Roboty budowlane związane z zagospodarowaniem terenu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 17 w Gliwicach. Strefa rekreacyjna i budowa "Miasteczka ruchu drogowego" (II)
ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 17
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00044928
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00044928/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-01-17 13:44
- Lokalizacja
- Gliwice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-fe1f2d54-5b4a-4592-9df8-20d5cf3ca01e
- Identyfikator
- 9691309175
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00044928 z dnia 2025-01-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty budowlane związane z zagospodarowaniem terenu przy
Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 17 w Gliwicach. Strefa
rekreacyjna i budowa "Miasteczka ruchu drogowego" (II)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 17
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 277864734
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Płocka 16
1.5.2.) Miejscowość: Gliwice
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-164
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zsp17.gliwce.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zsp17.bip.gliwice.eu/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-fe1f2d54-5b4a-4592-9df8-20d5cf3ca01e1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Roboty budowlane związane z zagospodarowaniem terenu przyZespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 17 w Gliwicach. Strefa
rekreacyjna i budowa "Miasteczka ruchu drogowego" (II)
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fe1f2d54-5b4a-4592-9df8-20d5cf3ca01e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00044928
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00030593/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Roboty budowlane związane z zagospodarowaniem terenu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 17 w Gliwicach. Strefa rekreacyjna i budowa "Miasteczka Ruchu Drogowego".
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00505699
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZSP17.26.1.4.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 1 - Budowa "Przestrzeni rekreacyjnej ze ścieżką sensoryczną"Zamówieniem publicznym objęte są roboty budowlane związane z zagospodarowaniem terenu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 17 w Gliwicach przy ul. Płockiej 16
związane z modernizacją terenu w celu stworzenia przestrzeni rekreacyjnej wraz ze ścieżką sensoryczną.
kod CPV: 45.00.00.00-1 - nazwa: Przygotowanie terenu pod budowę
kod CPV: 45.11.27.00-2 - nazwa: Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych ze szkolnictwem
kod CPV: 45.11.10.00-8 - nazwa: Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
kod CPV: 45.11.12.00-0 - nazwa: Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
kod CPV: 45.11.12.91-4 - nazwa: Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
kod CPV: 45.11.27.23-9 - nazwa: Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw
kod CPV: 45.23.32.00-1 - nazwa: Roboty w zakresie różnych nawierzchni
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla części 1 zawarty został w:
- załączniku nr 6.1.1 SWZ - dokumentacji projektowej: "Roboty budowlane związane z zagospodarowaniem terenu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 17 w Gliwicach. Strefa rekreacyjna i budowa "Miasteczka ruchu drogowego" - część 1: Budowa przestrzeni rekreacyjnej ze ścieżką sensoryczną" - opracowanej przez RENSTUDIO - Szymon Rendchen;
- specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiących załącznik nr 6.2.1 do SWZ;
- przedmiarach robót stanowiących załącznik nr 6.3.1 do SWZ
Zakres rzeczowy robót ujęty w przedmiarach robót należy traktować jako orientacyjny, Wykonawca uwzględni w ofercie całość robót niezbędnych do prawidłowego wykonania zamówienia, zgodnie z dokumentacją projektową, w tym roboty, które nie zostały wyszczególnione w przedmiarach robót a są konieczne do realizacji przedmiotu umowy zgodnie z oczekiwaniami Zamawiającego, "sztuką budowlaną" i obowiązującymi przepisami.
Ze względu na charakter obiektu w obrębie, którego będą prowadzone roboty remontowo-budowlane zamawiający oczekuje od wykonawcy doświadczenia w prowadzeniu robót remontowo-budowlanych w czynnych placówkach oświatowych. W celu zapoznania się z istniejącym układem komunikacyjnym, planowanym miejscem prowadzenia i zakresem planowanych robót objętych postępowaniem, Zamawiający zaleca odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej.
Wykonawca, dodatkowo w ramach realizacji przedmiotu zamówienia podejmie niezbędne działania w celu ochrony mienia placówki. W tym celu m. in. zabezpieczy w miarę możliwości sąsiadujące obiekty i pomieszczenia przed negatywnym oddziaływaniem w trakcie realizacji robót i na bieżąco będzie utrzymywał porządek. Ze względów organizacyjnych Zamawiający przewidział możliwość realizacji zamówienia wyłącznie w sposób nie kolidujący z funkcjonowaniem placówki.
W ramach prac związanych z realizacją zamówienia, Wykonawca zobowiązany będzie do uzyskania niezbędnych wymaganych decyzji lub uzgodnień związanych np. z dojazdem, zajęciem pasa drogowego,
zgłoszeniem robót itp. oraz dokona zgłoszenia do rejestru zasobów geodezji i kartografii. Przedstawione w ww. dokumentach wskazania na urządzenia techniczne i materiały z podaniem producenta należy traktować jako odniesienie do oczekiwanych przez zamawiającego parametrów technicznych
i użytkowych i przykładowe ze względu na zasady ustawy Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2019 r. poz. 2019 z póź. zm. ).
Oznacza to, że wykonawcy mogą zaproponować inne niż wyszczególnione w dokumentacji rozwiązania z zachowaniem odpowiednich równoważnych parametrów technicznych dla osiągnięcia oczekiwanej funkcjonalności zakresu będącego przedmiotem zamówienia po zaakceptowaniu zmian materiałowych przez Zamawiającego.
Inne wymagania:
Wymagany termin gwarancji: minimum 24 miesięcy, maksimum 60 miesięcy, licząc od dnia końcowego
odbioru robót. Deklarowany okres gwarancji przez Wykonawcę powinien obejmować całość robót w tym zabudowywane urządzenia i sprzęt oraz w przypadkach wymaganych przez producenta, nieodpłatne wykonywanie przeglądów okresowych w czasie gwarancji., przy czym termin gwarancji ma być równy terminowi rękojmi.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw
4.5.5.) Wartość części: 201189,86 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 2: Budowa "Miasteczka ruchu drogowego"Zamówieniem publicznym objęte są roboty budowlane związane z zagospodarowaniem terenu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 17 w Gliwicach przy ul. Płockiej 16 związane z budową placu do nauki jazdy rowerem i hulajnogą.
kod CPV: 45.00.00.00-7 - nazwa: Roboty budowlane
kod CPV: 45.21.42.00-2 - nazwa: Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych ze szkolnictwem
kod CPV: 45.11.10.00-8 - nazwa: Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
kod CPV: 45.11.12.00-0 - nazwa: Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
kod CPV: 45.11.12.91-4 - nazwa: Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
kod CPV: 45.23.32.00-1 - nazwa: Roboty w zakresie różnych nawierzchni
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla części 2 zawarty został w:
- załączniku nr 6.1.2 SWZ - dokumentacji projektowej: "Roboty budowlane związane z zagospodarowaniem terenu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 17 w Gliwicach. Strefa rekreacyjna i budowa "Miasteczka ruchu drogowego" - część 2: Budowa "Miasteczka ruchu drogowego" - opracowanej przez RENSTUDIO - Szymon Rendchen;
- specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiących załącznik nr 6.2.2 do SWZ;
- przedmiarach robót stanowiących załącznik nr 6.3.2 do SWZ.
Zakres rzeczowy robót ujęty w przedmiarach robót należy traktować jako orientacyjny, Wykonawca uwzględni w ofercie całość robót niezbędnych do prawidłowego wykonania zamówienia, zgodnie z dokumentacją projektową, w tym roboty, które nie zostały wyszczególnione w przedmiarach robót a są konieczne do realizacji przedmiotu umowy zgodnie z oczekiwaniami Zamawiającego, "sztuką budowlaną" i obowiązującymi przepisami.
Ze względu na charakter obiektu w obrębie, którego będą prowadzone roboty remontowo-budowlane zamawiający oczekuje od wykonawcy doświadczenia w prowadzeniu robót remontowo-budowlanych w czynnych placówkach oświatowych. W celu zapoznania się z istniejącym układem komunikacyjnym, planowanym miejscem prowadzenia i zakresem planowanych robót objętych postępowaniem, Zamawiający zaleca odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej.
Wykonawca, dodatkowo w ramach realizacji przedmiotu zamówienia podejmie niezbędne działania w celu ochrony mienia placówki. W tym celu m. in. zabezpieczy w miarę możliwości sąsiadujące obiekty i pomieszczenia przed negatywnym oddziaływaniem w trakcie realizacji robót i na bieżąco będzie utrzymywał porządek. Ze względów organizacyjnych Zamawiający przewidział możliwość realizacji zamówienia wyłącznie w sposób nie kolidujący z funkcjonowaniem placówki.
W ramach prac związanych z realizacją zamówienia, Wykonawca zobowiązany będzie do uzyskania niezbędnych wymaganych decyzji lub uzgodnień związanych np. z dojazdem, zajęciem pasa drogowego,
zgłoszeniem robót itp. oraz dokona zgłoszenia do rejestru zasobów geodezji i kartografii. Przedstawione w ww. dokumentach wskazania na urządzenia techniczne i materiały z podaniem producenta należy traktować jako odniesienie do oczekiwanych przez zamawiającego parametrów technicznych
i użytkowych i przykładowe ze względu na zasady ustawy Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2019 r. poz. 2019 z póź. zm. ).
Oznacza to, że wykonawcy mogą zaproponować inne niż wyszczególnione w dokumentacji rozwiązania z zachowaniem odpowiednich równoważnych parametrów technicznych dla osiągnięcia oczekiwanej funkcjonalności zakresu będącego przedmiotem zamówienia po zaakceptowaniu zmian materiałowych przez Zamawiającego.
Inne wymagania:
Wymagany termin gwarancji: minimum 24 miesięcy, maksimum 60 miesięcy, licząc od dnia końcowego
odbioru robót. Deklarowany okres gwarancji przez Wykonawcę powinien obejmować całość robót w tym zabudowywane urządzenia i sprzęt oraz w przypadkach wymaganych przez producenta, nieodpłatne wykonywanie przeglądów okresowych w czasie gwarancji., przy czym termin gwarancji ma być równy terminowi rękojmi.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
4.5.5.) Wartość części: 201176,36 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne: art. 255 pkt. 7 ustawy Pzp: Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263.
Uzasadnienie faktyczne: W dniu 06.11.2024r. Zamawiający dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty złożonej przez Wykonawcę CELMAR Sp. z o.o. Zamawiający dwukrotnie wezwał Wykonawcę do podpisania umowy na warunkach zgodnych z zapisami SWZ. Wykonawca dwukrotnie nie stawił się na podpisanie umowy, a w danej części nie wpłynęły żadne inne oferty.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 242310,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 242310,00 PLN
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne: art. 255 pkt 3: Zamawiający unieważnia postępowanie
o udzielenie zamówienia, jeżeli: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą cena przewyższa kwotę, która zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba ze zamawiający może
zwiększyć te kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
Do terminu składania ofert wpłynęła jedna oferta. Cena oferty przewyższa kwotę jaka Zamawiający planuje przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i nie ma możliwości na zwiększenie tej kwoty do ceny złożonej oferty.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 209100,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 209100,00 PLN
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
W postępowaniu "Roboty budowlane związane z zagospodarowaniem terenu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 17 w Gliwicach. Strefa rekreacyjna i budowa "Miasteczka ruchu drogowego" (II)"- część 1: Budowa przestrzeni rekreacyjnej ze ścieżką sensoryczną wpłynęło odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej. Postanowieniem Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 18.12.2024r. umorzono postępowanie odwoławcze.| 2025-01-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |