Modernizacja wewnętrznej i zewnętrznej instalacji hydrantowej wraz z hydrofornią i instalacją zasilającą w nieruchomości Łukasiewicz - Instytucie Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego
Sieć Badawcza Łukasiewicz - Warszawski Instytut Technologiczny
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00067760
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00067760/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-01-30 12:05
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-43992111-4ed6-11ed-9171-f6b7c7d59353
- Identyfikator
- 5250008519
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00067760 z dnia 2023-01-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja wewnętrznej i zewnętrznej instalacji hydrantowej wraz z hydrofornią i instalacją zasilającą w nieruchomości Łukasiewicz - Instytucie Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Sieć Badawcza Łukasiewicz - Warszawski Instytut Technologiczny
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 387096477
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Racjonalizacji 6/8
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 02-673
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@imbigs.lukasiewicz.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wit.lukasiewicz.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/imbigs1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Instytuty Badawcze
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja wewnętrznej i zewnętrznej instalacji hydrantowej wraz z hydrofornią i instalacją zasilającą w nieruchomości Łukasiewicz - Instytucie Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-43992111-4ed6-11ed-9171-f6b7c7d59353
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00067760
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-01-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00407307/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: FZ-240-06/2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 407804,20 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
5.1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane wchodzące w zakres zadania pn.: „Modernizacja wewnętrznej i zewnętrznej instalacji hydrantowej wraz z hydrofornią i instalacją zasilającą w nieruchomości Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytucie Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego przy ul. Mrówczej 243 w Warszawie”. Modernizacja obejmuje wewnętrzną i zewnętrzną instalacje hydrantową wraz z hydrofornią i instalacją ją zasilającą. Modernizacja ma na celu dostosowanie budynków do aktualnych wymogów p.poż.
5.2. Do zakresu prac objętych zamówieniem należy:
1) wykonanie robót modernizacyjnych instalacji hydrantowej
2) wykonanie robót modernizacyjnych instalacji elektrycznej
4.5.3.) Główny kod CPV: 45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postepowaniu zostały złożone następujące oferty:1. Oferta nr 1 - ARTBOR Sp. z o.o. Aleje Jerozolimskie 214, 02-486 Warszawa.
Wartość oferty netto - 486991,87. Wartość oferty brutto: 599000,00. Okres Gwarancji: 60 miesięcy.
2. Oferta nr 2
INSTEL S.C. ul. suchy Las 17a, 02-495 Warszawa.
Wartość oferty netto: 552842,69 zł. wartość oferty brutto: 679996,51 zł. Okres Gwarancji: 60 miesięcy.
Zgodnie z wymaganiami Zamawiającego, oferta nr 1 została odrzucona z powodu nie spełnienia warunków określonych w SWZ. Zamawiający zapisał w ust.14 SWZ, że Zgodnie z wymaganiami Zamawiającego, Oferta nr 1 została odrzucona z powodu nie spełnienia warunków określonych w SWZ. Zamawiający zapisał w ust. 14 SWZ, że “Wykonawca załącza do oferty kosztorys ofertowy”, natomiast Kosztorys załączony przez Wykonawcę był niekompletny (nie zawierał cen jednostkowych oraz łącznej wartości).
Natomiast Oferta nr 2 spełnia wszystkie warunki wymagane przez Zamawiającego określone w SWZ i została oceniona zgodnie z kryterium oceny ofert opisanym w ust. 22 SWZ i otrzymała łączną ilość 100 punktów.
Oferta nr II
Cena: 679 996,51 zł brutto – 60 pkt
Okres Gwarancji: 60 miesięcy – 40 pkt
Łączna ilość punktów: 100 pkt
Wartość szacunkowa zamówienia określona została na podstawie kosztorysu inwestorskiego z kwietnia 2022 roku i wynosi: 407 804,20 zł netto, co stanowi 501 599,20 zł brutto, co stanowi równowartość 91 567,32 zł EURO.
W związku z powyższym cena najkorzystniejszej oferty przekracza
o 178 397,31 zł kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 679996,51 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 679996,51 PLN
| 2023-01-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |