„Termomodernizacja i remont budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Mokobody”

GMINA MOKOBODY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00035253
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00035253/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-01-16 14:31
Lokalizacja
Mokobody, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4be2682c-90e6-11ed-94da-6ae0fe5e7159
Identyfikator
8212529494
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty instalacyjne w budynkachRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00035253 z dnia 2023-01-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Termomodernizacja i remont budynków użyteczności publicznej
na terenie Gminy Mokobody”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MOKOBODY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711582492

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Plac Chreptowicza 25

1.5.2.) Miejscowość: Mokobody

1.5.3.) Kod pocztowy: 08-124

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL925 - Siedlecki

1.5.7.) Numer telefonu: 256411315

1.5.8.) Numer faksu: 256411315

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@mokobody.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ugmokobody.bip.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4be2682c-90e6-11ed-94da-6ae0fe5e7159

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Termomodernizacja i remont budynków użyteczności publicznej
na terenie Gminy Mokobody”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4be2682c-90e6-11ed-94da-6ae0fe5e7159

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00035253

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-01-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00005847/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Termomodernizacja i remont budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Mokobody

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00020744

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GP.271.1.2.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 827204,29 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest „Termomodernizacja i remont budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Mokobody” .

Zamawiający informuję, że postępowanie jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

2) Opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiot zamówienia obejmuję wykonanie prac remontowych przy budynku ośrodka zdrowia w miejscowości Mokobody ul. Cmentarna 2, poprzez wykonanie prac budowlanych polegających na dociepleniu stropodachu, ścian budynku oraz pomalowaniu elewacji, wymianie drzwi zewnętrznych oraz okien, wymianie pokrycia dachowego, wymianie oświetlenia zewnętrznego oraz wewnętrznego budynku na energooszczędne typu LED, budowie szybu pod montaż windy, montażu pompy ciepła oraz instalacji fotowoltaicznej.
WAŻNE! Przy wycenie okien Wykonawca powinien wziąć pod uwagę następujące parametry techniczne: okno 7 komorowe, 3 szybowe o współczynniku Uw < 0,90W (m2K). Na potwierdzenie zamontowanych okien, Wykonawca najpóźniej w dniu odbioru końcowego robót dostarczy Zamawiającemu certyfikaty oraz atesty na zastosowane okna.

Szczegółowy zakres robót zawiera: Przedmiar robót – załącznik nr 7 do SWZ;

Dodatkowe wymagania:
Po zakończeniu robót wraz z pisemnym zgłoszeniem gotowości do odbioru Wykonawca ma obowiązek przedłożyć kosztorys pomocniczy podpisany przez wykonawcę i opracowany na podstawie przedmiaru robót załączonego do specyfikacji warunków zamówienia – dokument niezbędny do rozliczenia dofinansowania zadania.

3) Przy realizacji inwestycji wykonane zostanie oznakowanie zapewniające dostępność
w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 1062 ze zm.).
4) Wymienione w jakiejkolwiek części opisu przedmiotu zamówienia nazwy, marki bądź pochodzenie wyrobów lub materiałów, nie są obligatoryjne dla Wykonawców. Wykonawcy mają prawo do zaoferowania innych równoważnych wyrobów lub materiałów pod warunkiem zapewnienia parametrów technicznych, technologicznych, użytkowych i jakościowych, co najmniej spełniających bądź przewyższających parametry wyrobów lub materiałów wymaganych w SWZ lub załącznikach do SWZ. Obowiązek udowodniania równoważności użytych wyrobów, materiałów itp. będzie spoczywał na Wykonawcy.
5) Roboty budowlane mają być realizowane zgodnie z przedmiarem robót (załącznik nr 7),
i warunkami opisanymi w umowie (załącznik nr 6).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Po wszczęciu postępowania Zamawiający, zmienił koncepcję remontu budynku Ośrodka Zdrowia w Mokobodach. Planowany zakres prac zostanie powiększony o dodatkowe elementy niezbędne do prawidłowego wykonania robót budowlanych.
W związku z wystąpieniem tejże okoliczności, zmieni się opis przedmiotu i zakres prac zamówienia, co powoduje, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione. Wobec powyższego zachodzi przesłanka do unieważnienia postępowania w oparciu o art. 256 ustawy PZP.
2023-01-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane