„Doposażenie szkoły w sprzęt w ramach projektu „Wsparcie dla uczniów i kadry szkół zawodowych Powiatu Tucholskiego - etap I”

Powiat Tucholski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00041127
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00041127/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-01-16 14:28
Lokalizacja
Tuchola, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ac7f68a3-d0ae-4218-b05c-13bd8da1a045
Identyfikator
5611327276
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Komputery przenośneMonitory dotykoweUrządzenia drukujące i graficzneMeble biuroweStoły roboczeUrządzenia restauracyjneSprzęt kuchenny, artykuły gospodarstwa domowego i artykuły domowe oraz artykuły cateringowePapier kserograficznyWyroby biuroweDrukarki i plotery

Wykonawcy

3 przyznane

PRZEMYSŁAW ZABOROWSKITuchola, PL · lot 0
59 960 PLN
SALTAR GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKIELCE, PL · lot 1
21 280 PLN
PRZEMYSŁAW ZABOROWSKITuchola, PL · lot 2
31 183 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00041127 z dnia 2025-01-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Doposażenie szkoły w sprzęt w ramach projektu „Wsparcie dla uczniów i kadry szkół zawodowych Powiatu Tucholskiego - etap I”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Tucholski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351096

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Pocztowa 7

1.5.2.) Miejscowość: Tuchola

1.5.3.) Kod pocztowy: 89-500

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL618 - Świecki

1.5.7.) Numer telefonu: 52 5590700

1.5.8.) Numer faksu: 52 5590701

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@tuchola.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bippowiat.tuchola.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ac7f68a3-d0ae-4218-b05c-13bd8da1a045

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Doposażenie szkoły w sprzęt w ramach projektu „Wsparcie dla uczniów i kadry szkół zawodowych Powiatu Tucholskiego - etap I”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ac7f68a3-d0ae-4218-b05c-13bd8da1a045

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00041127

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00019512/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.4 Doposażenie szkoły w sprzęt w ramach projektu „Wsparcie dla uczniów i kadry szkół zawodowych Powiatu Tucholskiego - etap I”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

projekt pn. „Wsparcie dla uczniów i kadry szkół zawodowych Powiatu Tucholskiego – etap I” współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00621348

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.1.13.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 823365,85 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 86162,30 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 1 pn. „Sprzęt do pracowni projektowania i wydruku 3 D”
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu do pracowni projektowania i wydruku 3D obejmująca 2 szt. laptopów, 2 szt. monitorów, 5 szt. drukarek 3D oraz 10 szt. listew zasilających przeciwprzepięciowych.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Specyfikacji technicznej stanowiącej Załącznik nr 3.1 do SWZ. Specyfikacja techniczna zawiera minimalne wymagania, które musi spełniać oferowany przedmiot zamówienia.
3. Okres gwarancji na oferowany przedmiot zamówienia wymagany przez Zamawiającego wynosi 24 miesiące i liczony będzie od daty podpisania protokolarnego odbioru przedmiotu zamówienia.
4. Wykonawca zobowiązuje się w szczególności do dostarczenia fabrycznie nowego wyposażenia, wolnego od wad fizycznych i prawnych oraz wydania dokumentacji dotyczącej dostarczonego przedmiotu zamówienia np. certyfikatów, atestów lub deklaracji zgodności.

4.5.3.) Główny kod CPV: 30213100-6 - Komputery przenośne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

30231320-6 - Monitory dotykowe

42962000-7 - Urządzenia drukujące i graficzne

4.5.5.) Wartość części: 55863,66 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 2 pn. „Meble”
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa mebli obejmująca 5 szt. stołów na kółkach oraz 10 szt. krzeseł.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Specyfikacji technicznej stanowiącej Załącznik nr 3.2 do SWZ. Specyfikacja techniczna zawiera minimalne wymagania, które musi spełniać oferowany przedmiot zamówienia.
3. Okres gwarancji na oferowany przedmiot zamówienia wymagany przez Zamawiającego wynosi 24 miesiące i liczony będzie od daty podpisania protokolarnego odbioru przedmiotu zamówienia.
4. Wykonawca zobowiązuje się w szczególności do dostarczenia fabrycznie nowego wyposażenia, wolnego od wad fizycznych i prawnych oraz wydania dokumentacji dotyczącej dostarczonego przedmiotu zamówienia np. certyfikatów, atestów lub deklaracji zgodności.

4.5.3.) Główny kod CPV: 39130000-2 - Meble biurowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

39151200-7 - Stoły robocze

4.5.5.) Wartość części: 9227,35 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 3 pn. „Sprzęt do pracowni baristy – ekspres do kawy z asortymentem wspomagającym”
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu do pracowni baristy – ekspres do kawy z asortymentem wspomagającym obejmująca 1 szt. ekspresu do kawy kolbowego, 1 szt. odbijaka, 1 szt. tampera, 1 szt. maty tampingowej, 1 szt. blendera barowego, 2 szt. młynków do kawy, 1 kpl syfonu do bitej smietany z nabojami, 1 szt. kostkarki do lodu, 2 szt. dzbanków do spieniania mleka, 2 szt. dzbanuszków do espresso, 1 op. Środków do czyszczenia ekspresu, 6 szt. filiżanek do espresso, 6 szt. filiżanek do cappuccino, 6 szt. filiżanek do irish coffee, 6 szt. filiżanek do latte macchiato, 12 szt. łyżeczek małych, 6 szt. łyżeczek do latte, 1 op. kawy ziarnistej .
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Specyfikacji technicznej stanowiącej Załącznik nr 3.3 do SWZ. Specyfikacja techniczna zawiera minimalne wymagania, które musi spełniać oferowany przedmiot zamówienia.
3. Okres gwarancji na oferowany przedmiot zamówienia wymagany przez Zamawiającego wynosi 24 miesiące i liczony będzie od daty podpisania protokolarnego odbioru przedmiotu zamówienia.
4. Wykonawca zobowiązuje się w szczególności do dostarczenia fabrycznie nowego wyposażenia, wolnego od wad fizycznych i prawnych oraz wydania dokumentacji dotyczącej dostarczonego przedmiotu zamówienia np. certyfikatów, atestów lub deklaracji zgodności.

4.5.3.) Główny kod CPV: 39315000-3 - Urządzenia restauracyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

39220000-0 - Sprzęt kuchenny, artykuły gospodarstwa domowego i artykuły domowe oraz artykuły cateringowe

4.5.5.) Wartość części: 16949,39 PLN

Część 4

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 4 pn. „Materiały do prowadzenia zajęć”
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa materiałów do prowadzenia zajęć obejmująca 50 ryz papieru ksero, 390 szt. zeszytów, 390 szt. długopisów oraz zestaw prusamentu do drukarki 3D w ilości 60 kg.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Specyfikacji technicznej stanowiącej Załącznik nr 3.4 do SWZ. Specyfikacja techniczna zawiera minimalne wymagania, które musi spełniać oferowany przedmiot zamówienia.
3. Okres gwarancji na oferowany przedmiot zamówienia wymagany przez Zamawiającego wynosi 12 miesięcy i liczony będzie od daty podpisania protokolarnego odbioru przedmiotu zamówienia.
4. Wykonawca zobowiązuje się w szczególności do dostarczenia fabrycznie nowego asortymentu, wolnego od wad fizycznych i prawnych oraz wydania dokumentacji dotyczącej dostarczonego przedmiotu zamówienia np. certyfikatów, atestów lub deklaracji zgodności.

4.5.3.) Główny kod CPV: 30197644-2 - Papier kserograficzny

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

30192000-1 - Wyroby biurowe

30232100-5 - Drukarki i plotery

4.5.5.) Wartość części: 4121,90 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 59960 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 88750,14 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 59960,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GRAFIKOM Przemysław Zaborowski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 5611353954

7.3.3) Ulica: Chojnicka 15

7.3.4) Miejscowość: Tuchola

7.3.5) Kod pocztowy: 89-500

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-07

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 59960,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 7 dni

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 21280,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 27675,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 21280,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SALTAR Group Spółka z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 6572972233

7.3.3) Ulica: Barwinek 5/26

7.3.4) Miejscowość: Kielce

7.3.5) Kod pocztowy: 25-150

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-07

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 21280 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 7 dni

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 31183,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 51696,90 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 31183,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GRAFIKOM Przemysław Zaborowski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 5611353954

7.3.3) Ulica: Chojnicka 15

7.3.4) Miejscowość: Tuchola

7.3.5) Kod pocztowy: 89-500

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 31183,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 14 dni

Część 4

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W Części nr 4 zamówienia pn. „Materiały do prowadzenia zajęć” Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 6 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320).
Zgodnie z art. 255 pkt 6 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.

Zamawiający po dokonaniu wstępnej oceny ofert zauważył, że dokonał opisu przedmiotu zamówienia w sposób nieprawidłowy. W zakresie tej części zamówienia ujął przedmiot zamówienia w większej ilości niż przewiduje projekt, którego dotyczy niniejsze zamówienie. Wynagrodzenie Wykonawcy ma charakter ryczałtowy i Zamawiający nie może zmniejszyć ilości asortymentu wskazanego w tej części zamówienia. Zamiast 390 szt. zeszytów ujętych w poz. 2 oraz 390 długopisów ujętych w poz. 3 powinna być ilość 50 szt. każdego z ww. asortymentu. Zrealizowanie tego zamówienia w takiej postaci prowadziłoby do poniesienia dodatkowych kosztów, na które Zamawiający nie ma pokrycia. Ponadto podczas wyjaśnienia rażąco niskiej ceny Zamawiający powziął informację, że przedmiot zamówienia w poz. 4 opisany został w sposób niejednoznaczny, gdyż nazwa asortymentu „prusament” wskazuje na nazwę własną filamentu PLA, co mogłoby prowadzić do niezapewnienia zasad uczciwej konkurencji i równego traktowania Wykonawców.
W ocenie Zamawiającego nieprawidłowości w opisie przedmiotu zamówienia stanowią nieusuwalną wadę, której po terminie składania ofert nie można już zmienić. Doszło więc do wady uniemożliwiającej zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.

2025-01-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy