„Prozdrowotne i prosportowe rozwiązania architektoniczne w walce z COVID-19 - budowa Powiatowego Centrum Sportu i Zdrowia przy Zespole Szkół w Olsztynku- I etap sportowy”

Powiat Olsztyński

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00094252
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00094252/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-02-14 11:43
Lokalizacja
Olsztyn, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fe3a730b-1d61-11ed-acbd-46d0480cd9c4
Identyfikator
7393851648
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi projektowania architektonicznegoUsługi architektoniczne, inżynieryjne i planowaniaUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaNadzór nad projektem i dokumentacjąPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane związane z halami sportowymiRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneFundamentowanieRoboty murarskie i muroweRoboty konstrukcyjneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty izolacyjneInstalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnychInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty w zakresie instalacji elektrycznychRoboty instalacyjne przeciwpożaroweRoboty w zakresie zagospodarowania terenu

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00094252 z dnia 2023-02-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Prozdrowotne i prosportowe rozwiązania architektoniczne w walce z COVID-19 - budowa Powiatowego Centrum Sportu i Zdrowia przy Zespole Szkół w Olsztynku- I etap sportowy”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Olsztyński

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510742669

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Bema 5

1.5.2.) Miejscowość: Olsztyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 10-516

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@powiat-olsztynski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.powiat-olsztynski.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://powiat-olsztynski.ezamawiajacy.pl/pn/powiat-olsztynski/demand/81560/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Prozdrowotne i prosportowe rozwiązania architektoniczne w walce z COVID-19 - budowa Powiatowego Centrum Sportu i Zdrowia przy Zespole Szkół w Olsztynku- I etap sportowy”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fe3a730b-1d61-11ed-acbd-46d0480cd9c4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00094252

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-02-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00019115/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Prozdrowotne i prosportowe rozwiązania architektoniczne w walce z COVID-19- budowa Powiatowego Centrum Sportu i Zdrowia przy Zespole Szkół w Olsztynku-I etap sportowy

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00307934/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IRL-III.272.13.2022.EM

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach inwestycji pn.: „Prozdrowotne i prosportowe rozwiązania architektoniczne w walce z COVID-19 - budowa Powiatowego Centrum Sportu i Zdrowia przy Zespole Szkół w Olsztynku- I etap sportowy”.
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje realizację następujących zadań:
1) Zadanie 1: opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej budowy wraz z budową lub przebudową istniejącej infrastruktury technicznej z dowiązaniem do istniejącego układu drogowego, z uzyskaniem kompletu uzgodnień, opinii, odstępstw w rozumieniu Prawa budowlanego i wymaganych prawem decyzji niezbędnych do realizacji inwestycji, dokumentacji projektowej wykonawczej wszystkich branż, ofertowego kosztorysu budowlanego oraz wykonanie prac geodezyjnych; uzyskanie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę oraz sprawowanie nadzoru autorskiego, w zakresie o którym mowa w art. 20 ust. 1 pkt 4 ustawy Prawo budowlane;
2) Zadanie 2: wykonanie robót budowlanych w zakresie wynikającym z dokumentacji opisanej w pkt 1) oraz uzyskanie od właściwego organu nadzoru budowlanego decyzji o pozwoleniu na użytkowanie lub dokonanie zawiadomienia o zakończeniu budowy do właściwego organu nadzoru budowlanego zgodnie ze stanem prawnym w tym dniu i przedłożenie Zamawiającemu uzyskanych pozwoleń i dokumentów potwierdzających skuteczność złożenia zawiadomień. Wykonawca we własnym zakresie ustala jakie części przedmiotu umowy i w jakim terminie wymagają uzyskania takich pozwoleń i złożenia zawiadomień. Zamawiający udzieli Wykonawcy stosownego pełnomocnictwa w tym zakresie.
3. W zakresie zadania 1, o którym mowa w ust. 2 pkt 1 Wykonawca:
1) sporządzi wielobranżowy projekt budowlany na aktualnej mapie do celów projektowych z kompletem uzgodnień, pozytywnych opinii, wymaganych pozwoleń, decyzji, zgłoszeń i odstępstw w rozumieniu ustawy Prawo budowlane (Dz.U. 2021 poz. 2351 z późn. zm.), opracowanych zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. 2021 poz. 2454), dokumentację badań podłoża gruntowego oraz projekt geotechniczny, zatwierdzoną dokumentację geologiczno-inżynierską w zakresie posadowienia budynku hali - w 2 egzemplarzach w wersji papierowej oraz w formie elektronicznej w formacie pdf oraz w formacie edytowalnym na nośniku zewnętrznym,
2) sporządzi uzgodnione projekty wykonawcze i techniczne (dla wszystkich branż) niezbędne dla realizacji robót budowlanych, projektami docelowej i tymczasowej organizacji ruchu oraz projektem odwodnienia i umocnienia wykopów (w przypadku konieczności wykonania), specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych - w 2 egzemplarzach w wersji papierowej oraz w formie elektronicznej w formacie pdf oraz w formacie edytowalnym na nośniku zewnętrznym,
3) sporządzi kosztorys ofertowy odpowiadający cenie ofertowej zadeklarowanej w postępowaniu o udzieleniu zamówienia publicznego w oparciu o Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym ( Dz.U. 2021 poz. 2458) - w 2 egzemplarzach w formie papierowej oraz w formie elektronicznej w formacie pdf oraz w pliku wykonawczym w rozszerzeniach (*.kst) lub (*.zuz) lub (*.ath) lub (*.gtm) lub (*.pla) lub (*.ftx) na nośniku zewnętrznym,
4) sporządzi specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych – w 2 egzemplarzach w formie papierowej oraz w formie elektronicznej w formacie pdf oraz w formacie edytowalnym na nośniku zewnętrznym,
5) sporządzi informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ) – w 2 egzemplarzach w formie papierowej oraz w formie elektronicznej w formacie pdf oraz w formacie edytowalnym na nośniku zewnętrznym,
6) będzie pełnił nadzór autorski w trakcie realizacji inwestycji w okresie od dnia przekazania przez Zamawiającego terenu budowy do dnia podpisania protokołu odbioru końcowego przedmiotu umowy przez Nadzór Inwestorski (zwany dalej Nadzorem) i Zamawiającego.
4. W zakresie Zadania 2, o którym mowa w ust. 2 pkt. 2 Wykonawca:
1) wykona roboty budowlane w oparciu o sporządzoną dokumentację projektową opisaną w ust. 3,
2) uzyska decyzję o pozwoleniu na użytkowanie lub dokona zawiadomienia o zakończeniu budowy do właściwego organu nadzoru budowlanego.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Program funkcjonalno-użytkowy wraz z koncepcją architektoniczną – załącznik nr 1 do SWZ.

W celach podglądowych Zamawiający udostępnia wyciąg z dokumentów formalno-prawnych dotyczących warunków przyłączenia do sieci, uzbrojenia terenu, opinie i projekt geologiczny, które pochodzą z nieobowiązującego w niniejszym postępowaniu projektu budowlanego, opracowanego w 2016 r. na potrzeby niezrealizowanej inwestycji polegającej na budowie hali sportowej w Olsztynku. Dokumenty te stanowią jedynie materiał pomocniczy dla wykonawców, którzy mogą wykorzystać zawarte w nich informacje do skalkulowania ceny oferty.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45212225-9 - Roboty budowlane związane z halami sportowymi

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45262210-6 - Fundamentowanie

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45223200-8 - Roboty konstrukcyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 30504000 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 41667480 PLN

2023-02-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane