Budowa drogi leśnej DP 15 do celów gospodarczych, pożarowych i wywozu drewna – IV postępowanie
Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Skwierzyna
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00083113
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00083113/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-02-06 15:21
- Lokalizacja
- Skwierzyna, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-66011c93-6012-11ed-8832-4e4740e186ac
- Identyfikator
- 5960004436
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00083113 z dnia 2023-02-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi leśnej DP 15 do celów gospodarczych, pożarowych i wywozu drewna – IV postępowanie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Skwierzyna
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 810539290
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 2 Lutego 2
1.5.2.) Miejscowość: Skwierzyna
1.5.3.) Kod pocztowy: 66-440
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL431 - Gorzowski
1.5.7.) Numer telefonu: 95 728 69 40
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.skwierzyna@szczecin.lasy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://portal.smartpzp.pl/nadlesnictwo_skwierzyna
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://portal.smartpzp.pl/nadlesnictwo_skwierzyna1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa drogi leśnej DP 15 do celów gospodarczych, pożarowych i wywozu drewna – IV postępowanie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-66011c93-6012-11ed-8832-4e4740e186ac
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00083113
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-02-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00152756/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Budowa drogi pożarowej nr 15 do celów gospodarczych i wywozu drewna w Nadleśnictwie Skwierzyna
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00438431/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SA.270.2.16.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1448313,58 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest budowa drogi leśnej stanowiącej część dojazdu pożarowego nr 15 o długości około 1577 mb.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233140-2 - Roboty drogowe
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W dniu 15.11.2022 r. przed otwarciem ofert, Zamawiający zamieścił na stronieinternetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie przeznaczonej na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia w wysokości 1 082 400,00 zł brutto.
W Postępowaniu złożono 4 oferty, z których najtańszą była oferta złożona przez
Wykonawcę Przedsiębiorstwo Wielobranżowe EJEK Andrzej Cymbalista za cenę 1 193 007,75 zł brutto.
Dnia 29.12.2022 r. Zamawiający dokonał wyboru oferty ww. firmy jako
najkorzystniejszej. W związku z powyższym do firmy zostało przesłane wezwanie do dopełnienia formalności wskazanych w pkt 17.1 SWZ. Termin złożenia wymaganych dokumentów (między innymi zabezpieczenia należytego wykonania umowy) został wyznaczony na 05.01.2023 r. Niestety Wykonawca Przedsiębiorstwo Wielobranżowe EJEK Andrzej Cymbalista nie przesłał wymaganych dokumentów.
Ceny kolejnych ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu przewyższają
kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia,
a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny pozostałych ofert złożonych w postępowaniu, dlatego też, uwzględniając art. 263 PZP, Zamawiający unieważnia postępowanie zgodnie z art. 255 pkt 7 PZP, z powodu niewniesienia wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania Umowy.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1193007,75 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1525000 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Cena lub koszt oferty - kwoty brutto| 2023-02-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |