przyłącza kanalizacyjne PVC-U 160mm lite SN8 L = 241.0m
- przepompownię ścieków ø1200mm kpl 1.0
4.3 Szczegółowy zakres prac przebudowy stacji uzdatniania wody w miejscowości Platerów, polega na:
- wykonaniu robót rozbiórkowych i demontażowych
- wykonaniu robót konstrukcyjno-budowlanych budynku SUW
- przebudowie szachtu i wyposażenia studni Nr 1
- przebudowie szachtu i wyposażenia studni Nr 2
- montażu technologii uzdatniania wody w budynku SUW
- wykonaniu instalacji wody, kanalizacji, wentylacji w budynku SUW
- wykonaniu robót konstrukcyjno-budowlanych zbiornika wody uzdatnionej (czyszczenie, powłoki, drabinki, włazy, schody wejściowe)
- wykonaniu robót technologicznych w zbiorniku wody uzdatnionej (ruraż, zasuwy)
- wykonaniu zbiornika na wody popłuczne
- montażu rurociągów międzyobiektowych wody, kanalizacji
- wykonaniu wewnętrznych i zewnętrznych instalacji elektrycznych i automatyki, szafy automatyki
- dostawie i montażu agregatu prądotwórczego
- montażu instalacji fotowoltaiki o mocy do 50 kW
- wykonaniu placu technologicznego
- wykonaniu ogrodzenia
4.4. Sporządzenie dokumentacji powykonawczej wraz z inwentaryzacją geodezyjną.
4.5. Uporządkowanie i doprowadzenie do stanu pierwotnego terenu na którym będą prowadzone prace.
5. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa Program Funkcjonalno-Użytkowy zwany dalej „PFU” na przebudowę stacji uzdatniania wody w miejscowości Platerów stanowiący załącznik nr 9 do SWZ oraz dokumentacja projektowa budowy sieci kanalizacji sanitarnej na ulicy Rolniczej i Sosnowej w miejscowości Platerów stanowiąca załącznik nr 10 do SWZ oraz Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych stanowiąca załącznik nr 11 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45232423-3 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45232430-5 - Roboty w zakresie uzdatniania wody

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie o udzielenie przedmiotowego zamówienia zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1710 ze zm.) tj. "Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”. W dniu 01 grudnia 2022 r. do godz. 10:00 wpłynęło 6 ofert. Zamawiający na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia przeznaczył kwotę 4 446 013,36 zł brutto.
Cena najkorzystniejszej oferty złożonej w postępowaniu wynosi 5 187 200,00 zł, która przekracza kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia.
2023-01-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane