Modernizacja poprzez remont drogi powiatowej nr 1869B relacji Milewo-Lachowo-Gromadzyn oraz drogi powiatowej nr 1879B relacji Wincenta-Górskie-Lachowo

POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W KOLNIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00087842
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00087842/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-02-09 09:38
Lokalizacja
Kolno, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0234d2b1-9af3-11ed-b4ea-f64d350121d2
Identyfikator
2910054005
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie nawierzchni drógPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie różnych nawierzchniInstalowanie znaków drogowych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00087842 z dnia 2023-02-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja poprzez remont drogi powiatowej nr 1869B relacji Milewo-Lachowo-Gromadzyn oraz drogi powiatowej nr 1879B relacji Wincenta-Górskie-Lachowo

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W KOLNIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 450672596

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Wojska Polskiego 48

1.5.2.) Miejscowość: Kolno

1.5.3.) Kod pocztowy: 18-500

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński

1.5.7.) Numer telefonu: 862782916

1.5.8.) Numer faksu: 862782916

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pzd@powiatkolno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.powiatkolno.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0234d2b1-9af3-11ed-b4ea-f64d350121d2

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja poprzez remont drogi powiatowej nr 1869B relacji Milewo-Lachowo-Gromadzyn oraz drogi powiatowej nr 1879B relacji Wincenta-Górskie-Lachowo

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0234d2b1-9af3-11ed-b4ea-f64d350121d2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00087842

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-02-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00021708/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Modernizacja poprzez remont drogi powiatowej nr 1869B relacji Milewo-Lachowo-Gromadzyn oraz drogi powiatowej nr 1879B relacji Wincenta-Górskie-Lachowo

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00050790

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PZD.26.3.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja poprzez remont drogi powiatowej nr 1869B relacji Milewo-Lachowo-Gromadzyn oraz drogi powiatowej nr 1879B relacji Wincenta-Górskie-Lachowo, a w szczególności:

Remont drogi powiatowej nr 1869B relacji Milewo-Lachowo-Gromadzyn w km:
• od km 10+500 do km 12+000 obręb Milewo - Gałązki
• od km 21+860 do km 22+760 obręb Lachowo
• od km 26+472 do km 29+612 obręb Stary Gromadzyn

W ramach remontu zostanie wykonane:
1) mechaniczne karczowanie rzadkich krzaków i podszycia;
2) oczyszczenie rowów z wyprofilowaniem dna skarp i rów;
3) oczyszczenie istniejącej nawierzchni;
4) skropienie nawierzchni drogowej asfaltem;
5) wyrównanie istniejącej warstwy mieszanką mineralną-bitumiczną mechanicznie
- od km 10+500 do km 12+000 szer. 5,12 gr. 6 cm
- od km 21+860 do km 22+760 szer. 5,62 gr. 4 cm
- od km 26+472 do km 29+612 szer. 5,62 gr. 4 cm
(poszerzenie na łuku zgodnie ze stanem aktualnym);
6) skropienie nawierzchni drogowej asfaltem;
7) ułożenie nawierzchni z mieszanki mineralno-bitumicznej asfaltowej gr. 4 cm warstwa ścieralna (poszerzenie na łuku zgodnie ze stanem aktualnym);
- od km 10+500 do km 12+000 szer. 5,00
- od km 21+860 do km 22+760 szer. 5,50
- od km 26+472 do km 29+612 szer. 5,50
8) uzupełnienie poboczy mieszanką kruszyw łamanych 0-31mm C50/30 gr. do 15 cm i szer.
- od km 10+500 do km 12+000 szer. 1,00 m
- od km 21+860 do km 22+760 szer. 1,00 m
- od km 26+472 do km 29+612 szer. 0,75 m
9) oczyszczenie istniejących rowów;
10) wykonanie zjazdów na posesje;
11) wymiana istniejących przepustów pod koroną drogi w złym stanie technicznym;
12) Inwentaryzację powykonawczą.

Remont drogi powiatowej nr 1879B relacji Wincenta-Górskie-Lachowo w km:
• od km 5+430 do km 6+230 obręb Górskie, Żebry
• od km 7+150 do km 8+250 obręb Żebry, Stare Kiełcze

W ramach remontu zostanie wykonane:
1) mechaniczne karczowanie rzadkich krzaków i podszycia;
2) oczyszczenie rowów z wyprofilowaniem dna skarp i rów;
3) oczyszczenie istniejącej nawierzchni;
4) skropienie nawierzchni drogowej asfaltem;
5) wyrównanie istniejącej warstwy mieszanką mineralną-bitumiczną mechanicznie gr. 6 cm o szer.
- od km 5+430 do km 6+230 - 5,20 m
- od km 7+150 do km 8+250 - 5,6 m
(poszerzenie na łuku zgodnie ze stanem aktualnym);
6) skropienie nawierzchni drogowej asfaltem;
7) ułożenie nawierzchni z mieszanki mineralno-bitumicznej asfaltowej gr. 4 cm szer. 5 m warstwa ścieralna (poszerzenie na łuku zgodnie ze stanem aktualnym);
- od km 5+430 do km 6+230 - 5,10 m
- od km 7+150 do km 8+250 - 5,5 m
8) uzupełnienie poboczy mieszanką kruszyw łamanych 0-31mm C50/30 gr. do 15 cm i szerokości;
- od km 5+430 do km 6+230 - strona lewa - 0,75 m, strona prawa - 1,0 m
- od km 7+150 do km 8+250 - 0,75 m
9) oczyszczenie istniejących rowów;
10) wykonanie istniejących zjazdów na przyległe działki o szer. 5 m z mieszanki kruszywa łamanego gr. 15 cm;
11) inwentaryzacja powykonawcza.

1.1. Powstałe w trakcie prac odpady oraz nienadające się do ponownego użycia materiały budowlane Wykonawca robót jest zobowiązany zagospodarować we własnym zakresie i na własny koszt.
1.2. Wykonawca zobowiązany jest w trakcie trwania okresu gwarancji do dwukrotnego uzupełnienia poboczy z materiału przewidzianego w dokumentacji projektowej w terminie uzgodnionym z Zamawiającym.
2. Szczegółowy zakres prac został ujęty w dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 3 do niniejszej SWZ, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiących załącznik nr 4 do SWZ oraz projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ.*

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Działając na podstawie art. 222 ust 4 ww. ustawy, Zamawiający udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie niniejszego zamówienia w wysokości: 5 102 040,00 zł brutto
Na dzień 06.02.2023 roku Zamawiający wyznaczył termin składania i otwarcia ofert w postepowaniu
o udzielenie zamówienia publicznego. W niniejszym postępowaniu złożono oferty:

Nazwa i adres wykonawcy, cena brutto:
1. STRABAG Sp. z o.o., Parzniewska 10, 05-800 Pruszków - 7 338 707,73 zł
2. Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego Sp. z o.o., Poligonowa 32, 18-400 Łomża - 6 183 454,92 zł

Złożone przez Wykonawców oferty przewyższają kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
Mając na uwadze powyższe, zachodzi przesłanka do unieważnienia przedmiotowego postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
2023-02-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane