Dostawa kodów umożliwiających aktywację usługi zdalnego dostępu do publikacji elektronicznych w postaci e-booków i audiobooków dla czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie.
Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00042576
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00042576/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-17 09:30
- Lokalizacja
- Lublin, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b60f4750-f37d-11ee-ac52-ee29f86ffd4f
- Identyfikator
- 7122703002
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00042576 z dnia 2025-01-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dostawa kodów umożliwiających aktywację usługi zdalnego dostępu do publikacji elektronicznych w postaci e-booków i audiobooków dla czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 432318420
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Peowiaków 12
1.5.2.) Miejscowość: Lublin
1.5.3.) Kod pocztowy: 20-007
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.7.) Numer telefonu: 814666200
1.5.8.) Numer faksu: 814666249
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: mbp@mbp.lublin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mbp.lublin.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b60f4750-f37d-11ee-ac52-ee29f86ffd4f1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa kodów umożliwiających aktywację usługi zdalnego dostępu do publikacji elektronicznych w postaci e-booków i audiobooków dla czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b60f4750-f37d-11ee-ac52-ee29f86ffd4f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00042576
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00087936/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 usługa zdalnego dostępu do publikacji elektronicznych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00274399
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: KOM.341.1.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 190000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa kodów umożliwiających aktywację usługi zdalnego dostępu do publikacji elektronicznych w postaci e-booków i audiobooków dla czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie.
2. Zakres zamówienia obejmuje:
2.1. Wykonawca powinien posiadać w swojej ofercie co najmniej 40 tys. tytułów literatury pięknej oraz literatury faktu w formie e-book oraz co najmniej 20 tys tytułów literatury pięknej oraz literatury faktu w formie audiobook.
2.2. Wszystkie zaoferowane tytuły muszą być dostępne w języku polskim oraz mogą posiadać wersje w językach obcych.
2.3. Czytanie udostępnionych publikacji nie może wymagać od czytelnika stałego połączenia internetowego.
2.4. Zdalny dostęp do publikacji elektronicznych w postaci e-book i audiobook
powinien być zapewniony przez odpowiednie, bezpłatne aplikacje dla urządzeń mobilnych pracujących pod kontrolą systemu Android oraz iOS, jak również musi być zapewniona możliwość synchronizacji dla czytnika Kindle umożliwiająca czytanie udostępnionych e-booków na czytnikach Kindle.
2.5. Dostęp do zaoferowanych publikacji elektronicznych powinien być możliwy do realizowania zarówno na urządzeniach stacjonarnych jak i mobilnych w szczególności na czytnikach INKBOOK, PocketBook oraz Amazon Kindle.
2.6. Czytelnik Zamawiającego uzyska dostęp do wszystkich oferowanych publikacji elektronicznych po aktywacji kodu dostępowego wydanego przez Zamawiającego z puli kodów przekazanych Zamawiającemu przez Wykonawcę, na minimum dwóch urządzeniach w tym 1 czytniku e-booków i jednym urządzeniu mobilnym.
2.7. Zamawiający planuje zakup 12 000 kodów z dostawą realizowaną w kolejnych miesiącach w ilościach określonych przez Zamawiającego, do wyczerpania liczby dostępnych kodów, nie dłużej jednak niż do 31.12.2024 r.
2.8. Czytelnik Zamawiającego może aktywować otrzymany kod w przypisanym do niego okresie ważności, po aktywacji kod ma umożliwić dostęp do usługi przez 30 dni.
2.9. Czytelnik Zamawiającego powinien uzyskać dostęp do nielimitowanej liczby stron i publikacji elektronicznych z oferty Wykonawcy.
2.10. Wszystkie udostępnione publikacje elektroniczne muszą być jednocześnie dostępne dla nielimitowanej liczby czytelników Zamawiającego.
2.11. Czytelnik Zamawiającego musi mieć możliwość uzyskania wielokrotnego dostępu do każdej z zaoferowanych publikacji.
2.12. Zamawiający musi mieć bieżący dostęp do danych statystycznych dotyczących wykorzystania kodów dostępowych w żądanym okresie, jak również udostępnianych czytelnikom Zamawiającego publikacji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 72320000-4 - Usługi bazy danych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 198000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 198000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 198000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Legimi S.A.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 7781460897, REGON 301031192
7.3.3) Ulica: ul. Obornicka 330
7.3.4) Miejscowość: Poznań
7.3.5) Kod pocztowy: 60-689
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-05-07
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 198000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2024-12-31| 2025-01-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |