Dostawa energii cieplnej dla Szkoły Podstawowej nr 14 w latach 2025-2027.

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 14 IM. WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO W KALISZU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00043624
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00043624/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-01-17 11:43
Lokalizacja
Kalisz, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fd137d4d-f555-4c5b-85f3-e58597a28101
Identyfikator
6181044138
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

Wykonawcy

1 przyznane

ENERGA CIEPŁO KALISKIE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKalisz, PL · lot 0
525 067,1 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00043624 z dnia 2025-01-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa energii cieplnej dla Szkoły Podstawowej nr 14 w latach 2025-2027.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: SZKOŁA PODSTAWOWA NR 14 IM. WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO W KALISZU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000693977

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Adama Mickiewicza 11

1.5.2.) Miejscowość: Kalisz

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-800

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sp14@um.kalisz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://szkola14kalisz.bip.gov.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa energii cieplnej dla Szkoły Podstawowej nr 14 w latach 2025-2027.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fd137d4d-f555-4c5b-85f3-e58597a28101

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00043624

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Dostawy ciepła do budynku szkoły mogą być realizowane wyłącznie przez jednego Wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze.
Wskazany Wykonawca ma tzw. monopol naturalny na realizację tego typu dostaw. Budynek szkoły jest podłączony do infrastruktury sieciowej (sieci ciepłowniczej) wskazanego Wykonawcy, który jest właścicielem sieci ciepłowniczej oraz instalacji zasilającej budynek objęty zamówieniem w czynnik cieplny. Węzeł ciepłowniczy znajdujący się w budynku, w tym wszelkie zamontowane w nim urządzenia służące do odbioru ciepła stanowią własność wskazanego Wykonawcy. Urządzenia ciepłownicze są przystosowane do dostaw ciepła z sieci cieplnej Energa Ciepło Kaliskie sp. z o.o. Na terenie szkoły nie istnieje inne alternatywne, ekonomicznie uzasadnione źródło ciepła. Dostawami ciepła sieciowego na terenie Miasta Kalisza zajmuje się wyłącznie wskazany Wykonawca.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SP14.271.1.222.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Dostawa energii cieplnej w postaci wody gorącej do celów centralnego ogrzewania dla Szkoły Podstawowej nr 14 w latach 2025-2027 zgodnie z zadeklarowanym zapotrzebowaniem i warunkami określonymi w umowie.
2. Dostarczanie energii cieplnej odbywa się na warunkach określonych w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 roku Prawo Energetyczne.
3. Za dostarczoną energię cieplną wykonawca będzie pobierał opłatę określoną na podstawie zatwierdzonej przez Urząd Regulacji Energetyki Taryfy, określającej warunki stosowania cen i stawek opłat za ciepło.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ENERGA Ciepło Kaliskie Sp. z o.o

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 301979979

7.3.3) Ulica: Torowa 115

7.3.4) Miejscowość: Kalisz

7.3.5) Kod pocztowy: 62-800

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 525067,10 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2027-12-31
2025-01-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy