Wykonanie instalacji fotowoltaicznej na połaci dachu budynku Urzędu gminy Nadarzyn

Gmina Nadarzyn

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00072146
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00072146/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2023-01-31 11:55
Lokalizacja
Nadarzyn, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cf4f9cdf-875e-11ed-94da-6ae0fe5e7159
Identyfikator
5342254841
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalacje słoneczneSłoneczne moduły fotoelektryczneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi projektowania systemów zasilania energią elektrycznąUsługi elektryczneInstalacje zasilania elektrycznego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00072146 z dnia 2023-01-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Wykonanie instalacji fotowoltaicznej na połaci dachu budynku Urzędu gminy Nadarzyn

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Nadarzyn

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013269195

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mszczonowska 24

1.5.2.) Miejscowość: Nadarzyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-830

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@nadarzyn.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.nadarzyn.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://nadarzyn.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie instalacji fotowoltaicznej na połaci dachu budynku Urzędu gminy Nadarzyn

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cf4f9cdf-875e-11ed-94da-6ae0fe5e7159

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00072146

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-01-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00523163

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZPiFZ.271.33.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, roboty budowlane oraz instalacyjne, uruchomienie i przeprowadzenie procedury włączenia do instalacji wewnętrznej zamawiającego połączonej z siecią OSD mikroinstalacji PV o mocy 50 kWp (nie mniej niż 49,5 kWp, nie więcej niż 50 kWp) na połaci dachu budynku urzędu gminy Nadarzyn przy ulicy Mszczonowska 24 w miejscowości Nadarzyn. Przedmiotowa mikroinstalacja ma na celu wytwarzanie energii elektrycznej z nastawieniem pokrycia potrzeb własnych.
2.Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji na wykonany przedmiot umowy na okres co najmniej 10 lat, licząc od dnia podpisania przez Zamawiającego i Wykonawcę bezusterkowego protokołu odbioru końcowego robót.
3. Szczegółowy zakres realizacji zamówienia zawarty jest w Specyfikacji warunków zamówienia, załączonym do niej Programie Funkcjonalno-Użytkowym oraz pozostałych załącznikach.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09332000-5 - Instalacje słoneczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71323100-9 - Usługi projektowania systemów zasilania energią elektryczną

71314100-3 - Usługi elektryczne

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Przedmiotowe postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt. 6 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, ponieważ obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu błędnie opisał przedmiot zamówienia.
Przedmiotem zamówienia objęto zaprojektowanie i wykonanie instalacji fotowoltaicznej, natomiast pominięta została konieczność zarządzania energią, tym samym złożone w postępowaniu oferty nie uwzględniają pełnego zakresu prac.
Powyższe powoduje, że na obecnym etapie postępowania stwierdzona wada jest niemożliwa do usunięcia, co skutkuje unieważnieniem przedmiotowego postępowania.
2023-01-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy