Dostawa, instalacja i podłączenie agregatu prądotwórczego do zabezpieczenia zasilania awaryjnego budynku Urzędu Miejskiego w Olecku przy Placu Wolności 3.
GMINA OLECKO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00093962
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00093962/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2023-02-14 10:34
- Lokalizacja
- Olecko, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5c8e3fac-6bf1-11ed-aea3-5a7c432eaced
- Identyfikator
- 8471586073
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Generatory z silnikami o zapłonie samoczynnymUsługi instalowania generatorówUsługi instalowania sprzętu sterowania energią elektrycznąUsługi w zakresie lokalnej sieci komputerowejRoboty w zakresie instalacji elektrycznych
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00093962 z dnia 2023-02-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa, instalacja i podłączenie agregatu prądotwórczego do zabezpieczenia zasilania awaryjnego budynku Urzędu Miejskiego w Olecku przy Placu Wolności 3.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA OLECKO
1.3.) Oddział zamawiającego: Gmina Olecko
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790671277
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Wolności 3
1.5.2.) Miejscowość: Olecko
1.5.3.) Kod pocztowy: 19-400
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL623 - Ełcki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@um.olecko.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.olecko.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://umolecko.logintrade.net/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa, instalacja i podłączenie agregatu prądotwórczego do zabezpieczenia zasilania awaryjnego budynku Urzędu Miejskiego w Olecku przy Placu Wolności 3.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5c8e3fac-6bf1-11ed-aea3-5a7c432eaced
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00093962
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-02-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00457210/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ORN.271.8.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dostawa, instalacja i podłączenie agregatu prądotwórczego do zabezpieczenia zasilania awaryjnego budynku Urzędu Miejskiego w Olecku przy Placu Wolności 3.
4.5.3.) Główny kod CPV: 31121100-1 - Generatory z silnikami o zapłonie samoczynnym
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
51111200-5 - Usługi instalowania generatorów
51112200-2 - Usługi instalowania sprzętu sterowania energią elektryczną
72710000-0 - Usługi w zakresie lokalnej sieci komputerowej
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu zabezpieczono środki na sfinansowanie zadaniaw roku budżetowym 2022, z zastrzeżeniem w zapisach projektu umowy że wykonawca przed wypłatą wynagrodzenia będzie zobowiązany do wniesienia zabezpieczenia zaliczki do dnia
27 grudnia 2022 r., gdzie wynagrodzenie będzie wypłacone zaliczkowo w całości
do 31 grudnia 2022 r. na podstawie wystawionej przez Wykonawcę nie później niż
21 grudnia 2022 r. faktury. Ze względu na przedłużająca się procedurę wyboru wykonawcy, pomimo dokonania wyboru najkorzystniejszej oferty nie doszło do podpisania umowy
w terminie pozwalającym na zachowanie powyższych wymogów. Okoliczności powyższych nie da się skorygować a zatem jest to niemożliwa do usunięcia wada. W chwili obecnej Zamawiający nie ma również zabezpieczonych środków na realizację zamówienia. W świetle art. 457 ust. 1 pkt 1 pzp umowa podlega unieważnieniu, jeżeli zamawiający z naruszeniem ustawy udzielił zamówienia. Zawarcie umowy bez zabezpieczonych środków na realizację oznacza naruszenie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 17 grudnia 2004 r. o odpowiedzialności
za naruszenie dyscypliny finansów publicznych (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 289 z późn. zm.) zgodnie z którym naruszeniem dyscypliny finansów publicznych jest zaciągnięcie zobowiązania bez upoważnienia określonego uchwałą budżetową.
Mając na względzie powyższe fakty unieważnienie postępowania na podstawie art. 255 pkt 6 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych dla ww. zadania jest w pełni uzasadnione.
| 2023-02-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |