Zagospodarowanie odpadów komunalnych o kodach 20 02 03, 20 01 99 ex oraz 20 03 99 ex pochodzących z terenu Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej

Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00039716
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00039716/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-01-16 12:21
Lokalizacja
Lubartów, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6a6d5a93-a221-437a-be61-d12fe4e95aaa
Identyfikator
7141888646
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi gospodarki odpadami

Wykonawcy

1 przyznane

MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI W LUBLINIE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄLublin, PL · lot 0
48 669,96 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00039716 z dnia 2025-01-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Zagospodarowanie odpadów komunalnych o kodach 20 02 03, 20 01 99 ex oraz 20 03 99 ex pochodzących z terenu Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 432725102

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek II 6

1.5.2.) Miejscowość: Lubartów

1.5.3.) Kod pocztowy: 21-100

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zwiazekgmin@zwiazekgmin.lubartow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zkgzl.bip.lubelskie.pl/index.php?id=6

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek jednostek samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zagospodarowanie odpadów komunalnych o kodach 20 02 03, 20 01 99 ex oraz 20 03 99 ex pochodzących z terenu Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6a6d5a93-a221-437a-be61-d12fe4e95aaa

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00039716

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00071026/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.5 Zagospodarowanie odpadów komunalnych o kodach 20 02 03, 20 01 99 ex oraz 20 03 99 ex pochodzących z terenu Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zgodnie z art. 305 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, zamawiający może udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki, jeżeli w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty albo wszystkie oferty zostały odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lub 5, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione.

W przedmiotowym zamówieniu powyższe warunki zostały spełnione, ponieważ: Zamawiający - prowadził uprzednio postępowanie w trybie podstawowym
(znak DGO.271/P.5.2024) w którym nie wpłynęła żadna oferta na część obejmującą zagospodarowanie odpadów komunalnych o kodach 20 02 03, 20 03 99ex, 20 01 99ex, pochodzących z terenu ZKGZL w okresie od 01.01.2025 r. do 31.12.2025 r.

3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: DGO.271/P.5.2024

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DGO.271/N.1.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest usługa zagospodarowania odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości położonych na terenie Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej o kodzie 20 02 03– inne odpady nieulegające biodegradacji (cmentarne). Poprzez zagospodarowanie rozumie się składowanie na składowisku odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne dla odpadów cmentarnych.
2) Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje zagospodarowanie odpadów komunalnych o kodach:
− 20 02 03 – inne odpady nieulegające biodegradacji (cmentarne),
pochodzących z nieruchomości położonych na terenie gmin członkowskich Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej: Gminy Miasto Lubartów, Gminy Lubartów, Gminy Ostrówek, Gminy Serniki i Gminy Ostrów Lubelski w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania
do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie
z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku
w gminach (t.j. Dz.U.2024 poz. 399) zapisami „Planu gospodarki odpadami
dla województwa lubelskiego 2022", uchwalonego uchwałą Sejmiku Województwa Nr XXIV/349/2016, oraz regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej oraz aktami je zmieniającymi lub zastępującymi.
3) Szacunkowa ilość wytwarzanych odpadów w okresie trwania zamówienia to:
a) 20 02 03– odpady cmentarne – 239 Mg,
podane ilości odpadów są szacunkowe i należy je traktować orientacyjnie, ponieważ mogą one ulec zmianie stosownie do rzeczywistych potrzeb Zamawiającego.
4) Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia ilości przekazanych odpadów w zależności od faktycznych potrzeb bez prawa Wykonawcy do roszczeń odszkodowawczych z tego tytułu; przy czym, stosownie do treści art. 433 pkt. 4), Zamawiający wskazuje, iż minimalna wielkość świadczenia wynosi :
a) 20 02 03 – odpady cmentarne – 50 Mg

4.5.3.) Główny kod CPV: 90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

4.5.5.) Wartość części: 57786,41 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest usługa zagospodarowania odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości położonych na terenie Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej o kodach 20 03 99 ex i 20 01 99 ex – popiół pochodzący
z palenisk domowych. Poprzez zagospodarowanie rozumie się składowanie
na składowisku odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne dla odpadów popiołu.
2) Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje zagospodarowanie odpadów komunalnych o kodach:
− 20 01 99 ex – popiół pochodzący z palenisk domowych;
− 20 03 99 ex – popiół pochodzący z palenisk domowych;
pochodzących z nieruchomości położonych na terenie gmin członkowskich Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej: Gminy Miasto Lubartów, Gminy Lubartów, Gminy Ostrówek, Gminy Serniki i Gminy Ostrów Lubelski w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania
do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie
z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku
w gminach (t.j. Dz.U.2024 poz. 399) zapisami „Planu gospodarki odpadami
dla województwa lubelskiego 2022", uchwalonego uchwałą Sejmiku Województwa Nr XXIV/349/2016, oraz regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej oraz aktami je zmieniającymi lub zastępującymi.
3) Szacunkowa ilość wytwarzanych odpadów w okresie trwania zamówienia to:
a) 20 01 99 ex – odpady popiołu – 770 Mg,
b) 20 03 99ex – odpady popiołu – 183 Mg,
podane ilości odpadów są szacunkowe i należy je traktować orientacyjnie, ponieważ mogą one ulec zmianie stosownie do rzeczywistych potrzeb Zamawiającego.
4) Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia ilości przekazanych odpadów w zależności od faktycznych potrzeb bez prawa Wykonawcy do roszczeń odszkodowawczych z tego tytułu; przy czym, stosownie
do treści art. 433 pkt. 4), Zamawiający wskazuje, iż minimalna wielkość świadczenia wynosi :
a) 20 03 99 ex lub 20 01 99 ex – odpady popiołu – 100 Mg

4.5.3.) Główny kod CPV: 90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

4.5.5.) Wartość części: 604058,90 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 48669,96 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 48669,96 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 48669,96 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 712-015-02-95

7.3.3) Ulica: Al. J. Pisudskiego 15

7.3.4) Miejscowość: Lublin

7.3.5) Kod pocztowy: 20-407

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 48669,96 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-01-01 do 2025-12-31

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

brak ofert

2025-01-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi