Modernizacja budynku z oddziałami przedszkolnymi przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Międzybrodziu Bialskim - trzecie postępowanie
GMINA CZERNICHÓW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00088565
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00088565/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-02-09 12:15
- Lokalizacja
- Tresna, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9f2a2a59-9bc0-11ed-b4ea-f64d350121d2
- Identyfikator
- 5532508492
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00088565 z dnia 2023-02-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja budynku z oddziałami przedszkolnymi przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Międzybrodziu Bialskim - trzecie postępowanie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA CZERNICHÓW
1.3.) Oddział zamawiającego: Tresna
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182580
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Żywiecka 2
1.5.2.) Miejscowość: Tresna
1.5.3.) Kod pocztowy: 34-311
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@czernichow.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.czernichow.com.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9f2a2a59-9bc0-11ed-b4ea-f64d350121d21.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja budynku z oddziałami przedszkolnymi przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Międzybrodziu Bialskim - trzecie postępowanie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9f2a2a59-9bc0-11ed-b4ea-f64d350121d2
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00088565
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-02-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00050817/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Modernizacja budynku z oddziałami przedszkolnymi w Szkole Podstawowej nr 2 w Międzybrodziu Bialskim
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00053303
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wykonanie w formule zaprojektuj i wybuduj zadania inwestycyjnego p.n.: „Modernizacja budynku z oddziałami przedszkolnymi przy Szkole Podstawowej nr 2 w Międzybrodziu Bialskim”.
Modernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Międzybrodziu Bialskim, dotycząca części budynku z oddziałami przedszkolnymi, polegająca na termomodernizacji budynku oraz remoncie i przebudowie oddziałów przedszkolnych wraz z zapleczem oraz dostosowaniem do przepisów przeciwpożarowych realizowana w formule projektuj i buduj.
Miejsce realizacji: Szkoła Podstawowa nr 2 w Międzybrodziu Bialskim, ul. Kasperków 8, 34-312 Międzybrodzie Bialskie, gmina Czernichów. Szczegółowy zakres przedmiotu niniejszego zamówienia precyzuje: Program Funkcjonalno – Użytkowy. Pożądane jest, aby przed złożeniem Oferty Wykonawca przeprowadził wizję lokalną terenu, w którym zlokalizowane będą roboty objęte przedmiotem niniejszego zamówienia. Przeprowadzenie wizji nie jest warunkiem dla złożenia oferty w niniejszym postępowaniu. Koszty dokonania wizji lokalnej terenu budowy poniesie Wykonawca. Zamawiający informuje o
trwającej przebudowie drogi wojewódzkiej nr 948 na terenie gminy Czernichów oraz gmin ościennych (od DK 52 (rondo w m. Kobiernice) do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 946 w m. Żywiec (Oczków)). W związku z trwającą przebudową wprowadzana jest tymczasowa organizacja ruchu oraz ograniczenia w poruszaniu się po poszczególnych odcinkach drogi związane zarówno z zamknięciami drogi wojewódzkiej 948 dla ruchu pojazdów, jak i objazdami i ograniczeniami tonażowymi na tychże objazdach. Wykonawca powinien powyższe okoliczności uwzględnić w składanej przez siebie ofercie, bowiem nie będą one stanowiły podstawy zamiany zawartej umowy w sprawie zamówienia publicznego. W związku z trwającą przebudową DW 948 wprowadzony zostanie w styczniu 2023 r. objazd (do 3,5 t) ul. Spacerową (droga gminna publiczna) w miejscowości Międzybrodzie Żywieckie - Czernichów – Tresna. Ponadto w związku z planowanym remontem obiektu mostowego w obrębie zapory Tresna – obiekt ten zostanie zamknięty i wyłączony z ruchu (brak możliwość przejazdu przez zaporę Tresna przez okres min. 9 m -cy w 2023 r.). Zamawiający podkreśla, że inwestycja będzie realizowana na terenie czynnej, użytkowanej Szkoły Podstawowej nr 2 z oddziałami przedszkolnymi.
Wykonawca jest zobowiązany do utrzymania dostępu do budynków, wejść/wyjść ewakuacyjnych, bezpiecznego dojścia dla pieszych od ul. Kasperków, bezpiecznej komunikacji pieszej na terenie szkoły (pomiędzy poszczególnymi częściami użytkowymi oraz dojść do placu zabaw i boiska) w okresie trwania realizacji inwestycji aż do zakończenia i odbioru ostatecznego robót. Zamawiający dopuszcza możliwość czasowego ograniczenia w użytkowaniu części budynku w związku z prowadzonymi robotami z jednoczesnym zapewnieniem bezpiecznych wejść do poszczególnych części budynku, bezpiecznej komunikacji pieszej do/z budynku oraz zapewnieniem dróg ewakuacyjnych. Zamawiający nie przewiduje zamknięcia oddziałów przedszkolnych na parterze budynku w okresie roku szkolnego, więc prace budowlane dotyczące wnętrza tych pomieszczeń Wykonawca zaplanuje i wykona w okresie przerw w nauce (przerwa wakacyjna, ferie). Wykonawca ograniczy do minimum zakłócenia w sposobie użytkowania budynku. Roboty budowlane będą prowadzone w uzgodnieniu z dyrekcją placówki. W czasie wykonywania robót Wykonawca dostarczy, zainstaluje i będzie obsługiwał
wszystkie tymczasowe urządzenia zabezpieczające takie jak: ogrodzenia, barierki, zabezpieczenia, zapory, oznakowanie, światła ostrzegawcze, itp., zapewniając w ten sposób bezpieczeństwo użytkowników szkoły. Wykonawca będzie odpowiedzialny na wykonanie prac przygotowawczych, tj. np.: wyniesienie wyposażenia, urządzeń z pomieszczeń, etc., a także powtórne ich wniesienie po zakończeniu robót. Fakt przystąpienia do robót Wykonawca obwieści publicznie przed ich rozpoczęciem przez wykonanie i umieszczenie na terenie szkolnym tablic informacyjnych i ostrzegawczych. Tablice będą
utrzymywane przez Wykonawcę w dobrym stanie przez cały okres realizacji robót. Na tablicach informacyjnych zamieszony zostanie kontakt telefoniczny czynny całodobowo do wyznaczonej przez Wykonawcę osoby odpowiedzialnej za stan bezpieczeństwa terenu budowy. Dodatkowo przed rozpoczęciem robót Wykonawca wykona i umieści w miejscu uzgodnionym z Zamawiającym tablicę informacyjną wykonaną zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 maja 2021 r. w sprawie określenia działań informacyjnych podejmowanych przez podmioty realizujące zadania finansowane lub dofinansowane z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych (Dz.U. 2021 poz. 953 z późniejszymi zmianami) dla dofinansowania z Programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Wzór logo oraz tablicy znajduje się na stronie internetowej BGK Polski Ład w zakładce „Materiały promocyjne dla JST”: https://www.bgk.pl/polski-lad/edycja-druga/#c21610 . Przed wykonaniem Wykonawca przedstawi treść tablicy do zatwierdzenia Zamawiającemu. Roboty budowlane stanowiące przedmiot niniejszego zamówienia należy wykonać zgodnie z niniejszą SWZ, Projektem Umowy oraz programem funkcjonalno-użytkowym, a także zgodnie z zasadami sztuki
budowlanej, wiedzy technicznej, obowiązującymi przepisami i normami. Zobowiązanie wykonania robót zgodnie z powyższymi dokumentami nie zwalnia Wykonawcy m. in. od obowiązku weryfikacji tej dokumentacji w trakcie trwania umowy i zgłaszania Zamawiającemu wykrytych w niej wad czy uchybień skutkujących możliwością niedochowania warunków umowy lub naruszeniem przepisów prawa. Wykonawca robót jest odpowiedzialny za jakość Wykonywanych robót i bezpieczeństwo wszelkich czynności na terenie budowy w budynku i terenie przyległym do budowy oraz bezpieczeństwo terenów, na których mogą wystąpić zagrożenia dla ludzi i mienia w związku z prowadzonymi robotami. W przypadku zaistnienia konieczności wejścia w tereny przyległe poza zakresem opracowania, celem wykonania prac budowlanych objętych przedmiotem zamówienia, Wykonawca pozyska zgody właścicieli na wykonanie prac i dopełni niezbędnych formalności. Wszystkie koszty udostępnienia terenu zarówno w zakresie, jak i poza zakresem opracowania wraz z odtworzeniem stanu pierwotnego obciążają Wykonawcę robót. Od dnia odbioru placu budowy Wykonawca odpowiada za wszystkie zdarzenia, które zaistnieją podczas wykonywania umowy. Za wszystkie wyrządzone komukolwiek szkody
podczas budowy lub w związku z budową odpowiada Wykonawca, chyba, że nie zachodzi związek przyczynowy pomiędzy prowadzeniem robót a wyrządzoną szkodą. Wykonawca przyjmie odpowiedzialność w szczególności za: szkody i
następstwa nieszczęśliwych wypadków dotyczących użytkowników budynków szkoły, pracowników Wykonawcy oraz osób trzecich przebywających w rejonie prowadzonych robót; szkody wynikające ze zniszczeń oraz innych zdarzeń w odniesieniu do robót, materiałów sprzętu i innego mienia ruchomego związanego z prowadzeniem robót podczas realizacji przedmiotu
niniejszej umowy; szkody w robotach spowodowane przez niego przy usuwaniu wad w okresie gwarancji i rękojmi; niewłaściwe zabezpieczenie terenu budowy oraz dopuszczenie na teren budowy osób nieupoważnionych. Dalszy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45113000-2 - Roboty na placu budowy
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45214100-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych
45214210-5 - Roboty budowlane w zakresie szkół podstawowych
45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45321000-3 - Izolacja cieplna
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe
45312310-3 - Ochrona odgromowa
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pn.: ,,Modernizacja budynku z oddziałami przedszkolnymi przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Międzybrodziu Bialskim – trzecie postępowanie” prowadzonego w trybie podstawowym bez przeprowadzenia negocjacji wpłynęła jedna oferta:1. Hydratec Sp. z o.o. ul. Por. Anatola Radziwonika 12, 15-166 Białystok w kwocie brutto: 5 000 000,00 zł
Zamawiający na realizację zamówienia zamierza przeznaczyć: 1 257 000,00 zł brutto.
Oferta z najniższą ceną znacznie przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Jednocześnie Zamawiający nie zwiększa kwoty na sfinansowanie zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty.
Biorąc pod uwagę powyższe Zamawiający unieważnił postępowanie na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2023-02-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |