Poprawa bezpieczeństwa poprzez utwardzenie poboczy dróg powiatowych
Powiat Wałbrzyski, Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00073336
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00073336/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-01-31 14:41
- Lokalizacja
- Wałbrzych, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a9183d11-90e2-11ed-b4ea-f64d350121d2
- Identyfikator
- 8862633345
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00073336 z dnia 2023-01-31 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa bezpieczeństwa poprzez utwardzenie poboczy dróg powiatowych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Wałbrzyski, Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718018
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Al. Wyzwolenia 24
1.5.2.) Miejscowość: Wałbrzych
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-300
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.7.) Numer telefonu: 74 84 60 674
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@powiatwalbrzyski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat.walbrzych.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/powiat_walbrzych1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Poprawa bezpieczeństwa poprzez utwardzenie poboczy dróg powiatowych2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a9183d11-90e2-11ed-b4ea-f64d350121d2
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00073336
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-01-31
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00020214/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Poprawa bezpieczeństwa poprzez utwardzenie poboczy dróg powiatowych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00020336
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WOS.272.1.1.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1137920,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zamówienie obejmuje: wykonanie remontów poboczy polegających na ich umocnieniu kostką granitową na odcinkach dróg powiatowych Powiatu Wałbrzyskiego.
I. Przedmiot i zakres zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontów poboczy polegających na ich wybrukowaniu kostką granitową na odcinkach dróg powiatowych Powiatu Wałbrzyskiego wraz z wywozem urobku.
Szerokość wykonania remontu poboczy wynosi od 0,6 m do 1,0 m.
Zamierzenie to ma na celu polepszenie walorów funkcjonalnych i użytkowych drogi, a przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg.
II. Stan istniejący
Zaplanowane do wybrukowań pobocza są w bardzo złym stanie technicznym. Szczególnie na łukach dróg tworzą się bardzo duże ubytki co powoduje, że woda z powierzchni jezdni nie jest prawidłowo odprowadzana do rowów odwadniających a powstające zastoiny wody powodują rozmiękczenie pobocza oraz wykruszanie się nawierzchni bitumicznej jezdni przy krawędzi drogi. Taki stan powoduje szybkie niszczenie drogi i stwarza zagrożenie bezpieczeństwa jej użytkowników. Aby droga spełniała warunki bezpiecznej eksploatacji należy niezwłocznie wykonać poszerzenia na zagrożonych odcinkach w formie wybrukowania pasa przy krawędzi jezdni, co wzmocni i uszczelni pobocze oraz zapewni bezpieczeństwo użytkownikom dróg.
III. Zakres robót
Zakres robót obejmuje:
1) wykonanie robót przygotowawczych,
2) wykonanie koryta pod konstrukcję pobocza drogi wraz z transportem urobku,
3) wykonanie ławy betonowej C12/15 gr.12 cm,
4) wykonanie nawierzchni z kostki granitowej 16/18, 18/20 cm na podsypce piaskowo - cementowej o gr. 5 cm, wraz z uzupełnieniem szczelin zaprawą cementową. Przestrzeń pomiędzy kostką a nawierzchnią bitumiczną należy uzupełnić masą mineralno – asfaltową o uziarnieniu 0/8 mm,
5) porządkowanie terenu robót
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
przedmiotowe postępowanie zostało unieważnione na podst. art. 255 pkt 3 ustawy Pzp - „cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.W przedmiotowym postępowaniu w terminie przewidzianym na składanie ofert do Zamawiającego wpłynęły 2 oferty:
1) Przedsiębiorstwo Wielobranżowe mgr inż. Krzysztof Zając
ul. Wyszyńskiego 26/1A, 58-320 Walim
Cena brutto oferty 1.762.048,80 zł
2) BUDMAX BIS Sp. z o.o.
ul. Lawendowa 9, 58-370 Boguszów-Gorce
Cena brutto oferty 2.133.828,60 zł
Kwota, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 1.000.000,00 zł brutto. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1762048,80 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2133828,60 PLN
| 2023-01-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |