„Świadczenie us. opiekuńczych, w tym w nowoutworzonym mieszkaniu wspomaganym oraz świadczenie us. asystenta osoby niepełnosprawnej dla osób zam. na ter. Gm. M Lubań, wskazanych przez MOPS w Lubaniu.”
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubaniu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00041606
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00041606/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-16 15:35
- Lokalizacja
- Lubań, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-89e4d2cf-2584-4451-86fd-18f93f82bfee
- Identyfikator
- 6131385340
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Usługi opieki społecznej dla osób starszychUsługi opieki dziennejUsługi opieki społecznej dla osób niepełnosprawnych
Wykonawcy
5 przyznanych
FUNDACJA SKRZYDŁA OPIEKIOstrowiec Świętokrzyski, PL · lot 0
109 368 PLNFUNDACJA SKRZYDŁA OPIEKIOstrowiec Świętokrzyski, PL · lot 1
94 080 PLNFUNDACJA SKRZYDŁA OPIEKIOstrowiec Świętokrzyski, PL · lot 2
94 080 PLNFUNDACJA SKRZYDŁA OPIEKIOstrowiec Świętokrzyski, PL · lot 3
94 080 PLNFUNDACJA SKRZYDŁA OPIEKIOstrowiec Świętokrzyski, PL · lot 4
24 696 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00041606 z dnia 2025-01-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Świadczenie us. opiekuńczych, w tym w nowoutworzonym mieszkaniu wspomaganym oraz świadczenie us. asystenta osoby niepełnosprawnej
dla osób zam. na ter. Gm. M Lubań, wskazanych przez MOPS w Lubaniu.”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubaniu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 003271107
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Lompy 1
1.5.2.) Miejscowość: Lubań
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-800
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: mops@miastoluban.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://mops.luban.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-89e4d2cf-2584-4451-86fd-18f93f82bfee1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ochrona socjalna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Świadczenie us. opiekuńczych, w tym w nowoutworzonym mieszkaniu wspomaganym oraz świadczenie us. asystenta osoby niepełnosprawnejdla osób zam. na ter. Gm. M Lubań, wskazanych przez MOPS w Lubaniu.”
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-89e4d2cf-2584-4451-86fd-18f93f82bfee
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00041606
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00031428/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.4 Świadczenie usług opiekuńczych na rzecz osób zamieszkujących na terenie Gminy Miejskiej Lubań w 2025 roku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Dofinansowywane w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00641913
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DPS.341.3.2024.ASZ
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część I Świadczenie usług opiekuńczych min. 1 opiekunka• Usługi opiekuńcze świadczone w nowoutworzonym mieszkaniu wspomaganym - śr. 186 godzin w miesiącu, przez okres 12 miesięcy, ogółem 2232 godzin.
Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić osobom wykonującym usługi opiekuńcze wyposażenie w odpowiednie ubranie ochronne dostosowane do zakresu niesionej pomocy (rękawiczki, fartuchy, itp.) oraz pokryć koszty dojazdu niezbędne do wykonywania czynności związanych ze świadczeniami usług.
Usługi opiekuńcze zgodnie z art. 50 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, obejmują pomoc w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych, opiekę higieniczną, zaleconą przez lekarza pielęgnację oraz w miarę możliwości zapewnienie kontaktów z otoczeniem.
4.5.3.) Główny kod CPV: 85311100-3 - Usługi opieki społecznej dla osób starszych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
85312100-0 - Usługi opieki dziennej
4.5.5.) Wartość części: 93744 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część II Świadczenie usług opiekuńczych min. 1 opiekunkaPrzewidywana liczba godzin usług opiekuńczych w ramach zamówienia wynosi:
• Usługi opiekuńcze świadczone w miejscu zamieszkania uczestników Projektu – śr. 160 godzin w mie-siącu, przez okres 12 miesięcy ogółem 1920 godzin.
Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić osobom wykonującym usługi opiekuńcze wyposażenie w odpowiednie ubranie ochronne dostosowane do zakresu niesionej pomocy (rękawiczki, fartuchy, itp.) oraz pokryć koszty dojazdu niezbędne do wykonywania czynności związanych ze świadczeniami usług.
Usługi opiekuńcze zgodnie z art. 50 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, obejmują pomoc w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych, opiekę higieniczną, zaleconą przez lekarza pielęgnację oraz w miarę możliwości zapewnienie kontaktów z otoczeniem.
4.5.3.) Główny kod CPV: 85311100-3 - Usługi opieki społecznej dla osób starszych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
85312100-0 - Usługi opieki dziennej
4.5.5.) Wartość części: 80640 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część III Świadczenie usług opiekuńczych min. 1 opiekunkaPrzewidywana liczba godzin usług opiekuńczych w ramach zamówienia wynosi:
• Usługi opiekuńcze świadczone w miejscu zamieszkania uczestników Projektu – śr. 160 godzin w mie-siącu, przez okres 12 miesięcy ogółem 1920 godzin.
Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić osobom wykonującym usługi opiekuńcze wyposażenie w odpowiednie ubranie ochronne dostosowane do zakresu niesionej pomocy (rękawiczki, fartuchy, itp.) oraz pokryć koszty dojazdu niezbędne do wykonywania czynności związanych ze świadczeniami usług.
Usługi opiekuńcze zgodnie z art. 50 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, obejmują pomoc w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych, opiekę higieniczną, zaleconą przez lekarza pielęgnację oraz w miarę możliwości zapewnienie kontaktów z otoczeniem.
4.5.3.) Główny kod CPV: 85311100-3 - Usługi opieki społecznej dla osób starszych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
85312100-0 - Usługi opieki dziennej
4.5.5.) Wartość części: 80640 PLN
Część 4
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część IV Świadczenie usług opiekuńczych min. 1 opiekunkaPrzewidywana liczba godzin usług opiekuńczych w ramach zamówienia wynosi:
• Usługi opiekuńcze świadczone w miejscu zamieszkania uczestników Projektu – śr. 160 godzin w mie-siącu, przez okres 12 miesięcy ogółem 1920 godzin.
Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić osobom wykonującym usługi opiekuńcze wyposażenie w odpowiednie ubranie ochronne dostosowane do zakresu niesionej pomocy (rękawiczki, fartuchy, itp.) oraz pokryć koszty dojazdu niezbędne do wykonywania czynności związanych ze świadczeniami usług.
Usługi opiekuńcze zgodnie z art. 50 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, obejmują pomoc w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych, opiekę higieniczną, zaleconą przez lekarza pielęgnację oraz w miarę możliwości zapewnienie kontaktów z otoczeniem.
4.5.3.) Główny kod CPV: 85311100-3 - Usługi opieki społecznej dla osób starszych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
85312100-0 - Usługi opieki dziennej
4.5.5.) Wartość części: 80640 PLN
Część 5
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część V Świadczenie usług asystenta osoby niepełnosprawnejPrzewidywana liczba godzin usług asystenta osoby niepełnosprawnej w ramach zamówienia wynosi śr. 42 godziny w miesiącu, przez okres 12 miesięcy, ogółem 504 godzin.
Szacuje się, że usługami asystenta osoby niepełnosprawnej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Lubaniu w roku 2024/2025 objęte będą 3 osoby.
4.5.3.) Główny kod CPV: 85311200-4 - Usługi opieki społecznej dla osób niepełnosprawnych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
85312100-0 - Usługi opieki dziennej
4.5.5.) Wartość części: 21168 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 109368 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 111376,80 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 109368 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Fundacją Skrzydła Opieki
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6612382390
7.3.4) Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-15
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 109368 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-12-31Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 94080 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 95808 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 94080 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Fundacją Skrzydła Opieki
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6612382390
7.3.4) Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-15
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 94080 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-12-31Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 94080 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 95808 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 94080 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Fundacją Skrzydła Opieki
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6612382390
7.3.4) Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-15
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 94080 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-12-31Część 4
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 94080 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 95808 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 94080 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 4)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Fundacją Skrzydła Opieki
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6612382390
7.3.4) Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 4)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-15
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 94080 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-12-31Część 5
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 5)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 5)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 24696 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 26661,60 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 24696 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 5)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Fundacją Skrzydła Opieki
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6612382390
7.3.4) Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 5)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-15
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 24696 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-12-31| 2025-01-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |