Budowa i remont dróg gminnych istotnych dla rozwoju miasta: drogi bocznej od ulicy J.Kilińskiego oraz ulicy H.Sienkiewicza
Gmina Ostrowiec Świętokrzyski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00037600
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00037600/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-01-17 12:23
- Lokalizacja
- Ostrowiec Świętokrzyski, świętokrzyskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b61f57f0-6669-11ed-aea3-5a7c432eaced
- Identyfikator
- 6610003945
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
2 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00037600 z dnia 2023-01-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa i remont dróg gminnych istotnych dla rozwoju miasta: drogi bocznej od ulicy J.Kilińskiego oraz ulicy H.Sienkiewicza
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Ostrowiec Świętokrzyski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291009834
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Jana Głogowskiego 3/5
1.5.2.) Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski
1.5.3.) Kod pocztowy: 27-400
1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki
1.5.7.) Numer telefonu: 412672133
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@um.ostrowiec.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.ostrowiec.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bip.um.ostrowiec.pl/artykul/3001/25870/budowa-i-remont-drog-gminnych-istotnych-dla-rozwoju-miasta-drogi-bocznej-od-ulicy-j-kilinskiego-oraz-ulicy-h-sienkiewicza1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa i remont dróg gminnych istotnych dla rozwoju miasta: drogi bocznej od ulicy J.Kilińskiego oraz ulicy H.Sienkiewicza2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b61f57f0-6669-11ed-aea3-5a7c432eaced
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00037600
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-01-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00038592/19/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.22 Budowa drogi bocznej od ul.J.Kilińskiego realizowana będzie w ramach zad. budże pn: budowy i remontu dróg gminnych istotnych dla rozwoju miasta: drogi bocznej od ul.J.Kilińskiego oraz ul.Sienkiewicza
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00444530/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: Or.271.51.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Części I zamówienia tj. Budowa drogi bocznej od ul. J. Kilińskiego realizowana w ramach zadania budżetowego pn.: Budowa publicznej drogi gminnej od ul. Kilińskiego do nowoprojektowanej ulicy łączącej ul. Furmańską z ul. Chrzanowskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim.Zadanie polega na wykonaniu wszelkich robot budowlanych i montażowych związanych z budową ulicy bocznej na odcinku od nowoprojektowanej drogi gminnej w kierunku ul. Kilińskiego od km 0+000,00 do km 0+604,58, oznaczonych w dokumentacji technicznej na planie sytuacyjnym, jako II etap inwestycji. Zadanie obejmuje wykonanie jezdni o nawierzchni SMA, szerokości 7,0m, chodników bezpośrednio przylegających do jezdni szerokości 2,0m oraz oddzielonych od jezdni zieleńcem o szerokości 1,50m. Budowę ścieżki rowerowej o szerokości 2,0m oddzielonej od jezdni zieleńcem lub miejscami postojowymi. Zaprojektowano miejsca postojowe dla samochodów osobowych, stanowiska postojowe o wymiarach 2,5x6,0m usytuowane równolegle w stosunku do krawędzi jezdni. Zakres robót obejmuje również wykonanie przebudowę zjazdów publicznych, budowę kanalizacji deszczowej wraz z przykanalikami oraz budowę oświetlenia ulicznego na całym odcinku budowanej drogi, objętej planowanym zamówieniem.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233140-2 - Roboty drogowe
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
4.5.5.) Wartość części: 6521951,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część II zamówienia tj. Remont ul. H. Sienkiewicza realizowany w ramach zadania budżetowego pn.: „Remont odcinków drogi gminnej nr 302233T-ul.Henryka Sienkiewicza w Ostrowcu Świętokrzyskim:Zadanie obejmuje remont odcinka publicznej drogi gminnej nr 302233 T – ulicy Sienkiewicza na odcinku od ul. ul. Stefana Żeromskiego do ul. Mickiewicza w lokalnym kilometrażu od km 0+020,20 do km 0+891,20 o długości 871,0 mb w Ostrowcu Świętokrzyskim, w zakresie remontu nawierzchni bitumicznej jezdni wraz wymianą krawężników betonowych, obustronnym chodnikiem dla pieszych, ścieżką rowerową, zatokami autobusowymi, zjazdami publicznymi i indywidualnymi do posesji, remontem kanalizacji deszczowej wraz ze studniami kanalizacyjnymi oraz wymianą słupów oświetlenia ulicznego, parkowego i doświetleniem przejść dla pieszych. Wykonanie zagospodarowania terenów zielonych w obrębie pasa drogowego
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233140-2 - Roboty drogowe
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
4.5.5.) Wartość części: 6489143,25 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 7442586,21 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 11014384,76 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 7442586,21 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Budowlane „DROGBUD” Spółka cywilna Malec Radosław
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Przedsiębiorstwo Budowlane „DROGBUD” Spółka cywilna Ewa Malec
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 6611096736
7.3.4) Miejscowość: Sudół
7.3.5) Kod pocztowy: 27-400
7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-01-12
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 7442586,21 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 370 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 8686338,97 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 13160628,55 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 8686338,97 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Budowlane "DROGBUD" Malec Radosław
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Przedsiębiorstwo Budowlane "DROGBUD" Ewa Malec
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 6611096736
7.3.4) Miejscowość: Sudół
7.3.5) Kod pocztowy: 27-400
7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-01-12
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 8686338,97 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 370 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2023-01-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |