Dostawa i montaż instalacji kolektorów słonecznych i pomp ciepła oraz instalacji fotowoltaicznych na terenie Gminy Sosnowica

URZĄD GMINY SOSNOWICA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00084685
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00084685/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2023-02-07 13:33
Lokalizacja
Sosnowica, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ec1d5d13-9bd5-11ed-b4ea-f64d350121d2
Identyfikator
5651023950
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Kolektory słoneczne do produkcji ciepłaRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty instalacyjne hydraulicznePaliwaEnergia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowaInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychPompy grzewczeIzolacja cieplnaSłoneczne moduły fotoelektryczneRoboty w zakresie instalacji elektrycznychRoboty instalacyjne elektryczneInstalacje zasilania elektrycznegoElektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00084685 z dnia 2023-02-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa i montaż instalacji kolektorów słonecznych i pomp ciepła oraz instalacji fotowoltaicznych na terenie Gminy Sosnowica

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: URZĄD GMINY SOSNOWICA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000545797

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Spokojna 10

1.5.2.) Miejscowość: Sosnowica

1.5.3.) Kod pocztowy: 21-230

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL811 - Bialski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sosnowica@sosnowica.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.nowa.sosnowica.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://pzp.sosnowica.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa i montaż instalacji kolektorów słonecznych i pomp ciepła oraz instalacji fotowoltaicznych na terenie Gminy Sosnowica

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ec1d5d13-9bd5-11ed-b4ea-f64d350121d2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00084685

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-02-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00052907/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Odnawialne źródła energii-czyste powietrze w gminie Sosnowica. Dostawa i montaż paneli solarnych, pomp ciepła i paneli fotowoltaicznych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

,,Odnawialne źródła energii-czyste powietrze w Gminie Sosnowica''współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej 4 Energia przyjazna środowisku, Działanie 4.1 Wsparcie wykorzystania OZE Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelkskiego na lata 2014-2020

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00054268

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

część 1 zamówienia – „Dostawa i montaż instalacji kolektorów słonecznych i pomp ciepła na terenie Gminy Sosnowica”, obejmująca:

4.2.1.1. w zakresie kolektorów słonecznych:
1) dostawę i montaż w oparciu o posiadaną przez Zamawiającego dokumentację techniczną 5 zestawów instalacji kolektorów słonecznych, wraz z konstrukcją dostosowaną do miejsca montażu,
2) montaż kolektorów słonecznych z wykorzystaniem systemowych zestawów montażowych i zestawów przyłączeniowych, przeznaczanych do danego rodzaju kolektora, należy zastosować optymalny kąt pochylenia kolektorów, niezmienny dla ekspozycji kolektora w ciągu całego roku, zawierający się w przedziale od 30° do 60° oraz ustawienie kolektorów możliwie w kierunku południowym, z dopuszczalnym odchyleniem od tego kierunku w zakresie od -45° do +45°,
3) w celu minimalizacji ryzyka uszkodzeń kolektorów podczas transportu na dach, należy zastosować transport za pomocą dźwigu lub systemowych drabin z elektryczną wciągarką,
4) demontaż istniejącego podgrzewacza c.w.u. i odłączenie go od istniejącej instalacji (zdemontowany podgrzewacz pozostaje w dyspozycji właściciela obiektu),
5) montaż nowego podgrzewacza c.w.u. wraz z zaworem mieszającym
i wbudowanie go w obieg instalacji c.w.u.,
6) montaż i izolacja rurociągów między kolektorami, grupą pompową,
a podgrzewaczem c.w.u.,
7) montaż grupy pompowej,
8) montaż czujników temperatury w kolektorach słonecznych, zbiorniku oraz na kotle
9) podłączenie istniejącego źródła ciepła do podgrzewacza c.w.u.,
10) przepłukanie płynem solarnym i przeprowadzenie prób szczelności instalacji solarnej,
11) napełnienie, odpowietrzenie i odpowiednie wyregulowanie przepływu cieczy oraz ustalenie prawidłowego ciśnienia wg instrukcji producenta kolektorów słonecznych,
12) wykończenie co najmniej zgodnie ze stanem pierwotnym okolic przejść instalacji (tynk / ocieplenie, przejścia przez ściany, stropy, dach) oraz skuteczne zabezpieczenie przed wpływem warunków atmosferycznych miejsc na zewnątrz obiektu, gdzie prowadzone były roboty budowlane,
13) zaprogramowanie i uruchomienie układu automatyki,
14) podłączenie górnej wężownicy zasobnika z drugim źródłem ciepła (istniejący kocioł na paliwo stałe) wraz z kompletną grupą pompową, należy podłączyć ją do sterownika solarnego i zaprogramować jej działanie we współpracy z kotłem,
15) wykonawca ma obowiązek przeszkolić użytkownika instalacji w obsłudze zastosowanych urządzeń. Każde urządzenie powinno posiadać załączoną Dokumentację Techniczno– Ruchową, instrukcję obsługi napisaną językiem nietechnicznym oraz ogólny schemat instalacji.

w zakresie pomp ciepła:
1) dostawę i montaż w oparciu o posiadaną przez Zamawiającego dokumentację techniczną 3 sztuk pomp ciepła w budynkach mieszkalnych wraz z osprzętem,
2) montaż kanałów powietrznych,
3) podłączenie podgrzewacza c.w.u. (pompy ciepła) do istniejącej instalacji c.w.u., cyrkulacji c.w.u. i z. w.,
4) montaż armatury, urządzeń i pozostałych elementów wg schematu technologicznego,
5) instalacja układu sterującego,
6) wykonanie płukania oraz prób ciśnieniowych instalacji,
7) napełnienie instalacji,
8) uruchomienie instalacji,
9) przeszkolenie użytkowników co do zasad prawidłowej eksploatacji wykonanych pomp ciepła wraz z opracowaniem szczegółowych instrukcji obsługi i ich przekazaniem użytkownikom,
10) uzupełnienie i uszczelnienie ubytków po przejściach przewodów, wykonanie przewodów instalacji wody zimnej, ciepłej c.o.
i elektrycznych niezbędnych do połączenia z projektowanym systemem.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09331100-9 - Kolektory słoneczne do produkcji ciepła

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

09100000-0 - Paliwa

09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

42511110-5 - Pompy grzewcze

45321000-3 - Izolacja cieplna

4.5.5.) Wartość części: 89640,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.2.2. część 2 zamówienia – „Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych na terenie Gminy Sosnowica”, obejmująca:
1) dostawę i montaż w oparciu o posiadaną przez Zamawiającego dokumentację techniczną 5 zestawów instalacji fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej, wraz z konstrukcją dostosowaną do miejsca montażu,
2) wykonanie w każdej lokalizacji, nie później niż 15 dni po podpisaniu umowy z Zamawiającym, inwentaryzacji budynków, z których sporządzone zostaną Protokoły Uzgodnień Montażowych z naniesionymi w programie graficznym z możliwością skalowania, rzutami dachu z umiejscowieniem modułów fotowoltaicznych i/lub z rzutem terenu z naniesionym miejscem montażu na gruncie oraz przebiegiem trasy kablowej DC i AC,
3) dostawa i montaż konstrukcji pod moduły PV,
4) dostawa i montaż fabrycznie nowych, nie starszych niż z 2021 roku modułów PV,
5) dostawa i montaż fabrycznie nowych nie starszych niż z 2021 roku falowników/ inwerterów DC/AC,
6) wykonanie wykopów w gruncie do wymaganej głębokości, w przypadku, gdy w wyniku audytu, o którym mowa w pkt. 2, lokalizacja paneli pv będzie poza budynkiem, w którym znajdowała się będzie rozdzielnia główna w odległości do 25 metrów w linii prostej, powyżej 25 metra wykopy wykonuje zamawiający,
7) ułożenie tras kablowych, uziemienia i kabli od paneli PV do inwertera oraz przewodów od inwertera do rozdzielnicy elektrycznej
8) montaż rozdzielnicy na potrzeby fotowoltaiki (strona DC i AC) wraz z wykonaniem uziemienia instalacji (wartość rezystancji uziemienia powinna osiągnąć <10 Ohm),
9) wyposażenie rozdzielnicy DC (ochronnik przeciwprzepięciowy, rozłącznik bezpiecznikowy DC)
10) wyposażenie rozdzielnicy AC (rozłącznik bezpiecznikowy, ochronnik przeciwprzepięciowy, wyłącznik nadprądowy)
11) wykonanie prób instalacji oraz sprawdzenie prawidłowego działania aparatury,
12) uruchomienie układu i regulacje,
13) pomiary instalacji elektrycznych wymagane odpowiednimi przepisami,
14) konfigurację wszystkich falowników, połączenia z siecią internet użytkownika (w przypadku braku stałego połączenia internetowego w miejscu zlokalizowania falownika koszty doprowadzenia zasięgu pokrywa Użytkownik, w przypadku całkowitego braku sieci internetowej u Użytkownika wymogiem jest wyposażenie Użytkownika w moduł pozwalający w przyszłości połączyć się z siecią internet.) oraz zintegrowanie z jednym systemem w celu monitorowania produkcji energii, korzyści ekologicznych i kontroli pracy instalacji fotowoltaicznych z poziomu systemu. System musi być dostępny na urządzenia stacjonarne i mobilne na platformie iOS oraz Android, urządzenia monitorujące pracę systemu powinny mieć możliwość komunikacji z dedykowanym serwerem, na którym zamierzone dane zostaną zapisane,
15) szkolenie osób zarządzających obiektami i użytkowników z obsługi i użytkowania instalacji fotowoltaicznych wykonanych w ramach niniejszego postępowania,
16) przekazanie instrukcji obsługi napisana językiem nietechnicznym,
17) wykonanie dokumentacji zgłoszenia przyłączenia mikroinstalacji do sieci elektroenergetycznej regionalnego OSD,
18) wykonanie niezbędnych otworów i przepustów montażowych w celu wprowadzenia urządzeń,
19) uszczelnienie otworów i przepustów montażowych po wprowadzeniu.

Uwaga!
Część instalacji (zadanie I,II) znajduje się pod nadzorem konserwatorskim. Wykonawca zobowiązany jest ustalić realizację inwestycji z Konserwatorem Zabytków. Wykaz nieruchomości objętych nadzorem stanowi Załącznik nr 9 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych

4.5.5.) Wartość części: 224352 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Nie rozstrzygnięto

2023-02-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy