Zakup „Codziennego Serwisu Informacyjnego wraz z Archiwum”, Kalendarium Polskiej Agencji Prasowej oraz 3 dostępów mobilnych do Codziennego Serwisu Informacyjnego

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00045137
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00045137/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-01-17 14:08
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-28c89abc-3ed9-4a0c-a8e4-ecaba3ebc883
Identyfikator
5261645000
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi świadczone przez agencje informacyjne

Wykonawcy

1 przyznane

POLSKA AGENCJA PRASOWA SPÓŁKA AKCYJNA W LIKWIDACJIWarszawa, PL · lot 0
627 300 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00045137 z dnia 2025-01-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Zakup „Codziennego Serwisu Informacyjnego wraz z Archiwum”, Kalendarium Polskiej Agencji Prasowej oraz 3 dostępów mobilnych do Codziennego Serwisu Informacyjnego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 012261725

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al. Ujazdowskie 1/3

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-583

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wzp@kprm.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/premier

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup „Codziennego Serwisu Informacyjnego wraz z Archiwum”, Kalendarium Polskiej Agencji Prasowej oraz 3 dostępów mobilnych do Codziennego Serwisu Informacyjnego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-28c89abc-3ed9-4a0c-a8e4-ecaba3ebc883

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00045137

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00261155/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

2.2.4 Prasa krajowa i zagraniczna w wersji elektronicznej i papierowej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze (…), „z przyczyn związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów ‒ jeżeli nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia.
Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu z wolnej ręki zawarto w informacjach dodatkowych (z uwagi na zawartość treści, przekraczającej 1000 znaków).

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WR-49/24

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 513000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakup „Codziennego Serwisu Informacyjnego wraz z Archiwum”, Kalendarium Polskiej Agencji Prasowej oraz 3 dostępów mobilnych do Codziennego Serwisu Informacyjnego

4.5.3.) Główny kod CPV: 92400000-5 - Usługi świadczone przez agencje informacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 627300,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Polska Agencja Prasowa S.A. w likwidacji

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5260250742

7.3.3) Ulica: Bracka 6/8

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 00-502

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 627300,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-01-01 do 2025-12-31

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Uzasadnienie prawne – Art. 214 ust. 1 pkt 1 a) i b) ustawy pzp - „Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę „z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze” i „z przyczyn związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów
‒ jeżeli nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia.”
Uzasadnienie faktyczne - Polska Agencja Prasowa S.A. w likwidacji nie ma odpowiednika pod względem redagowania w języku polskim i dostarczania na bieżąco, codziennie, przez 24 godziny na dobę, informacji o wydarzeniach w kraju i na świecie. Żadna inna agencja prasowa nie prowadzi tak wszechstronnego serwisu informacyjnego w języku polskim. Komunikaty trafiają do odbiorców serwisów informacyjnych szybko, często jeszcze w czasie trwania wydarzenia. Zakup obejmuje również prawo do publicznego udostępniania wybranych informacji z Serwisu Informacyjnego (powoływanie się oraz ich przytaczanie) na stronie internetowej www.gov.pl/web/premier. PAP jest producentem i wydawcą Serwisu Informacyjnego, do którego posiada nieograniczone prawa autorskie oraz prawa producenta bazy danych i tylko PAP może udzielić licencji na korzystanie z Serwisu Informacyjnego. Zakup obejmuje także prawo do korzystania z dostępu do kalendarium Wydarzeń PAP – aktualizowanego na bieżąco kalendarza zawierającego zapowiedzi wydarzeń politycznych, gospodarczych, społecznych, kulturalnych i sportowych. Pozwala to na przygotowanie spotkań w terminach niekolidujących z innymi kluczowymi wydarzeniami. Serwis informacyjny PAP, a także inne serwisy agencji, jak np. kalendarium wydarzeń, są podstawą codziennego serwisu informacyjnego CIR, skierowanego do Prezesa Rady Ministrów, członków rządu, Kierownictwa KPRM. Zgodnie z powyższym uzasadnieniem i wykazanymi wyżej przyczynami, usługa może być świadczona tylko przez jednego wykonawcę – PAP S.A. w likwidacji, a w związku z tym brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia. Nie istnieje inne rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze – żadna inna agencja prasowa nie prowadzi tak wszechstronnego serwisu informacyjnego w języku polskim. Jednocześnie KPRM nie posiada możliwości sprzętowych, kadrowych ani właściwości do samodzielnej realizacji przedmiotowej usługi.
2025-01-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi