Modernizacja infrastruktury drogowej w powiecie kamiennogórskim

Powiat Kamiennogórski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00089613
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00089613/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-02-10 08:01
Lokalizacja
Kamienna Góra, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-67b506f0-9000-11ed-b4ea-f64d350121d2
Identyfikator
6141474708
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie nawierzchni drógRoboty budowlane w zakresie renowacji mostówPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty odwadniająceSieć telekomunikacyjnaUsługi wycinania drzewUsługi pielęgnacji drzewOznakowanie drogoweBariery drogoweTrwałe znaki informacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00089613 z dnia 2023-02-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja infrastruktury drogowej w powiecie kamiennogórskim

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Kamiennogórski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821300

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wł. Broniewskiego 15

1.5.2.) Miejscowość: Kamienna Góra

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-400

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.) Numer telefonu: 75 64 50 100

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: powiat@kamienna-gora.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kamienna-gora.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/sp_kamiennagora

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja infrastruktury drogowej w powiecie kamiennogórskim

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-67b506f0-9000-11ed-b4ea-f64d350121d2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00089613

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-02-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00016846

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ID.272.3.1.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na Modernizacji infrastruktury drogowej w powiecie kamiennogórskim.
2. Przedmiot zamówienia został podzielony na zadania:
1). Zadanie 1 – Modernizacja drogi 2787D i 2788D w Nagórniku,
2). Zadanie 2 – Modernizacja wiaduktu drogowego n/PKP w ciągu drogi 2768D w Ciechanowicach,
3). Zadanie 3 – Modernizacja drogi 3473D w Dębrzniku.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Tomie III. Opis przedmiotu zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45221119-9 - Roboty budowlane w zakresie renowacji mostów

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45232452-5 - Roboty odwadniające

32412100-5 - Sieć telekomunikacyjna

77211400-6 - Usługi wycinania drzew

77211500-7 - Usługi pielęgnacji drzew

34922100-7 - Oznakowanie drogowe

34928110-2 - Bariery drogowe

31523200-0 - Trwałe znaki informacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W wyznaczonym przez Zamawiającego terminie, tj. do dnia 8 lutego 2023 r. do godz. 09:00 wpłynęła oferta złożona przez Konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Usługowo – Produkcyjne i Handlowe „COM-D” Sp. z o. o. (lider) z/s ul. Poniatowskiego 25, 59-400 Jawor oraz Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o. o. (partner) z/s ul. Dworcowa 26, 58-560 Jelenia Góra z ceną 10 940 973,50 złotych. Przed otwarciem ofert Zamawiający na stronie prowadzonego postępowania: https://platformazakupowa.pl/sp_kamiennagora udostępnił informację o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. kwotę 3 278 000,00 złotych brutto. W przypadku gdy oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, postępowanie unieważnia się bez przeprowadzania wyboru najkorzystniejszej oferty. W takiej sytuacji ceny lub koszty określone we wszystkich złożonych ofertach nie mieszczą się w limicie ustalonym przez Zamawiającego. Hołdując racjonalności, przesłanka ta zakłada unieważnienie postępowania bez konieczności badania i oceny ofert w celu wyboru oferty najkorzystniejszej, w sytuacji gdy od początku wiadomo, że cena żadnej oferty nie mieści się w ustalonym limicie, a zamawiający tego limitu nie zmieni.
W związku z tym, że oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia uznać należy, że zachodzi przesłanka do unieważnienia postępowania. Jednocześnie Zamawiający informuje, że zgodnie z art. 262 Ustawy Pzp o wszczęciu kolejnego postępowania, które dotyczy tego samego przedmiotu zamówienia lub obejmuje ten sam przedmiot zamówienia niezwłocznie zawiadomi wykonawców, którzy ubiegali się o udzielenie zamówienia w niniejszym postępowaniu.
2023-02-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane