„Modernizacja dróg na terenie Gminy Płoskinia”
GMINA PŁOSKINIA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00069231
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00069231/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-01-30 14:39
- Lokalizacja
- Płoskinia, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-17725a3b-86a1-11ed-b4ea-f64d350121d2
- Identyfikator
- 5821623710
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00069231 z dnia 2023-01-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Modernizacja dróg na terenie Gminy Płoskinia”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PŁOSKINIA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170748034
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Płoskinia 8
1.5.2.) Miejscowość: Płoskinia
1.5.3.) Kod pocztowy: 14-526
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski
1.5.7.) Numer telefonu: 556208600
1.5.8.) Numer faksu: 556208602
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@ploskinia.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://ploskinia-ug.bip-wm.pl/public/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://ploskinia-ug.bip-wm.pl/public/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Modernizacja dróg na terenie Gminy Płoskinia”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-17725a3b-86a1-11ed-b4ea-f64d350121d2
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00069231
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-01-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00031361/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Modernizacja dróg na terenie Gminy Płoskinia
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00518801
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SO-I.271.9.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2049405,18 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest: "Modernizacja dróg na terenie Gminy Płoskinia” Przedmiot zamówienia obejmuje modernizację dróg w niżej podanych miejscowościach i parametrach:
Finansowane z Polskiego Ładu o łącznej długości 3670mb.
1) Miejscowość Długobór: realizacja zadania składająca się z dwóch części o łącznej długości 1800 mb, szer. 5m: ułożenie nawierzchni asfaltowej składającej się z dwóch warstw: 5 cm jako warstwy wiążącej oraz 3 cm jako warstwy ścieralnej na istniejącej nawierzchni brukowej wraz z oczyszczeniem poboczy. Obecna droga brukowa łącząca osadę po byłym PGR z miejscowością jest w złym stanie technicznym, posiada liczne zapadliska, utrudnia swobodne, bezkolizyjne poruszanie się pojazdów.
2) Miejscowość Wysoka Braniewska: 200 mb, szer. 4,5 m (3,5m masa asfaltowa oraz pobocze 2 x 0,5 mieszanka optymalna) : zmiana nawierzchni gruntowej na asfaltową: m.in. wykonanie warstwy konstrukcyjnej z kruszywa naturalnego gr. min. 10 cm, ułożenie nawierzchni asfaltowej SMA 16 JENA gr. min. 8 cm, wyk. utwardzonych poboczy z kruszywa. Wykonanie inwestycji w miejscowości po byłym PGR poprawi warunki komunikacyjne, poziom bezpieczeństwa.
3) Miejscowość Lubnowo: 200 mb, szer. 4,5 m (3,5m masa asfaltowa oraz pobocze 2 x 0,5 mieszanka optymalna): zmiana nawierzchni gruntowej na asfaltową: m.in. wykonanie warstwy konstrukcyjnej z kruszywa naturalnego gr. min. 10 cm, ułożenie nawierzchni asfaltowej SMA 16 JENA gr. min. 8 cm, wyk. utwardzonych poboczy z kruszywa. Obecnie droga gruntowa w złym stanie technicznym.
4) Miejscowość Płoskinia: realizacja zadania składająca się z dwóch części o łącznej długości 1100 mb, szer. 4,5 m (3,5m masa asfaltowa oraz pobocze 2 x 0,5 mieszanka optymalna): zmiana nawierzchni gruntowej na asfaltową: m.in. wykonanie warstwy konstrukcyjnej z kruszywa naturalnego gr. min. 10 cm, ułożenie nawierzchni asfaltowej SMA 16 JENA gr. min. 8 cm, wyk. utwardzonych poboczy z kruszywa. Obecnie droga gruntowa w złym stanie technicznym.
5) Miejscowość Chruściel: 370 mb, szer. 4,5 m (3,5m masa asfaltowa oraz pobocze 2 x 0,5 mieszanka optymalna): zmiana nawierzchni gruntowej na asfaltową: m.in. wykonanie warstwy konstrukcyjnej z kruszywa naturalnego gr. min. 10 cm, ułożenie nawierzchni asfaltowej SMA 16 JENA gr. min. 8 cm, wyk. utwardzonych poboczy z kruszywa. Obecnie droga gruntowa w złym stanie technicznym.
oraz
zadania finansowane wyłącznie ze środków Zamawiającego o łącznej długości 346 mb.
6) Miejscowość Długobór: realizacja zadania (część 3) o łącznej długości 186 mb, szer. 5m: ułożenie nawierzchni asfaltowej składającej się z dwóch warstw: 5 cm jako warstwa wiążącej oraz 3 cm jako warstwy ścieralnej na istniejącej nawierzchni brukowej wraz z oczyszczeniem poboczy.
7) Miejscowość Płoskinia: realizacja zadania (część 3) o łącznej długości 160 mb, szer. 4,5 m (3,5m masa asfaltowa oraz pobocze 2 x 0,5 mieszanka optymalna): zmiana nawierzchni gruntowej na asfaltową: m.in. wykonanie warstwy konstrukcyjnej z kruszywa naturalnego gr. min. 10 cm, ułożenie nawierzchni asfaltowej SMA 16 JENA gr. min. 8 cm, wyk. utwardzonych poboczy z kruszywa
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentacjach technicznych, obmiarach robót i Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych - załączniki do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający stosownie do art. 222 ust. 4 ustawy Pzp przed otwarciem ofert udostępnił informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości brutto 2 000 000,00zł zł. Informacja w/w została zamieszczona na stronie prowadzonego postępowania w dniu 26.01.2023 r. Jest to jednocześnie kwota, którą Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.W związku z tym, że cena najkorzystniejszej oferty jaką zaproponował oferent w wysokości 2 724 642,74 zł znacznie przewyższa kwotę, którą Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia zgodnie z art. 255 pkt 3 Zamawiający unieważnia postępowanie.
Zamawiający w zaistniałej sytuacji ma prawo unieważnić postępowanie bez wcześniejszego dokonywania wyboru najkorzystniejszej oferty, gdyż wykonywanie dalszych czynności ze strony Zamawiającego nie doprowadziłoby do wyboru Wykonawcy ze względu na brak środków finansowych.
| 2023-01-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |