Przebudowa dróg gminnych os. Klemensów nr: 110316L, 110324L, 110334L, 110327L, 110335L, 110337L, 110344L, 110347L, 110349L, 110314L, 110320L, dz. nr 259 i nr 258
GMINA SZCZEBRZESZYN
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00047814
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00047814/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-01-20 12:31
- Lokalizacja
- Szczebrzeszyn, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-43963baf-6feb-11ed-aea3-5a7c432eaced
- Identyfikator
- 9222699726
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00047814 z dnia 2023-01-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dróg gminnych os. Klemensów nr: 110316L, 110324L, 110334L, 110327L, 110335L, 110337L, 110344L, 110347L, 110349L, 110314L, 110320L, dz. nr 259 i nr 258
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SZCZEBRZESZYN
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950368606
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Tadeusza Kościuszki 1
1.5.2.) Miejscowość: Szczebrzeszyn
1.5.3.) Kod pocztowy: 22-460
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@szczebrzeszyn.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.szczebrzeszyn.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://bip.szczebrzeszyn.pl/przetargi,9_20221.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa dróg gminnych os. Klemensów nr: 110316L, 110324L, 110334L, 110327L, 110335L, 110337L, 110344L, 110347L, 110349L, 110314L, 110320L, dz. nr 259 i nr 2582.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-43963baf-6feb-11ed-aea3-5a7c432eaced
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00047814
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-01-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00012884/14/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.17 Przebudowa dróg gminnych os. Klemensów nr: 110316L, 110324L, 110334L, 110327L, 110335L, 110337L, 110344L, 110347L, 110349L, 110314L, 110320L, dz. nr 259 i nr 258
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00509038
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RZP.271.2.29.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa dróg gminnych os. Klemensów nr: 110316L, 110324L, 110334L, 110327L, 110335L, 110337L, 110344L, 110347L, 110349L, 110314L, 110320L, dz. nr 259 i nr 258”.
Przedmiot zamówienia:
Zadanie inwestycyjne obejmuję przebudowę 13 ulic na osiedlu Klemensów w Szczebrzeszynie, które posiadają nawierzchnie utwardzone bitumicznie, z kostki brukowej oraz trylinki. W ramach zaplanowanej inwestycji zostanie przebudowanych ok. 19 536 m² nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego, ok. 2 557 m² nawierzchni zjazdów z kostki brukowej betonowej, ok. 4 659 m² nawierzchni chodnika, opaski, dojść do furtek z kostki brukowej betonowej oraz ok. 6 718 m² pasów zieleni. Zaprojektowane zostały normatywne spadki poprzeczne i podłużne projektowanych elementów w celu odprowadzenia wody opadowej. Aktualnie odwodnienie jedynie na ulicy Startowej odbywa się powierzchniowo oraz za pomocą kanalizacji deszczowej. Pozostałe ulice odwadniane są powierzchniowo między innymi na pobocza trawiaste i tereny zielone pasa drogowego. Po przebudowie wody opadowe z pasów drogowych poszczególnych ulic odprowadzane będą za pomocą projektowanej kanalizacji deszczowej. Projektowana kanalizacja deszczowa swoim zakresem obejmuje budowę:
- kolektor burzowy Φ 500 dł. 215,90m
- kolektor burzowy Φ 450 dł. 143,0m
- kolektor burzowy Φ 400 dł. 304,99m
- kolektor burzowy Φ 350 dł. 49,1m
- kolektor burzowy Φ 300 dł. 925,0m
- kolektor burzowy Φ 250 dł. 645,4m
- kolektor burzowy Φ 200 dł. 536,55m
O łącznej długości 2820,18m
- przykanaliki Φ 200 o dł. 631,03 m
Odprowadzenie wód opadowych z nawierzchni ulic odbywać się będzie przez wpusty uliczne z osadnikiem piasku głębokości H=1,80 m. Projektowane zjazdy, dojścia do posesji dostosowane zostaną do istniejących rzędnych terenowych na bramach wjazdowych, nawierzchnie zjazdów przechodzą w nawierzchnię chodnika na tym samym poziomie przez co obiekt dostosowany jest dla osób niepełnosprawnych. W związku z zaprojektowaną przebudową dróg gminnych osiedla Klemensów w Szczebrzeszynie i związaną z tym zmianą zagospodarowania przyległego terenu tj. przebudowę istniejących sieci uzbrojenia terenu zostanie także przebudowana i zabezpieczona sieć telekomunikacyjna z infrastrukturą towarzyszącą.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
45255600-5 - Roboty w zakresie kładzenia rur w kanalizacji
45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45231220-3 - Roboty budowlane w zakresie gazociągów
45232200-4 - Roboty pomocnicze w zakresie linii energetycznych
45231600-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii komunikacyjnych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne:W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w terminie składania ofert ustalonym na dzień 12.01.2023r., godz. 10:00, wpłynęły następujące oferty :
a) Zakład Budowlano- Transportowy „DROGMOST” Sp. z o. o. , Mokre 24D,
22-400 Zamość
z ceną ofertową: 17 300 000,00 zł brutto,
b) Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o. o., ul. Peowiaków 7, 22-400 Zamość
z ceną ofertową: 19 775 301,14 zł brutto,
c) Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Sadex Janusz Sadlik, Kolonia Sitno 84,
22-424 Sitno
z ceną ofertową: 23 229 585,11 zł brutto,
Przed otwarciem ofert Zamawiający podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości:
11 699 600,00 zł brutto.
Przedmiotowe postępowanie ulega unieważnieniu w oparciu o art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Po dokonanej analizie możliwości finansowej jednostki Zamawiający uznał, że nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2023-01-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |