Przebudowa dróg gminnych w miejscowości Golina - Osiedle Zachód

Gmina Golina

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00039697
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00039697/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-01-18 09:40
Lokalizacja
Golina, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8862f3d7-6fc5-11ed-abdb-a69c1593877c
Identyfikator
6652733571
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógOznakowanie drogoweRoboty budowlane w zakresie gazociągówInstalowanie urządzeń telekomunikacyjnych

Wykonawcy

1 przyznane

ROMA RUSZKOWSKAKleczew, PL · lot 0
2 398 988,31 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00039697 z dnia 2023-01-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dróg gminnych w miejscowości Golina - Osiedle Zachód

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Golina

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 311019059

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Nowa 1

1.5.2.) Miejscowość: Golina

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-590

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński

1.5.7.) Numer telefonu: 63 241 80 95

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: golina@golina.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.golina.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/golina

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa dróg gminnych w miejscowości Golina - Osiedle Zachód

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8862f3d7-6fc5-11ed-abdb-a69c1593877c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00039697

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-01-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00022082/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Przebudowa dróg gminnych w miejscowości Golina - Osiedle Zachód

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00465349/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: Zp.271.13.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2176209,46 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z przebudową dróg gminnych w miejscowości Golina - Osiedle Zachód zgodnie z zakresem robót wynikającym z dokumentacji projektowej, Przedmiarów robót i Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (zwany dalej STWiORB). Przedmiotowe zamówienie obejmuje:
1.1. Przebudowę ul. Monte Cassino
Wykonanie pełnej konstrukcji nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego o szerokości 6,0m, budowę obustronnych chodników z betonowej kostki brukowej o szerokości 2,0m oraz budowę zatoki parkingowej z betonowej kostki brukowej (szerokość zatoki 2,5m). Wody opadowe i roztopowe zostaną przejęte przez istniejące wpusty wodościekowe które wymagają przestawienia oraz regulacji wysokościowej (regulacja w pionie i poziomie).
Charakterystyczne wielkości robót:
– Kategoria geotechniczna obiektu I
– Dane ruchowe – KR-2
– Klasa techniczna – D
– Prędkość projektowa - 30km/h
– Szerokość pasa ruchu 3,0m
– Szerokość chodnika 2,0m
– Szerokość zatoki parkingowych 2,5m
– Szerokość zjazdów 3,0÷4,5m
– Pochylenie poprzeczne jezdni, zatok parkingowych oraz chodników - 2,0%
– długość drogi objęta przebudową: 120,00m
1.2. Przebudowę ul. Orchowskiego, ul. Młodzieżowej, ul. Ogrodowej, ul. Górniczej.
1.2.1. Wykonanie pełnej konstrukcji nawierzchni jezdni, chodników, zjazdów oraz zatok parkingowych. Na ulicy Orchowskiej, Ogrodowej, Górniczej oraz części ul. Młodzieżowej zaprojektowano wykonanie pełnej konstrukcji nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego natomiast na pozostałej części ul. Młodzieżowej zaprojektowano wykonanie pełnej konstrukcji nawierzchni jezdni z betonowej kostki brukowej. Szerokość jezdni na projektowanych ulicach wynosić będzie 5,0-6,0m. Wzdłuż ulic zaprojektowano obustronne chodniki z betonowej kostki brukowej o szerokości 1,20m - 2,0m. Na ulicy Górniczej, Orchowskiego oraz ulicy Młodzieżowej zaprojektowano zatoki parkingowe. Wzdłuż planowanej inwestycji zaprojektowano przebudowę istniejących zjazdów gruntowych oraz utwardzonych na zjazdy o nawierzchni z betonowej kostki brukowej. W celu poprawy bezpieczeństwa użytkowników drogi zaprojektowano wykonanie wyniesionego skrzyżowania ulic Młodzieżowej i Orchowskiego. Zakres prac obejmuje także przebudowę skrzyżowań na włączeniu do ul. Kolejowej (droga powiatowa nr 3230P). W ramach inwestycji zostanie wykonane docelowe oznakowanie pionowe oraz poziome. Wody opadowe oraz roztopowe zostaną przejęte przez istniejące wpusty wodościekowe które należy wyregulować oraz wpusty nowoprojektowane od strony posesji betonowym obrzeżem chodnikowym 8x30x100 na ławie z betonu C8/10.
Charakterystyczne wielkości robót:
– Kategoria geotechniczna obiektu I
– Dane ruchowe – KR-2
– Klasa techniczna – D
– Prędkość projektowa - 30km/h
– Szerokość jezdni 5,0 m ÷ 6,0m
– Szerokość chodnika - 1,2 - 2,0m
– Szerokość zjazdów 3,0m ÷ 5,5m
– długość ulicy Orchowskiego: 269,80m
– długość ulicy Górniczej: 118,60m
– długość ulicy Ogrodowej: 133,30m
– długość ulicy Młodzieżowa: 91,60m
1.2.2. Przebudowa kanalizacji teletechnicznej oraz kabli teletechnicznych:
- budowę kanalizacji teletechnicznej HDPEØ110,
- budowę kanalizacji teletechnicznej RHDPEØ110/6,3 pod jezdnią asfaltową,
- zabezpieczenie pod wjazdami istniejącej kanalizacji teletechnicznej Orange rurą osłonową dwudzielną o średnicy 160mm,
- budowę studni kablowych SKR-1,
- demontaż istniejącej linii telekomunikacyjnych ułożonych w kanalizacji ORANGE Polska S.A.
i ułożenie nowoprojektowanych odcinków kabli XzTKMXpw w nowoprojektowanej kanalizacji składających się z 2-otworowych rur HDPEØ110,
- demontaż kanalizacji teletechnicznej 2xHDPEØ110/6,3,
- na projektowanych odcinkach kabli wykonanie złączy równoległych w celu zabezpieczenia ciągłości transmisji.
Do budowy złączy równoległych na kablach wzdłużenie szczelnych należy zastosować osłony złączone Raychem typu XAGA o pojemności odpowiedniej do zabudowywanego złącza równoległego. Projektuje się osłony złączowe typu XAGA 500-43/8-150. Projektowana kanalizacja kablowa musi nawiązywać do istniejącej kanalizacji teletechnicznej Orange Polska S.A.
1.2.3. Przebudowa sieci gazowej średniego ciśnienia ul. Orchowskiego i ul. Górnicza:
- sieć śr/c dn63 PE100 RC SDR11 o długości ok. 60,0m od istniejącego gazociągu dn63PE,
- sieć śr/c dn110 PE100 SDR17.6 o długości ok. 94,0m od istniejącego gazociągu dn110PE,
3. Szczegółowy obmiar oraz zakres prac znajduje się w „dokumentacji projektowej” stanowiącej załącznik nr 7 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

34922100-7 - Oznakowanie drogowe

45231220-3 - Roboty budowlane w zakresie gazociągów

45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 9

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2398988,31 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3499049,11 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2398988,31 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Usług Ogólnonudowlanych Roma Ruszkowska

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6651053182

7.3.3) Ulica: Przylesie 18

7.3.4) Miejscowość: Kleczew

7.3.5) Kod pocztowy: 62-540

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-01-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2398988,31 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 8 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2023-01-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane