„Wykonania robót uzdatniających i zabezpieczających teren przed powstawaniem deformacji nieciągłych spowodowanych płytkim kopalnictwem byłej KWK „Siersza” w rejonie ul. Osiedla Gaj nr 15 i 26
Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00036791
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00036791/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-01-17 10:22
- Lokalizacja
- Bytom, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-01206ccd-9647-11ed-94da-6ae0fe5e7159
- Identyfikator
- 6262619005
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00036791 z dnia 2023-01-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Wykonania robót uzdatniających i zabezpieczających teren przed powstawaniem deformacji nieciągłych spowodowanych płytkim kopalnictwem byłej KWK „Siersza” w rejonie ul. Osiedla Gaj nr 15 i 26
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276902504
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Strzelców Bytomskich 207
1.5.2.) Miejscowość: Bytom
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-914
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: akruk@srk.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.srk.com.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
górnictwo
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Wykonania robót uzdatniających i zabezpieczających teren przed powstawaniem deformacji nieciągłych spowodowanych płytkim kopalnictwem byłej KWK „Siersza” w rejonie ul. Osiedla Gaj nr 15 i 262.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-01206ccd-9647-11ed-94da-6ae0fe5e7159
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00036791
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-01-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Na podstawie analizy dokumentacji archiwalnej pozyskanej z Biura Archiwum Dokumentacji WUG Katowice pozyskano ustalono, że w obszarze objętym zadaniem tj. po zachodniej stronie Osiedla Gaj była prowadzona płytka eksploatacja górnicza przez Kopalnię Węgla Kamiennego „Siersza”. Wyrobiska w części zachodniej i południowej pola pokładu zostały częściowo wypełnione podsadzką hydrauliczną (zamułką) piaskową, natomiast 4 wyrobiska korytarzowe po stronie wschodniej pola w sąsiedztwie budynków wielorodzinnych ul. Osiedle Gaj nr 14, 15, 26 i zespołu garażowego nie zostały wypełnione i mogą powodować powstawanie deformacji nieciągłych na powierzchni terenu.
W związku z zaistniałą wyjątkową sytuacją, zaistniała przesłanka do zastosowania trybu udzielenia zamówienia „z wolnej ręki” na podstawie w art. 214 ust. 1 pkt 5) Ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 11 września 2019 r.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP-KCL-0002/23
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie projektu uzdatnienia terenu, przeprowadzenie prac przygotowawczych, wiertniczych, podsadzkowych, kontrolnych oraz sporządzenie dokumentacji powykonawczej. Biorąc pod uwagę fakt, iż SRK S.A. Oddział KWKCL nie dysponuje kadrą oraz specjalistycznym sprzętem umożliwiającym usunięcie powstałych szkód we własnym zakresie zachodzi uzasadniona potrzeba udzielenia zamówienia wyspecjalizowanemu podmiotowi zewnętrznemu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45111230-9 - Roboty w zakresie stabilizacji gruntu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GEO-INDUSTRIAL S.A.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 644-35-12-966
7.3.4) Miejscowość: Sosnowiec
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-01-17
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 5210047,70 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
| 2023-01-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |