Bieżące utrzymanie dróg gminnych na terenie Gminy Ścinawa
GMINA ŚCINAWA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00046553
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00046553/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-20 09:29
- Lokalizacja
- Ścinawa, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ff9b796f-229b-41f0-9fba-1e8d2fd65739
- Identyfikator
- 6922261396
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00046553 z dnia 2025-01-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Bieżące utrzymanie dróg gminnych na terenie Gminy Ścinawa
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŚCINAWA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647564
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 17
1.5.2.) Miejscowość: Ścinawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-330
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@scinawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.scinawa.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Bieżące utrzymanie dróg gminnych na terenie Gminy Ścinawa2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ff9b796f-229b-41f0-9fba-1e8d2fd65739
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00046553
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00221465/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Bieżące utrzymanie dróg gminnych na terenie gminy Ścinawa w 2025 r.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00635246
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamówienie udziela się, na podstawie art. 214 ust.1 pkt 11 ustawy Pzp, Zakładowi Gospodarki
Komunalnej Sp. z o. o. z siedzibą ul. Królowej Jadwigi 2, 59-330 Ścinawa gm. Ścinawa z uwagi na spełnienie poniższych
warunków:
a. zamawiający sprawuje nad tą osobą prawną kontrolę, odpowiadającą
kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie na cele
strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami tej osoby prawnej;
b. ponad90% działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez zamawiającego
sprawującego kontrolę, o której mowa w lit. a,
c. w kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IR.271.25.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) zimowe utrzymanie dróg,
2) bieżące utrzymanie nawierzchni dróg i chodników,
3) bieżące utrzymanie pozostałych terenów i urządzeń w pasach drogowych w tym m.in. zieleni, poboczy, rowów i urządzeń odwodnienia dróg,
4) dokonywanie wycinki i nasadzeń zamiennych drzew i krzewów na podstawie przekazanych decyzji administracyjnych wraz z kosztami zakupu nasadzeń według indywidualnej wyceny
5) bieżące utrzymanie oznakowania pionowego i poziomego
6) kontrolę dróg przynajmniej dwa razy do roku,
7) bieżące utrzymanie ścieżek rowerowych na odcinku Ręszów- Redlice ,
8) sprzątanie dróg zamiatarką samojezdną,
9) naprawę i sprzątanie przystanków gminnych na zlecenie Zamawiającego zidentyfikowane przez Zamawiającego lub Wykonawcę
10) wykonywanie organizacji ruchu według zatwierdzonych projektów, w terminie określonym przez Zamawiającego,
11) naprawa cząstkowa uszkodzeń nawierzchni gruntowych i asfaltowych dróg gminnych,
2. Zakres zimowego utrzymania dróg obejmuje:
1) odśnieżanie i przeciwdziałanie śliskości na drogach,
2) wywóz nadmiaru śniegu.
3. Zasady odśnieżania, usuwania śliskości zimowej:
1) Odśnieżanie i przeciwdziałanie śliskości należy rozpocząć bez wezwania ze strony Zamawiającego z chwilą wystąpienia opadów śniegu lub zjawisk, które mogą powodować gołoledź czy inne utrudnienia w ruchu kołowym. Drogi gminne na terenie miasta i gminy Ścinawa podlegające utrzymaniu wraz z długościami, kolejnością oraz standardem zimowego utrzymania zostały określone w załączniku nr 3.
2) Na ulicach objętych umową śliskość zimowa będzie zwalczana mieszanką piaskowo–solną.
3) Prowadzenie zimowego utrzymania dróg polega na:
a) odśnieżaniu, posypywaniu i likwidacji śliskości zimowej,
b) zbieraniu, uprzątnięciu i pozbyciu się błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z nawierzchni jezdni i chodników w miarę potrzeb
c) dysponowanie do wykonania usług sprzętem oraz urządzeniami do zimowego utrzymania dróg.
4) Sprzęt do zimowego utrzymania dróg winien być sprawny (24 godziny na dobę) i posiadać aktualne badania techniczne, być dopuszczony do ruchu. W przypadku awarii sprzętu Wykonawca zapewni natychmiast na czas jego naprawy inny sprawny technicznie sprzęt.
5) Pojazdy służące do prowadzenia akcji zimowej powinny spełniać wymagania Dyrektywy 98/69/EC (normy dopuszczalnej emisji spalin) – co najmniej norma EURO 4. W przypadku awarii samochodu Wykonawca natychmiast zapewni na czas jego naprawy inny samochód spełniający wymagania
w zakresie normy emisji spalin, co najmniej norma Euro 4.
6) Wykonawca zadania we własnym zakresie przygotowuje, gromadzi oraz przechowuje materiały
do usuwania śliskości. Wykonawca jest zobowiązany stosować odpowiednie dawki materiałów
w zależności od typu spodziewanej śliskości, rodzaju występującej śliskości, warunków atmosferycznych oraz temperatury nawierzchni zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska
z dnia 27 października 2005 r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach (Dz.U. Nr 230, poz.1960 z 2005 r.)
7) Prace związane z wywozem nadmiaru śniegu każdorazowo wykonywane będą na odrębne pisemne lub mailowe zlecenie Zamawiającego. Termin wykonania wynosi 2 dni od otrzymania zlecenia.
8) Do obowiązków Wykonawcy należy stały monitoring stanu nawierzchni dróg i placów gminnych.
9) Wykonawca zobowiązany jest do dostosowania pracy ludzi i sprzętu do zmieniających
się warunków atmosferycznych.
10) Niedopuszczalne jest stosowanie żużla wielkopiecowego oraz paleniskowego jako materiału szorstkiego do prowadzenia akcji.
11) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody, wypadki i kolizje drogowe i inne zdarzenia spowodowane zaniechaniem robót lub na skutek niedostatecznego lub niezgodnego z obowiązującymi przepisami wykonywania robót przy zimowym utrzymaniu dróg. Za bezpieczeństwo ruchu w obrębie odcinków dróg, na których jest prowadzone zimowe utrzymanie od chwili ich rozpoczęcia aż do ostatecznego zakończenia odpowiada Wykonawca.
4. Wykonawca będzie dokumentował prace wykonane w zakresie zleconych prac jak również wybiórczo prac z zakresu bieżącego utrzymania dróg gminnych według uznania Zamawiającego.
5. Wykaz dróg objętych przedmiotem niniejszej umowy zawiera załącznik nr 1 stanowiący integralną część niniejszej umowy, przy czym nie ma on charakteru zamkniętego. Wykonawca na żądanie Zamawiającego będzie wykonywał czynności stanowiące przedmiot niniejszej umowy również
na innych drogach wewnętrznych będących własnością Gminy Ścinawa oraz w miejscach wskazanych przez Zamawiającego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90600000-3 - Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Gospodarki Komunalnej w Ścinawie Sp. z o. o
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6922516548
7.3.3) Ulica: Królowej Jadwigi 2
7.3.4) Miejscowość: Ścinawa
7.3.5) Kod pocztowy: 59-330
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 550000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-12-31| 2025-01-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |