Modernizacja infrastruktury drogowej w części ul. Przemysłowej, Cieplickiej oraz Kryształowej w Piechowicach
Gmina Miejska Piechowice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00092471
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00092471/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-02-13 12:27
- Lokalizacja
- Piechowice, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9c836fe2-9336-11ed-94da-6ae0fe5e7159
- Identyfikator
- 6110108658
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00092471 z dnia 2023-02-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja infrastruktury drogowej w części ul. Przemysłowej, Cieplickiej oraz Kryształowej w Piechowicach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Piechowice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821612
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kryształowa 49
1.5.2.) Miejscowość: Piechowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-573
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski
1.5.7.) Numer telefonu: 75 75 48 900
1.5.8.) Numer faksu: 75 76 12 274
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@piechowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://piechowice.bip.net.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/7140331.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja infrastruktury drogowej w części ul. Przemysłowej, Cieplickiej oraz Kryształowej w Piechowicach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9c836fe2-9336-11ed-94da-6ae0fe5e7159
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00092471
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-02-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00031112
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.1.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
I.Opis przedmiotu zamówienia dla zadania 1: Modernizacja infrastruktury drogowej w części ul. Przemysłowej w Piechowicach w formule „zaprojektuj i wybuduj”
Przedmiot zadania obejmuje w szczególności zaprojektowanie i wykonanie:
- jezdni o szerokości 5,0 m i długości ok 877,0 mb,
- jednostronnego chodnika o szerokości 1,0-3,5 m,
- jednostronnego pobocza o szerokości 0,75 m,
- zjazdów,
- oświetlenia drogowego o długości około 970,0 mb,
- zatok autobusowych z peronami – 4 szt.,
- 4 szt przejścia dla pieszych wraz z doświetlaczami,
- 4 szt wiat przystankowych,
- miejsc postojowych – 8 szt.,
- kanalizację deszczową - długość przykanalików ok 40,0 m, ilość wpustów ulicznych ok 4 szt.,
- docelową i tymczasową organizację ruchu,
- rozwiązania konstrukcji nawierzchni, ich parametry oraz inne elementy zagospodarowania terenu
winny być zgodne ze szczegółowymi wytycznymi Zamawiającego oraz ustaleniami dokonanymi w
trakcie spotkań roboczych,
- montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu,
- ściany oporowe typu L – dł ok 96,0m,
- w opracowaniu uwzględnić rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo ruchu użytkowników
(oznakowanie pionowe i poziome) oraz kompleksowo uwzględnić rozwiązanie problemów
związanych z poruszaniem się osób niepełnosprawnych,
- precyzyjnie dostosować rzędne projektowanych nawierzchni do istniejącego i projektowanego
zagospodarowania,
- układ wysokościowy oraz zagospodarowania terenów przyległych winien zapewnić sprawne
odwodnienie nawierzchni oraz odprowadzenie wód z przyległych terenów gwarantujące
wieloletnią eksploatację, wykluczające gromadzenie się wody bez odpływu,
- należy przewidzieć regulację wysokościową urządzeń typu zawory, zasuwy, włazy studni
kanalizacji deszczowej i sanitarnej, studni telekomunikacyjnych, sieci wodociągowej do
projektowanego poziomu chodnika oraz jezdni,
- należy przewidzieć wycinkę ok 2 drzew.
UWAGA
Wykonawca musi liczyć się z sytuacją, że rodzaje robót i ilości podane w Programie Funkcjonalno Użytkowym mogą ulec zmianie po opracowaniu dokumentacji projektowej. Szczegółowe rozwiązania wpływające na zwiększenie zakresu robót stanowią ryzyko Wykonawcy i nie będą traktowane jako roboty dodatkowe.
II. Opis przedmiotu zamówienia dla Zadania nr II : Modernizacja infrastruktury drogowej w części ul. Cieplickiej w Piechowicach w formule „zaprojektuj i wybuduj”
Przedmiot zadania obejmuje w szczególności zaprojektowanie i wykonanie:
- jezdni o szerokości 5,0 m i długości ok 330,0 mb,
- jednostronnego chodnika o szerokości 1,8 m,
- zjazdów,
- pobocza o szerokości 0,75 m,
- oświetlenia drogowego o długości około 350,0 mb,
- docelową i tymczasową organizację ruchu,
- rozwiązania konstrukcji nawierzchni, ich parametry oraz inne elementy zagospodarowania terenu
winny być zgodne ze szczegółowymi wytycznymi Zamawiającego oraz ustaleniami dokonanymi w
trakcie spotkań roboczych,
- w opracowaniu uwzględnić rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo ruchu użytkowników
(oznakowanie pionowe i poziome) oraz kompleksowo uwzględnić rozwiązanie problemów
związanych z poruszaniem się osób niepełnosprawnych,
- precyzyjnie dostosować rzędne projektowanych nawierzchni do istniejącego i projektowanego
zagospodarowania,
- układ wysokościowy oraz zagospodarowania terenów przyległych winien zapewnić sprawne
odwodnienie nawierzchni oraz odprowadzenie wód z przyległych terenów gwarantujące
wieloletnią eksploatację, wykluczające gromadzenie się wody bez odpływu,
- należy przewidzieć regulację wysokościową urządzeń typu zawory, zasuwy, włazy studni
kanalizacji deszczowej i sanitarnej, studni telekomunikacyjnych, sieci wodociągowej do
projektowanego poziomu chodnika oraz jezdni.
UWAGA
Wykonawca musi liczyć się z sytuacją, że rodzaje robót i ilości podane w Programie Funkcjonalno Użytkowym mogą ulec zmianie po opracowaniu dokumentacji projektowej. Szczegółowe rozwiązania wpływające na zwiększenie zakresu robót stanowią ryzyko Wykonawcy i nie będą traktowane jako roboty dodatkowe. Załączone do przetargu tabele szacunkowych kosztów dla zadania nr 1 i 2 mają charakter jedynie poglądowy.
III.Opis przedmiotu zamówienia dla zadania 3: Modernizacja infrastruktury drogowej w części ul. Kryształowej w Piechowicach - przebudowa wraz z zagospodarowaniem chodnika wzdłuż ul. Kryształowej Etap I, Etap II i Etap III.
Chodnik jest zlokalizowany w paśmie drogi wojewódzkiej nr 366, klasa drogi G.
Projekt zakłada przebudowę chodnika wzdłuż ul. Kryształowej – wymianę nawierzchni wprowadzenie zieleni i elementów małej architektury. Wykonawca na czas prowadzenia robót zobowiązany jest do sporządzenia i wprowadzenia zatwierdzonej tymczasowej organizacji ruchu.
Zakres zamierzenia budowlanego:
- wymiana nawierzchni,
- ustawienie donic z siedziskami na zieleń,
- wykonanie elementów małej architektury,
- zagospodarowanie zieleni,
- wymianę oświetlenia terenu.
Cały obszar objęty opracowaniem położony jest w granicach strefy ochrony konserwatorskiej zabytkowego układu urbanistycznego miasta Piechowice, wpisanej do gminnej ewidencji zabytków. W związku z tym, Wykonawca uzyska zgodę Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków na prowadzenie prac oraz ustanowi nadzór archeologiczny nad prowadzonymi pracami, własnym kosztem i staraniem.
UKŁAD KOMPOZYCYJNY I FUNKCJA
Głównym założeniem projektu jest wymiana nawierzchni i stworzenie przestrzeni na zieleń w obszarze chodnika. Dodatkowo projektuje się elementy małej architektury (ławki i kosze) oraz wymianę oświetlenia. Zieleń będzie wyniesiona ponad poziom chodnika i zlokalizowana w donicach wykonanych z żelbetowych obrzeży i wyposażonych w siedziska.
Chodnik będzie posiadał spadek jednostronny w kierunku do jezdni.
W ramach przedmiotu zamówienia należy wykonać wymianę nawierzchni z kostki betonowej na nową. Istniejąca nawierzchnia jest w złym stanie technicznym, proponuje się nową prostokątną kostkę betonową w kolorze szarym. Nie zakłada się wymiany istniejących krawężników od strony jezdni.
KONSTRUKCJA NAWIERZCHNI
Dla nawierzchni chodnika przewidziano następujący układ warstw konstrukcyjnych:
- kostka bet. gr. 8 cm
- podsypka cem-piask. 1:4 gr. 3 cm
- kruszywo łamane 0/31,5 gr. 10 cm
- pospółka.
OŚWIETLENIE
W ramach przedmiotu zamówienia należy wykonać oświetlenie terenu poprzez latarnie z oprawami LED. Latarnie mają za zadanie oświetlić jedynie chodnik, wygląd latarni – proste, w kolorze czarnym. Latarnie wyposażone w gniazdka do podłączenia ewentualnych dekoracji świetlnych oraz w mocowania na kwiaty. Nie przewiduje się projektu nowych sieci, projektowane oświetlenie zostanie zlokalizowane w miejscu istniejących latarni.
Słupy oświetleniowe o wysokości 5 m, stalowe, zabezpieczone przed korozją.
Oprawy oświetleniowe typu LED, efektywność oprawy 2450 lm, stopień szczelności oprawy IP66 osobno dla komory zasilacza i LED, stopień odporności oprawy na uderzenia mechaniczne: IK 09. Zasilanie oświetlenia z istniejącej szafki elektroenergetycznej. Należy przewidzieć mufowanie kabli w miejscach zdemontowanych lamp oświetleniowych.
UKSZTAŁTOWANIE TERENU I UKŁAD ZIELENI
Przewiduje się zachowanie istniejących drzew i krzewów – brak kolizji z zagospodarowaniem.
Przewiduje się nowe nasadzenia zieleni w postaci krzewów lub zieleni niskiej: traw i bylin, w ilościach i gatunkach wg. części rysunkowej PZT dla Etapu I, Etapu II i Etapu III.
MAŁA ARCHITEKTURA
Proponuje się lokalizacje nowych elementów małej architektury – ławek i koszy.
Ławki proste pojedyncze:
- materiał: rama – stal malowana proszkowo w kolorze grafitowym, siedzisko – drewno w kolorze dębowym;
- długość ławki 200 cm;
- szerokość ławki 56 cm;
- wysokość siedziska 44 cm;
- fundament zgodny z zaleceniami producenta, montaż za pomocą kotw.
Kosze uliczne:
- forma prostokątna w rzucie, z daszkiem;
- materiał : stal malowana na kolor grafitowy, drewno w kolorze dębowym;
- wysokość ok. 93 cm;
- pojemność ok. 36 dm3;
- wymiary w rzucie ok. 25x34 cm
- fundament zgodny z zaleceniami producenta, montaż za pomocą kotw.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45112730-1 - Roboty w zakresie kształtowania dróg i autostrad
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233150-5 - Roboty w zakresie regulacji ruchu
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45233140-2 - Roboty drogowe
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45236000-0 - Wyrównywanie terenu
45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia
45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W postępowaniu wpłynęły 2 oferty. Kwota, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia wynosi 5 000 000,00 zł. Wartość oferty z najniższą ceną wynosi 10 740 908,73 zł, co znacznie przekracza kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć środków na realizację zamówienia do kwoty oferty z najniższą ceną.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 10740908,73 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 17696813,10 PLN
| 2023-02-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |