Zintegrowanie lokalnego transportu zbiorowego z transportem kolejowym poprzez wprowadzenie wspólnej oferty taryfowo-biletowej – POLREGIO

Urząd Miasta Łodzi

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00041198
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00041198/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-01-16 14:35
Lokalizacja
Łódź, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-43069f34-d889-433b-afce-7e0a6603d086
Identyfikator
7250028902
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

Wykonawcy

1 przyznane

POLREGIO Spółka AkcyjnaWarszawa, PL · lot 0
636 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00041198 z dnia 2025-01-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Zintegrowanie lokalnego transportu zbiorowego z transportem kolejowym poprzez wprowadzenie wspólnej oferty taryfowo-biletowej – POLREGIO

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi zamawiający centralny

1.2.) Nazwa zamawiającego: Urząd Miasta Łodzi

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057632

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Piotrkowska 104

1.5.2.) Miejscowość: Łódź

1.5.3.) Kod pocztowy: 90-926

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@uml.lodz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://uml.lodz.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zintegrowanie lokalnego transportu zbiorowego z transportem kolejowym poprzez wprowadzenie wspólnej oferty taryfowo-biletowej – POLREGIO

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-43069f34-d889-433b-afce-7e0a6603d086

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00041198

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00000422/35/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.40 Zintegrowanie lokalnego transportu zbiorowego z transportem kolejowym poprzez wprowadzenie wspólnej oferty taryfowo-biletowej-wzajemne honorowanie biletów z POLREGIO Sp. z o.o.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00641960

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Uzasadnienie prawne: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

Uzasadnienie faktyczne: „POLREGIO” S.A. realizuje połączenia kolejowe m.in. na terenie województwa łódzkiego, w tym także w Łodzi, na podstawie umowy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego. Jej zadanie polega na zapewnieniu efektywnej organizacji i funkcjonowania pasażerskiego ruchu kolejowego w regionie łódzkim.
W zawiązku z powyższym realizując § 3 ust. 7 przepisów taryfowych, stanowiących załącznik nr 1 do Uchwały Nr XLII/1108/17 Rady Miejskiej w Łodzi z dnia 22 lutego 2017 r. (z późn. zm.) w oparciu o w/w aspekty techniczne, posiadaną wiedzę oraz potrzebę zapewnienia funkcjonowania zintegrowanego systemu taryfowo-biletowego brak jest innych alternatywnych oraz zastępczych rozwiązań, a zawarcie umów z ww. przewoźnikiem w trybie z wolnej ręki, poprzedzone negocjacjami, nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów niniejszego zamówienia.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DOM-WZP-IV.271.74.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zintegrowanie lokalnego transportu zbiorowego z transportem kolejowym poprzez wprowadzenie wspólnej oferty taryfowo-biletowej – POLREGIO

4.5.3.) Główny kod CPV: 60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: POLREGIO Spółka Akcyjna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 0000929422

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-31

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 636000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-01-01 do 2025-12-31
2025-01-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi