Modernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorzowie Wlkp.

Miasto Gorzów Wlkp.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00041204
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00041204/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-01-16 14:36
Lokalizacja
Gorzów Wielkopolski, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7d639539-f04e-464f-82a2-bc1f6623a970
Identyfikator
5990019632
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00041204 z dnia 2025-01-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorzowie Wlkp.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Gorzów Wlkp.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000650181

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Sikorskiego 4

1.5.2.) Miejscowość: Gorzów Wielkopolski

1.5.3.) Kod pocztowy: 66-400

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL431 - Gorzowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampubl@um.gorzow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.wrota.lubuskie.pl/umgorzow/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorzowie Wlkp.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7d639539-f04e-464f-82a2-bc1f6623a970

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00041204

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zamawiający w udzielonym zamówieniu podstawowym [BZP.271.83.2020.NP] przewidział zamówienia polegające na powtórzeniu podobnych robót budowlanych i wartość tego zamówienia została przewidziana w ogłoszeniu i uwzględniona przy obliczaniu jego wartości.
W związku z powyższym Zamawiający jest uprawniony do przeprowadzenia postępowania w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. Dz.U. z 2023 r., poz. 1605), gdyż łączna wartość tych zamówień przekroczyła wartość 130 000,00 zł.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.16.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zamawiający powierza, a Wykonawca zobowiązuje się do wykonania zadania polegającego na modernizacji budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorzowie Wlkp. W ramach zadania przeprowadzone zostaną roboty polegające na rewitalizacji, modernizacji i przebudowie budynku głównego (zabytkowego) Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorzowie Wlkp., w tym w szczególności:
1) Dostosowanie obiektu do wymogów bezpieczeństwa przeciwpożarowego, w tym:
a) montaż transferowych klap dymowych,
b) wykonanie kurtyn dymowych,
c) montaż instalacji SSP na poddaszu
2) Przebudowa pomieszczenia D.008 celem dostosowania na potrzeby pomieszczenia socjalnego,
3) Wymiana drzwi do pomieszczenia D.009
4) Dokończenie robót na poddaszu, w zakresie wynikającym z dokumentacji projektowej, w tym:
a) Wykonanie robót rozbiórkowych i demontażowych, w tym: rozebranie ścianek, posadzek z płytek wraz z utylizacją powstałych odpadów,
b) Wykonanie posadzek z płytek gresowych,
c) Tynkowanie ścian istniejących wraz z malowaniem,
d) Wykonanie ścianek działowych z płyt GK oraz systemowych,
e) Wykonanie stolarki drzwiowej, w tym z EI 30,
f) Wykonanie wyłazu dachowego wraz ze schodami,
g) Wykonanie konstrukcji wsporczej komina wentylacyjnego wraz z jego obudową, również w części wystającej ponad połać dachu, wykonaniem niezbędnych obróbek dekarskich.
h) Wykonanie posadzki z wykładzin PCW,
i) Wymianę balustrady na schodach,
j) Zaimpregnowanie elementów drewnianych dachu,
k) Wykonanie obudowy ścianki kolankowej na poddaszu,
l) Wykonanie robót sanitarnych, w tym:
• Wykonanie podejść dopływowych, odpływowych
• Montaż umywalek wraz z bateriami umywalkowymi
• Montaż ustępów,
• Montaż umywalek, ustępów dla niepełnosprawnych, jak i uchwytów dla niepełnosprawnych
• Wykonanie wpustów podłogowych,
m) Wykonanie robót elektrycznych, w tym:
• Wykonanie instalacji gniazd wtyczkowych,
• Wykonanie instalacji połączeń wyrównawczych,
• Wykonanie instalacji strukturalnej,
• Wykonanie instalacji przyzywowej,
• Wykonanie instalacji dzwonkowej,
• Wykonanie instalacji SSP,
• Wykonanie pomiarów i badań elektrycznych,
5) wykonanie i montażu krat w drzwiach zewnętrznych.
6) dostawa i montaż schodów (3szt ) w węźle ciepłowniczym i dwóch pomieszczeniach obok.
7) Dostawa i montaż platform schodowych dla niepełnosprawnych wraz z zapewnieniem ich serwisowania przez okres obowiązywania gwarancji tj. 60 miesięcy.
8) Wykonanie cokołów w komunikacji, wg technologii uzgodnionej z konserwatorem zabytków. Obowiązkiem Wykonawcy jest wykonanie próbnego odcinka cokołu celem uzgodnienia z LWKZ. Jednocześnie Zamawiający informuje, że w przypadku nie uzyskania akceptacji LWKZ zastrzega się prawo do wyłączenia wykonania cokołów z zakresu realizacji.
9) Wykonanie drogi przeciwpożarowej,
10) Przebudowa chodnika przed wejściem głównym do szkoły,
11) Montaż wycieraczek systemowych zewnętrznych,
12) Wykonanie zagospodarowania terenu poprzez uzupełnienie nawierzchni betonowych wraz z wykonaniem nawierzchni trawiastych i pielęgnacją w okresie 1 roku,
13) Nadzór konserwatorski.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W związku z tym, że Zamawiający nie może przeznaczyć dodatkowych środków na realizację zadania, a cena zaproponowane przez Wykonawcę jest ostateczna Zamawiający na postawie art. 255 pkt. 8 ustawy Pzp unieważnił postępowanie, gdyż negocjacje nie doprowadzą do podpisania umowy.
2025-01-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane