Odbiór i zagospodarowanie odpadów z terenu Gminy Radków. Część 2. Odbiór odpadów z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Radków
Gmina Radków
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00037723
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00037723/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-16 08:25
- Lokalizacja
- Radków, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5046ae5c-a96b-4d18-b8d8-f4f41992abfd
- Identyfikator
- 8851535030
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00037723 z dnia 2025-01-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odbiór i zagospodarowanie odpadów z terenu Gminy Radków. Część 2. Odbiór odpadów z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Radków
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Radków
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718159
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Radków
1.5.3.) Kod pocztowy: 57-420
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamow_publ@radkowklodzki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.radkowklodzki.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Odbiór i zagospodarowanie odpadów z terenu Gminy Radków. Część 2. Odbiór odpadów z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Radków2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5046ae5c-a96b-4d18-b8d8-f4f41992abfd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00037723
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00022012/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
2.3.2 Odbiór i zagospodarowanie odpadów z terenu Gminy Radków. Część 2. Odbiór odpadów z nieruchomości zamieszkałych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00653854
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamówienie udzielane jest osobie prawnej (RUK Sp.z o.o.w Radkowie), spełniającej łącznie warunki:
a)Zamawiający posiadając 100% udziałów w kapitale zakładowym spółki, sprawując prawną kontrolę, polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami. Kontrola sprawowana jest za pośrednictwem Zgromadzenia Wspólników-funkcję pełni Burmistrz MiG Radków oraz za pośrednictwem Rady Nadzorczej, oraz o Zarządzenie Nr 66/16 Burmistrza MiG Radków z 11maja 2016 r.-spełniony art.214 ust. 1 pkt 11 lit. a ustawy Pzp.
b) ponad 90% działalności dotyczy realizacji zadań powierzonych przez Zamawiającego sprawującego kontrolę. Po przeprowadzonej analizie wskaźnikowej przychodów Spółki za lata 2021, 2022, 2023: 92,61% działalności Spółki stanowią przychody z zadań powierzonych przez Gminę Radków, art. 214 ust. 1 pkt 11 lit. b jest wypełniony.
c) W Spółce nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego, co spełnia art. 214 ust. 1 pkt 11 lit. c.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PRiWT.271.7.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1798922,22 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Radków. Zamawiający przewiduje, że w okresie 12 miesięcy tj. od dnia zawarcia umowy do 16 stycznia 2026 r. będzie odbieranych nie więcej niż 3 030,00 Mg odpadów komunalnych, z tego:
1) odpady o kodzie 150101 - 42,00 Mg;
2) odpady o kodzie 150106 - 338,00 Mg;
3) odpady o kodzie 150107 - 185,00 Mg;
4) odpady o kodzie 160103 - 21,00 Mg;
5) odpady o kodzie 170107 - 319,00 Mg;
6) odpady o kodzie 200110 - 10 Mg;
7) odpady o kodzie 200111 - 10 Mg;
8) odpady o kodzie 200201 - 272,00 Mg;
9) odpady o kodzie 230301 - 1815,00 Mg;
10) odpady o kodzie 200307 - 111,00 Mg;
Razem 3 030,00 Mg
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony jest w załączniku nr 1 do Zaproszenia do negocjacji.
3. Miejsce wykonywania przedmiotu zamówienia: teren Gminy Radków.
4. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług, o którym mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 ustawy.
4.1. Zakres przewidywanych usług do udzielenia zamówienia polegać będzie na powtórzeniu podobnych zamówień co zamówienie podstawowe i będzie zgodny z przedmiotem zamówienia podstawowego, tj. przyjęciem i zagospodarowaniem (poddaniem odzyskowi, zbieraniem oraz unieszkodliwianiem) odpadów komunalnych wytworzonych na nieruchomościach znajdujących się na terenie Gminie Radków w ilości nieprzekraczającej 150 Mg, opisanym w załączniku nr 2 do Zaproszenia do negocjacji.
4.2. Zamawiający przewiduje, iż wartość zamówienia przewidzianego do udzielenia może wynieść maksymalnie do 10 % wartości zamówienia podstawowego.
4.3. Warunki, na jakich zamówienie (powtórzenie podobnych usług) zostanie udzielone:
1) w przypadku przedłużającej się procedury udzielenia kolejnego zamówienia, przez co należy rozumieć również brak rozstrzygnięcia postępowania w takiej procedurze,
2) udzielenie zamówienia zostanie poprzedzone przeprowadzeniem postępowania w trybie z wolnej ręki, po przeprowadzeniu negocjacji z Wykonawcą,
3) stawka jednostkowa wynagrodzenia za zagospodarowanie 1 Mg odpadów komunalnych z terenu gminy Radków będzie podlegała negocjacji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90512000-9 - Usługi transportu odpadów
90511000-2 - Usługi wywozu odpadów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Radkowskie Usługi Komunalne Spółka z o. o. z siedzibą w Radkowie
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 885-16-37-173
7.3.3) Ulica: Rynek 16
7.3.4) Miejscowość: Radków
7.3.5) Kod pocztowy: 57-420
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-13
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1942836,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
| 2025-01-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |