„Wykonania robót uzdatniających i zabezpieczających teren przed powstaniem deformacji nieciągłych spowodowanych płytkim kopalnictwem byłej KWK „Siersza: w rejonie zabudowań przy ul. Górniczej 3 i 5
Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00036853
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00036853/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-01-17 10:34
- Lokalizacja
- Bytom, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c8fdeec5-9648-11ed-94da-6ae0fe5e7159
- Identyfikator
- 6262619005
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00036853 z dnia 2023-01-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Wykonania robót uzdatniających i zabezpieczających teren przed powstaniem deformacji nieciągłych spowodowanych płytkim kopalnictwem byłej KWK „Siersza: w rejonie zabudowań przy ul. Górniczej 3 i 5
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276902504
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Strzelców Bytomskich 207
1.5.2.) Miejscowość: Bytom
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-914
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: akruk@srk.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.srk.com.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
górnictwo
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Wykonania robót uzdatniających i zabezpieczających teren przed powstaniem deformacji nieciągłych spowodowanych płytkim kopalnictwem byłej KWK „Siersza: w rejonie zabudowań przy ul. Górniczej 3 i 52.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c8fdeec5-9648-11ed-94da-6ae0fe5e7159
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00036853
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-01-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
W dniu 25.12.2022r. po zachodniej stronie nieruchomości ul. Górnicza 5 i częściowo na posesji ul. Górnicza 3 powstała deformacja nieciągła (zapadlisko) o średnicy ok. 5 m i głębokości kilku metrów. W następnych dniach zapadlisko zostało zlikwidowane poprzez zasypanie na zlecenie SRK S.A. W trakcie prowadzenia zasypu głębokość zapadliska powiększała się poprzez transport kruszywa w głąb zapadliska, co skutkowało zwiększeniem objętości zasypu.Ze względu na wyjątkową sytuację zagrożenia związanego z możliwością powstania szkody o znacznych rozmiarach oraz w celu ograniczenia negatywnych skutków związanych z możliwością powstawania kolejnych zapadlisk, zagrażających życiu lub zdrowiu ludzi wymagane jest natychmiastowe udzielenie zamówienia.
W związku z zaistniałą wyjątkową sytuacją, zaistniała przesłanka do zastosowania trybu udzielenia zamówienia „z wolnej ręki” na podstawie w art. 214 ust. 1 pkt 5) Ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 11 września 2019 r.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP-KCL-0003/23
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia został podzielony na 7 etapów obejmujących:
Etap 1: Wykonanie projektu uzdatnienia i zabezpieczenia terenu wraz z jego zatwierdzeniem;
Etap 2: Prace przygotowawcze związane z pracami wiertniczymi i podsadzkowymi;
Etap 3: Wiercenie otworów technologiczno-podsadzkowych wraz z ich zarurowaniem (do wyrobisk lub do pustek);
Etap 4: Prace podsadzkowe uzdatniające podłoże terenu – wytworzenie i zatłaczanie mieszaniny do wyrobisk lub do pustek;
Etap 5: Przewierty kontrolne otworów podsadzkowych (przewiert korka);
Etap 6: Likwidacja otworów podsadzkowych (po zakończeniu prac podsadzkowych);
Etap 7: Wykonanie sprawozdania z prac wiertniczych i podsadzkowych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45111230-9 - Roboty w zakresie stabilizacji gruntu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PROGEO Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (40-881) przy ul. B. Chrobrego 31/153
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 634-01-27-777
7.3.4) Miejscowość: Katowice
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-01-17
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2607600,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące
| 2023-01-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |