Przeprowadzenie szkoleń dla potencjalnych wnioskodawców i beneficjentów programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027.

WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00045491
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00045491/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-01-17 14:54
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f7039eb1-e7e3-4ef8-9ee3-b30aede82c3f
Identyfikator
6762178337
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi edukacyjne i szkoleniowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00045491 z dnia 2025-01-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Przeprowadzenie szkoleń dla potencjalnych wnioskodawców i beneficjentów programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351554287

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Basztowa 22

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-156

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@umwm.malopolska.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.malopolska.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f7039eb1-e7e3-4ef8-9ee3-b30aede82c3f

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przeprowadzenie szkoleń dla potencjalnych wnioskodawców i beneficjentów programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f7039eb1-e7e3-4ef8-9ee3-b30aede82c3f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00045491

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00066296/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.96 Prowadzenie przez ekspertów szkoleń dla beneficjentów - MW

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Przedmiot zamówienia jest dofinansowany przez Unię Europejską z programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00475730

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: MW-IX.272.5.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 753660,14 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 142399,98 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia podstawowego oraz prawa opcji jest usługa polegająca przeprowadzeniu szkoleń dla potencjalnych wnioskodawców i beneficjentów programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027:
cz. 1.: minimum 1, a maksymalnie 4 szkolenia pn. „Dostępność w projektach dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027”.
wartość zamówienia podstawowego 23.733,33 zł. netto; wartość opcji 23.733,33 zł. netto;

4.5.3.) Główny kod CPV: 80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

4.5.5.) Wartość części: 47466,66 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

b) cz. 2.: minimum 1, a maksymalnie 4 szkolenia pn. „Zasady równości kobiet i mężczyzn w projektach ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027”,
W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji dla analogicznego przedmiotu zamówienia jak przedmiot zamówienia w tej części, tj. minimum 1, a maksymalnie 4 szkolenia pn. „Zasady równości kobiet i mężczyzn w projektach ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027”. Termin wykonania zamówienia w ramach prawa opcji nastąpi po wykonaniu zamówienia podstawowego i wyniesie do 11 miesięcy od dnia zakończenia zamówienia podstawowego lub do dnia przeprowadzenia maksymalnej liczby szkoleń, w zależności od tego, która z tych dat będzie wcześniejsza.
Wartość zamówienia podstawowego 23066,66 zł. netto; Wartość opcji 23066,66 zł. netto

4.5.3.) Główny kod CPV: 80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

4.5.5.) Wartość części: 46133,32 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

c) cz. 3.: minimum 1, a maksymalnie 4 szkolenia pn. „Zasady horyzontalnych w ramach funduszy unijnych perspektywy 2021-2027 w kontekście projektów w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027”.
W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji dla analogicznego przedmiotu zamówienia jak przedmiot zamówienia w tej części, tj. minimum 1, a maksymalnie 4 szkolenia pn. „Zasady horyzontalnych w ramach funduszy unijnych perspektywy 2021-2027 w kontekście projektów w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027. Termin wykonania zamówienia w ramach prawa opcji nastąpi po wykonaniu zamówienia podstawowego i wyniesie do 11 miesięcy od dnia zakończenia zamówienia podstawowego lub do dnia przeprowadzenia maksymalnej liczby szkoleń, w zależności od tego, która z tych dat będzie wcześniejsza.
Wartość zamówienia podstawowego 24.400,00 zł netto, wartość opcji 24.400,00 zł netto,

4.5.3.) Główny kod CPV: 80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

4.5.5.) Wartość części: 48800 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Wykonawca Kancelaria Doradcza Progressio Przemysław Kuderczak, ul. Bolesława Prusa 12 55-050 Sobótka, którego ofertę wybrano jako najkorzystniejszą w obu częściach zamówienia, w dniu 19 grudnia 2024 r. przekazał Zamawiającemu przy pomocy poczty elektronicznej informację o odstąpieniu przez niego od podpisania umowy dot. niniejszego zamówienia.
Zamawiający nie dokonał ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców oraz wyboru najkorzystniejszej oferty, wobec czego Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt. 7) ustawy.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Wykonawca Kancelaria Doradcza Progressio Przemysław Kuderczak, ul. Bolesława Prusa 12 55-050 Sobótka, którego ofertę wybrano jako najkorzystniejszą w obu częściach zamówienia, w dniu 19 grudnia 2024 r. przekazał Zamawiającemu przy pomocy poczty elektronicznej informację o odstąpieniu przez niego od podpisania umowy dot. niniejszego zamówienia.
Zamawiający nie dokonał ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców oraz wyboru najkorzystniejszej oferty, wobec czego Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt. 7) ustawy.

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 4 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Wykonawca Mirosław Ciołek Szkolenia Specjalistyczne ul. Sowińskiego 7/6, 20-040 Lublin, którego ofertę wybrano jako najkorzystniejszą w części 3 zamówienia, w dniu 13 listopada 2024 r. przekazał Zamawiającemu przy pomocy poczty elektronicznej informację o odstąpieniu przez niego od podpisania umowy dot. niniejszego zamówienia.
Zamawiający w trakcie ponownego badania i oceny ofert, odrzucił najwyżej ocenioną ofertę Wykonawcy Kancelaria Doradcza Progressio Przemysław Kuderczak, ul. Bolesława Prusa 12 55-050 Sobótka.
Następnie Zamawiający wezwał wykonawców EU ART Michał Byliniak, ul. Erazma z Zakroczymia 7/24, Warszawa 03-185 oraz Centrum Kształcenia i Doradztwa „IKKU” Sp. z o.o., ul. Elektronowa 2, 03-219 Warszawa do złożenia ofert dodatkowych, zawierających nową cenę, z uwagi że ich oferty złożone w przedmiotowym postępowaniu przedstawiały taki sam bilans ceny i innych kryteriów oceny ofert.
Do upływu wyznaczonego terminu na złożenie ofert dodatkowych, tj. do dnia 10 grudnia 2024 r. do godz. 13:00, wezwani Wykonawcy złożyli swoje ofert, jednak zawierały one taką samą cenę za wykonanie przedmiotu zamówienia, tj. 14 800 zł brutto.
Mając na uwadze, iż wezwani do złożenia ofert dodatkowych Wykonawcy, złożyli je o takiej samej cenie, Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt. 4) ustawy.

2025-01-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi