Bieżące utrzymanie oraz modernizacja elementów nawierzchni jezdni i chodników ulic gminnych - pełna nazwa zamówienia znajduje się w dokumentach zamówienia

Miasto Bielsko-Biała - Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00056019
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00056019/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-01-25 09:17
Lokalizacja
Bielsko-Biała, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3d5f857b-77cb-11ed-b4ea-f64d350121d2
Identyfikator
5471121303
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie naprawy drógRoboty drogoweRoboty w zakresie konserwacji dróg

Wykonawcy

4 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE MATBUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄŻywiec, PL · lot 0
1 399 998,3 PLN
RYSZARD WNĘTRZAKBielsko-Biała, PL · lot 1
1 442 503,41 PLN
RYSZARD WNĘTRZAKBielsko-Biała, PL · lot 2
1 442 503,41 PLN
PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE MATBUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄŻywiec, PL · lot 3
1 362 840 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00056019 z dnia 2023-01-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Bieżące utrzymanie oraz modernizacja elementów nawierzchni jezdni i chodników ulic gminnych - pełna nazwa zamówienia znajduje się w dokumentach zamówienia

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Bielsko-Biała - Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 070493318

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Michała Grażyńskiego 10

1.5.2.) Miejscowość: Bielsko-Biała

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-300

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.7.) Numer telefonu: 33 472 60 10

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@mzd.bielsko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mzd.bielsko.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Zarządzanie drogami

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Bieżące utrzymanie oraz modernizacja elementów nawierzchni jezdni i chodników ulic gminnych - pełna nazwa zamówienia znajduje się w dokumentach zamówienia

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3d5f857b-77cb-11ed-b4ea-f64d350121d2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00056019

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-01-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00025297/15/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.18 Bieżące utrzymanie oraz modernizacja elementów nawierzchni jezdni i chodników ulic gminnych na terenie miasta Bielska-Białej w 2023 r. z podziałem na 4 części zamówienia

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00490920

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 22/IZ/49/B

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 4878046,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres robót, dla każdego Zadania, obejmuje w szczególności:
- naprawę cząstkową ubytków nawierzchni bitumicznych za pomocą mieszanki mineralno-asfaltowej z wytwórni mas bitumicznych oraz naprawę w technologii emulsji asfaltowych i grysów,
- naprawę w zakresie chodników z kostki brukowej betonowej z kostki kamiennej,
z płyt chodnikowych oraz regulacji i wymiany krawężników i obrzeży,
- regulacje i wymiany wpustów ulicznych oraz włazów nastudziennych: naprawę i wymianę elementów zabezpieczenia ruchu (bariery energochłonne).

Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na poszczególne ww. Części (Zadania) zamówienia. Wykonawca może złożyć oferty częściowe na jedną lub więcej Części zamówienia.

Wybór oferty najkorzystniejszej nastąpi oddzielnie dla każdej części zamówienia – każdego Zadania.
Dla każdej Części zamówienia zostanie zawarta oddzielna umowa.
Szczegółowe określenie zakresu przedmiotu zamówienia zawarte jest w Rozdziale III-V SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233140-2 - Roboty drogowe

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

4.5.5.) Wartość części: 1219517,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres robót, dla każdego Zadania, obejmuje w szczególności:
- naprawę cząstkową ubytków nawierzchni bitumicznych za pomocą mieszanki mineralno-asfaltowej z wytwórni mas bitumicznych oraz naprawę w technologii emulsji asfaltowych i grysów,
- naprawę w zakresie chodników z kostki brukowej betonowej z kostki kamiennej,
z płyt chodnikowych oraz regulacji i wymiany krawężników i obrzeży,
- regulacje i wymiany wpustów ulicznych oraz włazów nastudziennych: naprawę i wymianę elementów zabezpieczenia ruchu (bariery energochłonne).

Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na poszczególne ww. Części (Zadania) zamówienia. Wykonawca może złożyć oferty częściowe na jedną lub więcej Części zamówienia.

Wybór oferty najkorzystniejszej nastąpi oddzielnie dla każdej części zamówienia – każdego Zadania.
Dla każdej Części zamówienia zostanie zawarta oddzielna umowa.
Szczegółowe określenie zakresu przedmiotu zamówienia zawarte jest w Rozdziale III-V SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233140-2 - Roboty drogowe

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

4.5.5.) Wartość części: 1219517,00 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres robót, dla każdego Zadania, obejmuje w szczególności:
- naprawę cząstkową ubytków nawierzchni bitumicznych za pomocą mieszanki mineralno-asfaltowej z wytwórni mas bitumicznych oraz naprawę w technologii emulsji asfaltowych i grysów,
- naprawę w zakresie chodników z kostki brukowej betonowej z kostki kamiennej,
z płyt chodnikowych oraz regulacji i wymiany krawężników i obrzeży,
- regulacje i wymiany wpustów ulicznych oraz włazów nastudziennych: naprawę i wymianę elementów zabezpieczenia ruchu (bariery energochłonne).

Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na poszczególne ww. Części (Zadania) zamówienia. Wykonawca może złożyć oferty częściowe na jedną lub więcej Części zamówienia.

Wybór oferty najkorzystniejszej nastąpi oddzielnie dla każdej części zamówienia – każdego Zadania.
Dla każdej Części zamówienia zostanie zawarta oddzielna umowa.
Szczegółowe określenie zakresu przedmiotu zamówienia zawarte jest w Rozdziale III-V SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233140-2 - Roboty drogowe

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

4.5.5.) Wartość części: 1219517,00 PLN

Część 4

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres robót, dla każdego Zadania, obejmuje w szczególności:
- naprawę cząstkową ubytków nawierzchni bitumicznych za pomocą mieszanki mineralno-asfaltowej z wytwórni mas bitumicznych oraz naprawę w technologii emulsji asfaltowych i grysów,
- naprawę w zakresie chodników z kostki brukowej betonowej z kostki kamiennej,
z płyt chodnikowych oraz regulacji i wymiany krawężników i obrzeży,
- regulacje i wymiany wpustów ulicznych oraz włazów nastudziennych: naprawę i wymianę elementów zabezpieczenia ruchu (bariery energochłonne).

Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na poszczególne ww. Części (Zadania) zamówienia. Wykonawca może złożyć oferty częściowe na jedną lub więcej Części zamówienia.

Wybór oferty najkorzystniejszej nastąpi oddzielnie dla każdej części zamówienia – każdego Zadania.
Dla każdej Części zamówienia zostanie zawarta oddzielna umowa.
Szczegółowe określenie zakresu przedmiotu zamówienia zawarte jest w Rozdziale III-V SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233140-2 - Roboty drogowe

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

4.5.5.) Wartość części: 1219495,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1399998,30 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1442503,41 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1399998,30 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MATBUD Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5532512312

7.3.3) Ulica: Węglowa 5

7.3.4) Miejscowość: Żywiec

7.3.5) Kod pocztowy: 34-300

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-01-20

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1399998,30 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2023-11-30

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1442503,41 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1633594,98 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1442503,41 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): DROTEX ZRB-P Ryszard Wnętrzak

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: - „DROMA” – Roboty Drogowe Spółka Cywilna Tomasz i Stanisław Wołonciej, - Przedsiębiorstwo Wielobranżowe DROSEB Spółka Cywilna Agnieszka i Sebastian Myślińscy

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5470200503

7.3.3) Ulica: ks. Stanisława Brzóski 164

7.3.4) Miejscowość: Bielsko-Biała

7.3.5) Kod pocztowy: 43-300

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-01-20

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1442503,41 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2023-11-30

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1442503,41 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1762094,31 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1442503,41 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): DROTEX ZRB-P Ryszard Wnętrzak

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: - „DROMA” – Roboty Drogowe Spółka Cywilna Tomasz i Stanisław Wołonciej, - Przedsiębiorstwo Wielobranżowe DROSEB Spółka Cywilna Agnieszka i Sebastian Myślińscy,

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5470200503

7.3.3) Ulica: ks. Stanisława Brzóski 164

7.3.4) Miejscowość: Bielsko-Biała

7.3.5) Kod pocztowy: 43-300

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-01-20

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1442503,41 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2023-11-30

Część 4

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1362840,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1442476,35 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1362840,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 4)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MATBUD Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5532512312

7.3.3) Ulica: Węglowa 5

7.3.4) Miejscowość: Żywiec

7.3.5) Kod pocztowy: 34-300

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 4)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-01-20

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1362840,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2023-11-30
2023-01-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane