Prowadzenie całodobowego pogotowia do spraw dzikich zwierząt na terenie Miasta Lublin
Gmina Lublin
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00045729
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00045729/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-17 16:09
- Lokalizacja
- Lublin, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-164e7066-0ec0-47f6-9806-ad8f647e8aab
- Identyfikator
- 9462575811
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00045729 z dnia 2025-01-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Prowadzenie całodobowego pogotowia do spraw dzikich zwierząt na terenie Miasta Lublin
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lublin
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019514
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Pl. Króla Władysława Łokietka 1
1.5.2.) Miejscowość: Lublin
1.5.3.) Kod pocztowy: 20-109
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@lublin.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://lublin.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-164e7066-0ec0-47f6-9806-ad8f647e8aab1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Prowadzenie całodobowego pogotowia do spraw dzikich zwierząt na terenie Miasta Lublin2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-164e7066-0ec0-47f6-9806-ad8f647e8aab
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00045729
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00041566/61/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
2.3.43 Prowadzenie całodobowego pogotowia do spraw dzikich zwierząt na terenie Miasta Lublin
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00633443
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP-P-I.271.99.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 244263,45 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zakres zamówienia obejmuje następujące działania:
1. Całodobowe przyjmowanie przez Wykonawcę zgłoszeń od Zamawiającego dotyczących wypadków, kolizji drogowych lub innych zdarzeń z udziałem zwierząt dzikich (kręgowców; wyjątek stanowią działania opisane w pkt. 3 ppkt 4)) w granicach administracyjnych Miasta Lublin. W tym celu Wykonawca zapewni czynny całodobowo, aktualny numer telefonu. Zamawiający zastrzega, że zgłoszenia telefoniczne mogą być kierowane wyłącznie przez dyżurnego Straży Miejskiej Miasta Lublin lub dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie lub dyżurnego Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego lub pracowników Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin. Straż Miejska Miasta Lublin będzie dokonywała wstępnej weryfikacji zgłoszeń od mieszkańców na podstawie szczegółowych informacji dotyczących: miejsca pobytu zwierzęcia, gatunku zwierzęcia, jego stanu zdrowia, a w szczególności: widocznych obrażeń zewnętrznych, stwierdzonych objawów neurologicznych (takich jak: drgawki, niezborność ruchów, kręcz szyi) oraz obecności ciała obcego na ciele zwierzęcia, zagrożenia w postaci zdezorientowanych, uciekających dużych zwierząt (takich jak łosie, sarny, dziki), mogących doprowadzić do zdarzenia komunikacyjnego, stratowania ludzi, uszkodzenia mienia lub samookaleczenia zwierzęcia. Zgłoszenia dotyczące ptaków muszą być poparte zdjęciami lub filmami przesłanymi na adres e-mail: dyżurny@986.pl lub w formie wiadomości MMS na numer telefonu 665 500 410.
2. Reagowanie bez zbędnej zwłoki na zgłoszenie (dojazd do miejsca zdarzenia z udziałem zwierząt maksymalnie do 90 minut od otrzymania zgłoszenia) w następującym zakresie:
1) lokalizacja zwierząt, ocena ich stanu zdrowotnego, w sytuacjach tego wymagających udzielenie doraźnej pomocy weterynaryjnej oraz wykonanie dokumentacji fotograficznej obrazującej doznane obrażenia zwierzęcia lub filmów obrazujących objawy neurologiczne.
2) schwytanie, transport i wypuszczenie zdrowych zwierząt do środowiska ich naturalnego bytowania, na podstawie posiadanego przez Wykonawcę porozumienia z zarządcą lub dzierżawcą obwodu łowieckiego. Zadanie nie obejmuje: ptaków oraz drobnych ssaków np. jeży, nietoperzy, które zostaną wsiedlone na terenie Miasta Lublin, doraźnego odłowu i płoszenia zdrowych dzików (wykraczającego poza odłów redukcyjny za pomocą odłowni), płoszenia dzikich zwierząt, usług deratyzacyjnych i odłowu szczurów oraz myszy, jak również udzielania pomocy weterynaryjnej podlotom, u których nie są widoczne obrażenia zewnętrzne;
3) schwytanie, poddanie eutanazji zwierząt nie rokujących szans na przeżycie lub udzielenie doraźnej pomocy weterynaryjnej zwierzętom z wyraźnymi obrażeniami zewnętrznymi oraz stwierdzonymi objawami neurologicznymi takimi jak: drgawki, niezborność ruchów, kręcz szyi oraz transport rannego zwierzęcia na dalsze leczenie i rehabilitację do ośrodka rehabilitacji zwierząt. W przypadku ptaków i drobnych ssaków maksymalny okres doraźnej opieki weterynaryjnej zwierzęcia przez Wykonawcę wynosi 3 doby.
4) stwierdzenie zgonu zwierzęcia lub dokonanie czynności, o których mowa w art. 6 ust. 1 pkt. 3, 4, 5 i 9 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz.U.2023.1580 t.j., zm. Dz.U.2022.2375),
5) przekazywanie do utylizacji zwłok zwierząt padłych podczas podejmowanych działań.
3. Wykonywanie czynności, zlecanych przez Zamawiającego o charakterze prewencyjnym, związanych z dzikimi zwierzętami lub zwierzętami gospodarskimi:
1) zbieranie padłych dzików z terenu administracyjnego Miasta Lublin i dalsze z nimi postępowanie zgodnie z obowiązującymi przepisami weterynaryjnymi,
2) schwytanie, przetransportowanie bezdomnych zwierząt gospodarskich lub zwierząt gospodarskich biorących udział w kolizjach drogowych do gospodarstwa rolnego, z którym Zamawiający ma zawartą stosowną umowę,
3) wykładanie i obsługa (nęcenie, bieżący monitoring i dozór) pułapek żywo łownych na dzikie zwierzęta (z wyjątkiem dzików) w terminie do 4 dni kalendarzowych od dnia otrzymania zgłoszenia,
4) usuwanie gniazd/rojów owadów tj. pszczół, os, szerszeni z terenów miejskich oraz miejskich obiektów użyteczności publicznej tj.: urzędy, placówki oświatowe, placówki opiekuńczo – wychowawcze,
5) odłów redukcyjny dzikich zwierząt realizowany w oparciu o decyzje Prezydenta Miasta Lublin na podstawie z art. 45 ust. 3 ustawy z dnia 13 października 1995 r. Prawo łowieckie (Dz.U.2023.1082 t.j.), obejmujący:
a) montaż, demontaż, transport odłowni na dziki;
b) zakup przynęty i nęcenie zwierząt, poprzez wykładanie odpowiedniej przynęty
z częstotliwością co najmniej raz w tygodniu;
c) bieżący monitoring i dozór odłowni;
d) farmakologiczne uśmiercenie dzików w sposób określony w decyzji Prezydenta Miasta Lublin i przekazanie do utylizacji ich zwłok;
e) w przypadku zwabienia dzików do odłowni, podjęcie dalszych czynności nie później niż 4 godziny od momentu stwierdzenia obecności zwierząt w odłowni,
6) każdorazowo fakt odłowienia zwierząt w ramach odłowu redukcyjnego należy niezwłocznie zgłosić Zamawiającemu wraz z dokumentacją fotograficzną na adres e-mail: komunalna@lublin.eu, nie później niż na drugi dzień od dokonanego odłowu,
7) realizacja odłowu dzików realizowana będzie w miejscach wskazanych przez Zamawiającego, wytypowanych na podstawie zgłoszeń otrzymanych od mieszkańców Lublina oraz Straży Miejskiej Miasta Lublin. Wykonawca przed ustawieniem odłowni potwierdzi zasadność i możliwość jej ustawienia w zaproponowanym przez Zamawiającego miejscu,
8) transport i wsiedlenie odłowionych zwierząt do środowiska ich naturalnego bytowania, na podstawie posiadanej przez Wykonawcę umowy z zarządcą lub dzierżawcą obwodu łowieckiego,
9) odłów redukcyjny dzikich zwierząt (z wyjątkiem dzików) z terenów nieruchomości będących we władaniu innych niż Gmina Lublin podmiotów, należy poświadczyć przez przedstawiciela podmiotu władającego nieruchomością poprzez złożenie podpisu na Protokole odłowu redukcyjnego dzikich zwierząt (z wyjątkiem dzików). Za wykonanie odłowu uznane będzie podjęcie minimum 3 prób odłowienia zwierząt.
4. W przypadku ucieczki pawi będących własnością Gminy Lublin – odłów i wsiedlenie ich na teren Ogrodu Saskiego.
5. Zapewnienie na potrzeby Miasta Lublin miejsca tymczasowego przetrzymywania dzikich zwierząt, do którego będą przyjmowane, leczone i rehabilitowane dzikie zwierzęta pochodzące z interwencji – poszkodowane wskutek wypadków, kolizji drogowych lub innych zdarzeń z ich udziałem w granicach administracyjnych Miasta Lublin.
6. Zapewnienie przez Wykonawcę zwierzętom, o których mowa w pkt 5, odpowiedniej karmy, warunków bytowania dostosowanych do gatunku, wieku, stanu zdrowia oraz profesjonalnej opieki weterynaryjnej przez okres leczenia i rehabilitacji.
7. Wypuszczenie przez Wykonawcę na wolność zwierząt, które pomyślnie zakończyły okres leczenia i rehabilitacji oraz są w pełni zdolne do samodzielnego życia w warunkach naturalnych.
8. W przypadku zwierząt gatunków obcych dla rodzimych gatunków i siedlisk przyrodniczych podejmowanie działań zgodnie z ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz.U.2024.1478 t.j.) oraz ustawą z dnia 11 sierpnia 2021 r. o gatunkach obcych (Dz.U.2023.1584 ze zm.).
9. Czynności, o których mowa w pkt 2 ppkt 4 należy wykonywać z godnie z art. 33 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt. Każdorazowe użycie w tym celu myśliwskiej broni palnej należy bez zbędnej zwłoki zgłosić dyżurnemu Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego
(tel. 81 466 17 14).
10. Udzielanie informacji środkom masowego przekazu oraz osobom trzecim na temat realizowanego przedmiotu zamówienia wyłącznie w konsultacji i za zgodą Zamawiającego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 85200000-1 - Usługi weterynaryjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego
77600000-6 - Usługi myśliwskie
77610000-9 - Usługi zakładania pułapek
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 239234,27 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 239234,27 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 239234,27 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Multi-Wet Lek. Wet. Rafał Parcheta
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7122972943
7.3.4) Miejscowość: Brzezice
7.3.6.) Województwo: lubelskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-20
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 239234,27 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Termin wykonania zamówienia – od daty zawarcia umowy przez 5 miesięcy.| 2025-01-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |