„Budowa sortowni odpadów komunalnych dla Miasta i Gminy Szamotuły”- zaprojektuj i wybuduj
MIASTO I GMINA SZAMOTUŁY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00076218
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00076218/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-02-01 14:47
- Lokalizacja
- Szamotuły, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-113fa0c3-82b4-11ed-94da-6ae0fe5e7159
- Identyfikator
- 7872074467
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00076218 z dnia 2023-02-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa sortowni odpadów komunalnych dla Miasta i Gminy Szamotuły”- zaprojektuj i wybuduj
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto i Gmina Szamotuły
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258230
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Dworcowa 26
1.5.2.) Miejscowość: Szamotuły
1.5.3.) Kod pocztowy: 64-500
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański
1.5.7.) Numer telefonu: +48612927501
1.5.8.) Numer faksu: +48612920072
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: umig@szamotuly.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://platformazakupowa.pl/pn/szamotuly
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/szamotuly1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budowa sortowni odpadów komunalnych dla Miasta i Gminy Szamotuły”- zaprojektuj i wybuduj2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-113fa0c3-82b4-11ed-94da-6ae0fe5e7159
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00076218
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-02-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00040440/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.20 Budowa sortowni odpadów komunalnych dla Miasta i Gminy Szamotuły
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00514587
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WI.271.33.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1616869,92 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
„Zadanie jest dofinansowane w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych” zgodnie z wstępną promesą nr Edycja3PGR/2021/2166/PolskiLad, przyznaną w związku z wnioskiem złożonym przez Zamawiającego na realizację niniejszej inwestycji.
W ramach zadania należy:
Zaprojektować i wykonać kompletną Sortownię odpadów komunalnych wraz z infrastrukturą techniczną w m. Piotrkówko, gmina Szamotuły.
Zakres zamówienia obejmuje:
- projektowanie,
- roboty,
- dostawę niezbędnego wyposażenia (w tym stół sortowniczy do ręcznej segregacji odpadów i belownica do odpadów);
- usunięcie wad.
a także wszelkie inne działania niezbędne do przejęcia robót, objętych niniejszym zamówieniem, przez Zamawiającego – w tym pozyskanie stosownych decyzji niezbędnych do wybudowania i uruchomienia przedsięwzięcia, m. in.:
- warunki zabudowy;
- decyzja środowiskowa;
- decyzja pozwolenia na budowę;
- decyzja pozwolenia na użytkowanie;
- decyzja pozwolenie na przetwarzenia ze zbieraniem.
Całość przedsięwzięcia objętego niniejszym opracowaniem, a w szczególności technologia musi co najmniej spełniać przepisy krajowe, UE oraz być zgodna z Najlepszymi Dostępnymi Technikami (BAT). Koszty spełnienia wymagań postawionych w Wymaganiach Zamawiającego w stosunku do przedmiotu zamówienia będą uważane za uwzględnione w cenie Inwestycji.
Określenie wielkości obiektu
1. Hala stalowa łukowa lub modułowa do sortowania i magazynowania selektywnie zbieranych odpadów komunalnych – 630 m2
Infrastruktura towarzysząca
1. Drogi, place wewnętrzne, miejsca postojowe – 2200 m2
Uszczegółowienie zakresu zamówienia i robót
Inwestycja obejmuje funkcjonalnie budowę Sortowni poszczególnych rodzajów odpadów komunalnych wraz z infrastrukturą techniczną w celu czasowego magazynowania odpadów komunalnych zbieranych od mieszkańców miasta i gminy Szamotuły.
Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
1) opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie wszelkich uzgodnień, opinii, ekspertyz, pozwoleń i decyzji, niezbędnych do właściwego wykonania projektów i wybudowania inwestycji zgodnie z obowiązującym prawem oraz wymogami Umowy i przekazania nowych obiektów do eksploatacji, w tym w szczególności:
a) opracowanie koncepcji architektoniczno-technologicznej i uzyskanie dla niej akceptacji Zamawiającego,
b) wykonanie dokumentacji geotechnicznej,
c) przeprowadzenie inwentaryzacji przyrodniczej,
d) uzyskanie szczegółowych warunków przyłączenia do sieci,
e) opracowanie projektu budowlanego, uzyskanie w imieniu Zamawiającego pozwolenia na budowę,
f) opracowanie projektów wykonawczych.
2) prace przygotowawcze:
a) przejęcie i zagospodarowanie placu budowy,
b) ukształtowanie terenu pod Sortownię i jego zagęszczenie,
c) wytyczenie przez uprawnionego geodetę poszczególnych obiektów (budowli),
3) roboty budowlane:
a) wykonanie wszelkich robót budowlanych dla poszczególnych obiektów wraz z instalacjami towarzyszącymi,
b) zagospodarowanie terenu, w tym:
- wykonanie oświetlenia terenu,
c) wykonanie przyłączeń do sieci elektroenergetycznej, wodociągowej, kanalizacyjnej.
4) dostawa wyposażenia dla Sortowni, w tym:
- stół sortowniczy
- belownica do odpadów
5) przygotowanie do eksploatacji:
a) wykonanie instrukcji eksploatacyjnych i konserwacji,
b) opracowanie kompletnej dokumentacji powykonawczej,
c) opracowanie wniosku o pozwolenie na użytkowanie, przeprowadzenie w imieniu Zamawiającego procedury tego zezwolenia oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie,
d) opracowanie wniosku i uzyskanie w imieniu Zamawiającego decyzji o zezwoleniu na zbieranie i przetwarzanie odpadów poszczególnych rodzajów dostarczanych do Sortowni, tj. o kodzi 15 01 01 i 15 01 02.
Uwaga:
Wykonawca musi liczyć się z sytuacją, że rodzaje robót określone w Programie funkcjonalno – użytkowym są orientacyjne i mogą ulec zmianie po opracowaniu dokumentacji projektowej (wynikającej z uzyskanych decyzji, opinii i uzgodnień oraz zastosowanych rozwiązań projektowych). Szczegółowe rozwiązania wpływające na zwiększenie zakresu robót stanowią ryzyko Wykonawcy i nie będą traktowane jako roboty dodatkowe.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi:
a) Program funkcjonalno-użytkowy – załącznik nr 8 do SWZ;
b) Projekt umowy – załącznik nr 7 SWZ;
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45222000-9 - Roboty budowlane w zakresie robót inżynieryjnych, z wyjątkiem mostów, tuneli, szybów i kolei podziemnej
45222100-0 - Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania odpadów
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45231600-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii komunikacyjnych
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
71310000-4 - Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawnePostępowanie zostało unieważnione na mocy art. 255 pkt. 3 ustawy - Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1710 ze zm.) – "cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”
Uzasadnienie faktyczne
W przedmiotowym postępowaniu, pn. „Budowa sortowni odpadów komunalnych dla Miasta i Gminy Szamotuły”-zaprojektuj i wybuduj w dniu 20 stycznia 2023 r. złożono 2 oferty:
1. Oferta nr 1: Konsorcjum firm: MTM Budownictwo Sp. z o. o. – Lider oraz MTM Ekotechnika Sp. z o. o. – Partner ul. Koszycka 21, 33-100 Tarnów
Cena oferty brutto –4.886.000,00 zł brutto.
2.Oferta nr 2: Zakład Remontowo-Budowlany „REMBUD” Krzysztof Przysiecki Sokolniki Małe 21, 64-530 Kaźmierz.
Cena oferty brutto – 4.180.770,00 zł brutto.
Ceny ofert znacznie przekraczały możliwości finansowe Zamawiającego, jakie miał przeznaczone na sfinansowanie zamówienia, tj. 1.980.000,00 zł brutto. Zamawiający nie może w chwili obecnej zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą.
W tej sytuacji unieważnienie postępowania jest konieczne i w pełni uzasadnione.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4180770,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4886000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2023-02-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |