Zamówienie na roboty budowlane mające na celu doprowadzenie budynków Domu Wczasów Dziecięcych w Piwnicznej – Zdroju do zgodności z obowiązującymi przepisami.
POWIAT NOWOSĄDECKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00041915
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00041915/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-01-17 07:54
- Lokalizacja
- Nowy Sącz, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4eec52a0-c17b-40ef-8b96-28a69f8f25ca
- Identyfikator
- 7343544080
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00041915 z dnia 2025-01-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zamówienie na roboty budowlane mające na celu doprowadzenie budynków Domu Wczasów Dziecięcych w Piwnicznej – Zdroju do zgodności z obowiązującymi przepisami.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT NOWOSĄDECKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491893180
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Jagiellońska 33
1.5.2.) Miejscowość: Nowy Sącz
1.5.3.) Kod pocztowy: 33-300
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.5.7.) Numer telefonu: (+48) 18 41 41 600
1.5.8.) Numer faksu: (+48) 18 41 41 700
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: powiat@nowosadecki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.nowosadecki.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://www.platformazakupowa.pl/transakcja/10289551.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zamówienie na roboty budowlane mające na celu doprowadzenie budynków Domu Wczasów Dziecięcych w Piwnicznej – Zdroju do zgodności z obowiązującymi przepisami.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4eec52a0-c17b-40ef-8b96-28a69f8f25ca
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00041915
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00023991/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Roboty budowlane mające na celu doprowadzenie budynków Domu Wczasów Dziecięcych w Piwnicznej - Zdroju do zgodności z obowiązującymi przepisami
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00632486
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.23.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia objęty jest dofinansowaniem ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w ramach inwestycji pn.: „Roboty budowlane mające na celu doprowadzenie budynków Domu Wczasów Dziecięcych w Piwnicznej -Zdroju do zgodności z obowiązującymi przepisami”.
1. Zakres rzeczowy robót budowlanych obejmuje:
a) przebudowę i rozbudowę budynku „B” Domu Wczasów Dziecięcych wraz z jego nadbudową o część wypoczynkową oraz wymianę pokrycia dachowego budynku „B” (w części objętej przebudową) w celu ujednolicenia go z pokryciem dachowym nadbudowanej części tego budynku,
b) rozbiórkę budynku „A” oraz muru oporowego,
c) montaż wewnętrznej windy dla osób niepełnosprawnych oraz budowę układu komunikacji wewnętrznej,
na dz. nr 1913/1, 1913/2, 1913/3 położonych w obrębie Piwniczna, gm. Piwniczna – Zdrój.
Przedmiot zamówienia obejmuje również:
• dostawę oraz montaż wyposażenia Domu Wczasów Dziecięcych,
• dostawę oraz montaż podręcznego sprzętu gaśniczego,
• obsługę geodezyjną i geologiczną,
• wykonanie inwentaryzacji powykonawczej,
• uruchomienie wykonanych instalacji,
• przeszkolenie użytkownika,
• uzyskanie wszystkich zezwoleń i decyzji wymaganych przepisami prawa budowlanego umożliwiających użytkowanie przedmiotowego obiektu zgodnie z jego przeznaczeniem, w tym uzyskanie w imieniu zamawiającego decyzji o pozwoleniu na użytkowanie obiektu.
2. Miejsce i sposób realizacji robót budowlanych:
a) Miejsce realizacji robót budowlanych: Teren oraz budynek Domu Wczasów Dziecięcych w Piwnicznej – Zdroju zlokalizowany przy ul. Zdrojowa 1, 33-350 Piwniczna - Zdrój (dz. ew. nr 1913/1, 1913/2, 1913/3, obr. Piwniczna, gm. (1210133) Piwniczna – Zdrój, powiat nowosądecki, województwo małopolskie). Teren działki oraz budynki, w których prowadzone będą roboty budowlane są użytkowane zgodnie z jego/ich przeznaczeniem przez Dom Wczasów Dziecięcych w Piwnicznej - Zdroju. Działalność statutowa placówki zostanie zawieszona na czas realizacji zamówienia wskazany w pkt IV SWZ.
b) Sposób realizacji robót budowlanych:
• wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia robót w sposób zapewniający zachowanie bezpieczeństwa osób znajdujących się na terenie tych robót;
• wykonawca zobowiązany jest do oznakowania miejsca wykonywanych prac i zabezpieczenia go przed dostępem osób nieuprawnionych;
• wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia bieżącego utrzymania czystości w bezpośrednim sąsiedztwie wykonywanych prac;
• wykonawca zobowiązany jest do wywożenia na bieżąco gruzu i materiałów zbędnych;
• prace powinny być prowadzone w uzgodnieniu z Zamawiającym oraz Dyrektorem placówki oświatowej.
3. Zakres rzeczowy robót budowlanych został szczegółowo określony za pomocą dokumentacji projektowej /zwanej również „dokumentacją techniczną”/, stanowiącej Załącznik nr 1a do SWZ, na którą składają się:
1) wielobranżowy projekt budowany, w tym:
a) projekty budowlane branżowe:
• Projekt budowlany w branży architektonicznej, konstrukcyjnej, elektrycznej i sanitarnej wraz z projektem zagospodarowania terenu, autorzy opracowania: arch. Jacek Mielewski (branża architektoniczna), mgr inż. Krzysztof Tabaj (branża konstrukcyjna), mgr inż. Piotr Adamczyk (branża elektryczna), mgr inż. Grzegorz Kubanek (branża sanitarna), data opracowania: lipiec 2019 r., z uwzględnieniem zmian wynikających z Projektu budowlanego zmienionego – wskazanego poniżej w tiret drugie;
• Projekt budowlany zmieniony w branży architektonicznej, konstrukcyjnej, elektrycznej i sanitarnej, autorzy opracowania: arch. Jacek Mielewski (branża architektoniczna), mgr inż. Krzysztof Tabaj (branża konstrukcyjna), inż. Marcin Lisewski (branża elektryczna), mgr inż. Anna Barańska Dyszy (branża sanitarna), data opracowania: czerwiec 2024 r.
• Projekt rozbiórki budynku drewnianego, autor opracowania: mgr inż. Krzysztof Tabaj, data opracowania: lipiec 2019 r.;
• Ekspertyza techniczna budynku pod kątem przebudowy i rozbudowy, autor opracowania: mgr inż. Krzysztof Tabaj, data opracowania: lipiec 2019 r.;
• Dokumentacja badań podłoża gruntowego z opinią geotechniczną i projektem geotechnicznym, autor opracowania mgr inż. Grzegorz Stąporek, data opracowania: czerwiec 2019 r.;
b) projekty techniczne branżowe, w tym:
• Projekt budowlano – wykonawczy w branży konstrukcyjnej, autor opracowania: mgr inż. Krzysztof Tabaj, data opracowania: lipiec 2019 r.;
• Projekt wykonawczy w branży sanitarnej – instalacja wentylacji i klimatyzacji, autor opracowania: mgr inż. Grzegorz Kubanek, data opracowania: wrzesień 2019 r.;
• Projekt wykonawczy w branży sanitarnej – instalacja wod. – kan. i ppoż., autor opracowania: mgr inż. Grzegorz Kubanek, data opracowania: wrzesień 2019 r.;
• Projekt wykonawczy w branży sanitarnej – instalacja c.o., autor opracowania: mgr inż. Grzegorz Kubanek, data opracowania: wrzesień 2019 r.;
c) opinie, uzgodnienia, pozwolenia, w tym:
• Decyzja Starosty Nowosądeckiego nr 2045/2019 z dnia 10.10.2019 r., znak: BUD.6740.1903.2019, dotycząca zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę,
• Decyzja Starosty Nowosądeckiego nr 1185/2024 z dnia 13.09.2024 r., znak: BUD.6740.603.2024 zmieniająca Decyzję Starosty Nowosądeckiego nr 2045/2019 z dnia 10.10.2019 r.,
• Decyzja Małopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego nr NS.9022.1.325.2019 z dnia 27.07.2019 r. w sprawie odstępstwa od warunków technicznych
w zakresie obniżenia wysokości pomieszczenia stołówki położonej w przyziemiu oraz w czterech pokojach położonych na poddaszu budynku,
• Informacja Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie nr OZNS.5183.422.2017.WK.UN.1 z dnia 20.03.2018 r. w sprawie zaleceń konserwatorskich odnośnie rozbiórki budynku Domu Wczasów Dziecięcych położonego w Piwnicznej – Zdroju przy ul. Zdrojowej 1;
2) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, w tym:
a) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych – branża budowlana, autor opracowania: arch. Jacek Mielewski, data opracowania: wrzesień 2019 r.;
b) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych – branża budowlana, autor opracowania: arch. Jacek Mielewski, data opracowania: grudzień 2023 r.;
c) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych – branża elektryczna, data opracowania: wrzesień 2019 r.;
d) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych – branża sanitarna, autor opracowania: mgr inż. Grzegorz Kubanek, data opracowania: wrzesień 2019 r.;
3) przedmiary robót, w tym:
a) Przedmiar robót – branża budowlana, osoba sporządzająca: E. Hajdukiewicz, data opracowania: 22.06.2024 r.;
b) Przedmiar robót – branża elektryczna, osoba sporządzająca: E. Hajdukiewicz, data opracowania: 22.06.2024 r.;
c) Przedmiar robót – branża sanitarna (instalacja wentylacji i klimatyzacji), osoba sporządzająca: E. Hajdukiewicz, data opracowania: 22.06.2024 r.;
d) Przedmiar robót – branża sanitarna (instalacja wod. – kan. i ppoż.), osoba sporządzająca: E. Hajdukiewicz, data opracowania: 22.06.2024 r.;
e) Przedmiar robót – branża sanitarna (instalacja c.o.), osoba sporządzająca: E. Hajdukiewicz, data opracowania: 22.06.2024 r.
UWAGA:
1) Projekt budowlany w branży architektonicznej, konstrukcyjnej, elektrycznej i sanitarnej wraz z projektem zagospodarowania terenu (data opracowania: lipiec 2019 r.) zawiera tabelę pn. „Zestawienie pomieszczeń, ich powierzchni i posadzek”, której zaktualizowana treść znajduje się w Załączniku nr 1g do SWZ („Zestawienie rodzajów posadzek w poszczególnych pomieszczeniach”).
2) Z uwagi na ryczałtowy charakter wynagrodzenia wszelkie inne zapisy dotyczące sposobu rozliczenia zawarte w dokumentacji projektowej należy traktować jako niewiążące. Ponadto Zamawiający zastrzega, że kwestie związane z odbiorami robót budowlanych oraz gwarancją jakości reguluje umowa, której projekt stanowi Załącznik nr 2 do SWZ, a wszelkie zastosowane w tym zakresie w dokumentacji projektowej zapisy należy traktować jako niewiążące.
3) Przedmiary robót dla poszczególnych branż - z uwagi na ryczałtowy charakter wynagrodzenia - stanowią jedynie materiał informacyjny co do rodzaju robót objętych niniejszym zamówieniem, zatem wykonawca nie może powoływać się na przedmiary jako podstawę wyceny oferty.
Podane w dokumentacji technicznej ewentualne znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, nazwy własne towarów lub ich producentów, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego wykonawcę, mają charakter przykładowy, a ich wskazanie ma na celu określenie oczekiwanego standardu, przy czym wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. W przypadkach, w których przedmiot zamówienia opisany jest przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Zamawiający wymaga, by na przedmiotowe roboty budowlane, stanowiące przedmiot niniejszego zamówienia wykonawca udzielił minimum 5 - letniej gwarancji jakości i rękojmi (uwaga: okres gwarancji jakości i rękojmi stanowi kryterium oceny ofert – patrz pkt XIII ppkt 4 SWZ). Zamawiający przekaże wykonawcy plac budowy za protokołem zdawczo – odbiorczym w terminie do 7 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy z wybranym wykonawcą. Termin zakończenia wykonania przedmiotu zamówienia wraz z uzyskaniem w imieniu zamawiającego pozwolenia na użytkowanie obiektu (termin zgłoszenia przedmiotu umowy do odbioru): do 30 listopada 2025 roku. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi zał. nr 1 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten
45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych
45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
45317000-2 - Inne instalacje elektryczne
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45410000-4 - Tynkowanie
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
39100000-3 - Meble
30200000-1 - Urządzenia komputerowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 12
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 12
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5713746,29 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 8874017,83 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 5713746,29 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRZEDSIĘBORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWE "BUDMEX" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 490489139
7.3.3) Ulica: Magazynowa 2
7.3.4) Miejscowość: Nowy Sącz
7.3.5) Kod pocztowy: 33-300
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Wykonawca oświadczył, że część zamówienia: instalacje elektryczne i instalacje sanitarne powierzy do realizacji podwykonawcom, nazwy wykonawców na tym etapie postepowania nie są znane.
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-16
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 5713746,29 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-11-30| 2025-01-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |