Likwidacja barier architektonicznych oraz informacyjno- komunikacyjnych w budynku Starostwa Powiatowego w Świeciu

POWIAT ŚWIECKI - Starostwo Powiatowe w Świeciu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00040648
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00040648/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-01-16 13:46
Lokalizacja
Świecie, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ed84b3cb-e263-4f5f-bba7-be69895868eb
Identyfikator
5591876820
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie windRoboty muroweRoboty malarskieRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Wykonawcy

2 przyznane

LUBELSKA WYTWÓRNIA DŹWIGÓW OSOBOWYCH 'LIFT-SERVICE' SPÓŁKA AKCYJNALublin, PL · lot 0
263 835 PLN
ANDRZEJ LEWANDOWSKIStolno, PL · lot 1
118 941 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00040648 z dnia 2025-01-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Likwidacja barier architektonicznych oraz informacyjno- komunikacyjnych w budynku Starostwa Powiatowego w Świeciu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT ŚWIECKI - Starostwo Powiatowe w Świeciu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350978

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Generała Józefa Hallera 9

1.5.2.) Miejscowość: Świecie

1.5.3.) Kod pocztowy: 86-100

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL618 - Świecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@csw.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.csw.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/csw

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Likwidacja barier architektonicznych oraz informacyjno- komunikacyjnych w budynku Starostwa Powiatowego w Świeciu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ed84b3cb-e263-4f5f-bba7-be69895868eb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00040648

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00029698/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.5 Wymiana dźwigu osobowego w Starostwie Powiatowym

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00561002

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WRiZP.272.1.7.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 356509,05 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część I zamówienia: Dostawa i montaż dźwigu osobowego wraz z demontażem istniejącego oraz montaż siłownika i sterownika do automatycznego otwierania drzwi.

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla projektu wymiany windy wewnętrznej w budynku Starostwa Powiatowego w Świeciu, przy ul. Gen. Józefa Hallera 9, 86-100 Świecie, na terenie działek nr 647/223 i 647/224, w miejscowości Świecie oraz wykonywanie w okresie gwarancji comiesięcznych nieodpłatnych przeglądów konserwacyjnych urządzenia zgodnie z przepisami prawa i określanie corocznego resursu urządzenia.

Projektowana winda wewnętrzna o napędzie hydraulicznym, z maszynownią, o udźwigu 900 kg. Szyb windy istniejący, konstrukcji żelbetowej, posadowiony na fundamencie. Dodatkowo projektuje się drzwi wejściowe do budynku z poziomu terenu otwierane automatycznie.

2. Dane techniczne projektowanej windy wewnętrznej w budynku:
2.1 Dane techniczne (wg PN-ISO 9836:2022):
- długość zewnętrzna szybu 2,72 m
- szerokość zewnętrzna szybu 2,44 m
- szerokość kabiny 1,50 m
- głębokość kabiny 1,40 m
- wysokość podnoszenia ~10,08 m
- liczba przystanków 5

3. Rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe projektowanej inwestycji
3.1 Winda wewnętrzna dla osób niepełnosprawnych i niewidomych
- dźwig – osobowy,
- udźwig – 900 kg,
- ilość przystanków – 5,
- ilość dojść – 5 (rozmieszczone dwustronnie),
- prędkość – do 0,63 m/s – regulowana w całym zakresie,
- wysokość podnoszenia - ~10,08 m,
- drzwi kabinowe – 2 szt., automatyczne teleskopowe 2AT, o wymiarach 900x2000 m, wykonanie: stal nierdzewna satyna, wyposażone w napęd regulowany oraz w kurtynę świetlną,
- drzwi szybowe – 5 szt., automatyczne teleskopowe 2AT, o wymiarach: 900x2000 mm, wykonanie: stal nierdzewna satyna,
- odporność EI – bez klasy ognioodporności,
- wymiary kabiny – 1400x1500 mm,
- kabina dźwigu przelotowa pod kątem 90°:
- wyposażenie kabiny:
- panel dyspozycji powinien być zamontowany na wysokości 80-120 cm nad podłogą i w odległości 50 cm od naroża kabiny, na ścianie bocznej, wykonany ze stali nierdzewnej o wysokiej odporności na uszkodzenia, wyposażony w: elektroniczny cyfrowy wyświetlacz pięter i strzałki kierunku jazdy, podświetlane, wypukłe przyciski z grafiką Braille’a, świetlną i dźwiękową sygnalizację przeciążenia kabiny, powinien być wyposażony w dodatkowe oznakowanie dla osób niewidomych i niedowidzących oraz informację głosową, przycisk przystanku wyjściowego z budynku powinien wystawać 5 mm(+/- 1 mm) ponad pozostałe przyciski ( zalecany kolor zielony),
- oświetlenie – umieszczone w suficie typu LED,
- sufit – ze stali nierdzewnej,
- oświetlenie awaryjne akumulatorowe – min. 2 h,
- poręcze po obu stronach kabiny okrągłe ze stali nierdzewnej na wysokości 90 cm,
- lustra montowane na ścianach przeciwnych do drzwi wejściowych znajdujące się na wysokości maksymalnie 40 cm od poziomu podłogi,
- wentylator – cichobieżny uruchamiany automatycznie,
- listwy przypodłogowe – odboje ze stali nierdzewnej,
- VOX – system informacji głosowej w kabinie,
- podłoga – wykładzina antypoślizgowa,
- wykończenie kabiny: stal nierdzewna satyna,
- kasety wezwań – z piętrowskazywaczami, wykonane ze stali nierdzewnej, ze strzałkami kierunku jazdy na każdym przystanku,
- zewnętrzny panel sterujący wyposażony w wypukłe klawisze z oznaczeniami w języku Braille’a należy umieścić na wysokości 80-120 cm od posadzki,
- sygnalizacja przyjazdu dźwigu osobowego: przy każdych drzwiach do dźwigu należy umieścić sygnalizację świetlną i dźwiękową informującą, że dźwig osobowy przyjechał oraz w którą stronę zmierza ( pojedynczy sygnał dźwiękowy powinien oznaczać wjazd do góry, podwójny zjazd w dół, może być informacja słowna „ w górę” i „ na dół”),
- napęd – hydrauliczny, zabezpieczony termistorowo przed przegrzaniem uzwojeń i niepełnym zasilaniem, regulowany, płynna regulacja prędkości w całym jej zakresie. Efekt uzyskuje się na skutek sterowania elektronicznego unikalnym zaworem. Zastosowanie napędu posiadającego płynną regulację prędkości daje korzyści w postaci: poprawienia komfortu jazdy, wydłużenia okresu eksploatacji agregatu pompowego, zmniejszenie zużycia energii elektrycznej,
- zjazd awaryjny – na najniższy przystanek w przypadku braku zasilania z automatycznym otwarciem drzwi,
- sterowanie – mikroprocesorowe, zbiorczość góra/dół, z możliwością programowania funkcji eksploatacyjnych i funkcji specjalnych. Zjazd pożarowy. System komunikacji głosowej ze służbami ratowniczymi poprzez sieć GSM – karta SIM użytkownika,
- szyb minimalne wymiary wew. – istniejące,
- podszybie – wymiary istniejące, min. 1200 mm,
- nadszybie – wymiary istniejące, min. 3500 mm,
- maszynownia – na kondygnacji piwnicy,

Uwaga
Winda wewnętrzna wg opracowania ostatecznie wybranego producenta windy.
Przed przystąpieniem do realizacji robót budowlanych należy przeanalizować i uwzględnić wszystkie wytyczne producenta windy i zrealizować wszystkie wytyczne budowlane.

3.2. Stolarka drzwiowa
- drzwi zewnętrzne wejściowe z poziomu terenu, aluminiowe z przeszkleniem, otwierane elektrycznie po rozpoznaniu ruchu człowieka – drzwi wyposażone w siłownik i sterownik do automatycznego otwierania

4. Roboty wykończeniowe
4.1 Tynki
- wewnętrzne (uzupełnienia): tynk cementowo-wapienny kat. III, wykończony gładzią szpachlową oraz tynk cienkowarstwowy, mozaikowy.

4.2. Malowanie
- ścian wewnętrznych farbą emulsyjną 2-krotnie, w kolorze istniejących ścian i sufitów.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45313100-5 - Instalowanie wind

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45262520-2 - Roboty murowe

45442100-8 - Roboty malarskie

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.5.5.) Wartość części: 243451,34 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część II zamówienia: Dostawa i montaż platform przyschodowych wraz z doprowadzeniem zasilania

5. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla projektu dwóch platform przyschodowych w klatce schodowej nr 2 z kondygnacji II na kondygnację III, w budynku Starostwa Powiatowego w Świeciu, przy ul. Gen. Józefa Hallera 9, 86-100 Świecie, na terenie działek nr 647/223 i 647/224, w miejscowości Świecie oraz wykonywanie w okresie gwarancji comiesięcznych nieodpłatnych przeglądów konserwacyjnych urządzeń zgodnie z przepisami prawa i określanie corocznego resursu urządzeń.

Projektowane dwie platformy przyschodowe, każda o tych samych parametrach, wewnętrzne, konstrukcji stalowej, o wymiarze podestu platformy 80x100 cm, montaż platformy bezpośrednio do ściany, udźwig 225 kg. Platformy o napędzie elektryczno-zębatkowym.

6. Dane techniczne projektowanych platform przyschodowych w budynku:
6.1 Dane techniczne (wg PN-ISO 9836:2022):
- długość użytkowa platformy 1,00 m
- szerokość użytkowa platformy 0,80 m
- powierzchnia użytkowa platformy 0,80 m2
- liczba przystanków (łączna) 2
- wysokość podnoszenia (łącznie) 1,92 m

7. Rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe projektowanej inwestycji
7.1. Platforma przyschodowa dla osób niepełnosprawnych – łącznie projektuje się 2 platformy
- typ urządzenia – platforma przyschodowa do transportu osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich z dużymi tylnymi kołami oraz na wózkach elektrycznych,
- ilość – 2 szt.,
- rodzaj toru jazdy – szyna prosta (11 stopni schodowych)
- rodzaj napędu – elektryczno-zębatkowy,
- prędkość jazdy – ~0,1 m/s, łagodny start i zatrzymanie urządzenia,
- ilość przystanków – 2 przystanki – górny i dolny poziom,
- kąt nachylenia toru jezdnego – ~30°,
- przeznaczenie montażu – wewnątrz budynku,
- udźwig – 225 kg,
- wymiary podestu platformy – 80x100 cm,
- sposób montażu konstrukcji – bezpośrednio do ściany,
- moc silnika – 0,5 kW,
- zasilanie jednofazowe 230V AC, TN-S (bezpiecznik B10A + wyłącznik bezpiecznika 30mA), napęd bateryjny na platformie 2x12 V,
- sterowanie na platformie – przyciskowe,
- przywołanie platformy – za pomocą kaset przywoławczych,
- składanie – automatyczne,
- gwarancja – 36 miesięcy serwisowej,
- szyna:
- szyna – wykonana z wysokiej jakości stali malowanej proszkowo,
- szerokość szyny po zamontowaniu bezpośrednio do ściany 100 mm,
- platforma:
- wykonanie z wysokiej jakości stali malowanej proszkowo,
- podłoga na platformie antypoślizgowa,
- poręcz na platformie umożliwiająca wjazd,
- płaskie rampy najazdowe na obu krawędziach platformy, ułatwiające wjazd wózka - zabezpieczają wózek przed zjechaniem podczas jazdy
- najazd z 3 stron urządzenia,
- system przeciw tnący,
- dwie barierki – ramiona zabezpieczające przed zjechaniem wózka z platformy,
- blokada kluczykowa zabezpieczająca przed korzystaniem z urządzenia przez osoby nie- upoważnione,
- przycisk na platformie „STOP”.

Uwaga
Konstrukcja platformy przyschodowej wg opracowania ostatecznie wybranego producenta platformy.
Przed przystąpieniem do realizacji robót budowlanych należy przeanalizować i uwzględnić wszystkie wytyczne producenta platformy przyschodowej.

8. Roboty wykończeniowe
8.1 Tynki
- wewnętrzne (uzupełnienia): tynk cementowo-wapienny kat. III, wykończony gładzią szpachlową oraz tynk cienkowarstwowy, mozaikowy,

8.2. Malowanie
- ścian wewnętrznych farbą emulsyjną 2-krotnie, w kolorze istniejących ścian i sufitów.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45313100-5 - Instalowanie wind

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45262520-2 - Roboty murowe

45442100-8 - Roboty malarskie

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.5.5.) Wartość części: 113057,71 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 263835,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 322312,52 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 263835,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Lubelska Wytwórnia Dźwigów Osobowych LIFT SERVICE S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 712-010-28-76

7.3.3) Ulica: Plewińskiego 22

7.3.4) Miejscowość: Lublin

7.3.5) Kod pocztowy: 20-270

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

demontaż, montaż, konserwacja w okresie gwarancji

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 263835,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 118941,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 147210,37 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 118941,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Elektromechaniki Dźwigowej Lewandowski Andrzej

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 875-101-62-99

7.3.3) Ulica: Grubno 28

7.3.4) Miejscowość: Stolno

7.3.5) Kod pocztowy: 86-212

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 118941,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

2025-01-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane