„Poprawa gospodarki wodno-kanalizacyjnej na terenie gminy Drawno-etap II (realizowana w formule zaprojektuj i wybuduj)”

GMINA DRAWNO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00094892
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00094892/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-02-14 14:04
Lokalizacja
Drawno, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-82e1edfd-989f-11ed-94da-6ae0fe5e7159
Identyfikator
5941536451
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty instalacyjne w budynkachRoboty budowlane w zakresie oczyszczalni ściekówWyposażenie oczyszczalni ściekówRoboty w zakresie oczyszczania ściekówRoboty budowlane w zakresie przepompowni ściekówUrządzenia do obróbki ściekówRoboty w zakresie uzdatniania osadówRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneUsługi projektowania rurociągówOgólne roboty budowlane związane z budową rurociągówRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówInstalacyjne roboty elektrotechniczneRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty rozbiórkoweInstalacje słoneczne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00094892 z dnia 2023-02-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Poprawa gospodarki wodno-kanalizacyjnej na terenie gminy Drawno-etap II (realizowana w formule zaprojektuj i wybuduj)”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA DRAWNO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 210967001

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kościelna 3

1.5.2.) Miejscowość: Drawno

1.5.3.) Kod pocztowy: 73-220

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.5.7.) Numer telefonu: 957682031

1.5.8.) Numer faksu: 957682505

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: poczt@drawno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.drawno.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-82e1edfd-989f-11ed-94da-6ae0fe5e7159

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Poprawa gospodarki wodno-kanalizacyjnej na terenie gminy Drawno-etap II (realizowana w formule zaprojektuj i wybuduj)”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-82e1edfd-989f-11ed-94da-6ae0fe5e7159

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00094892

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-02-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00052695/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Poprawa gospodarki wodno-kanalizacyjnej na terenie gminy Drawno - etap II

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00055237

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PIOŚ.271.1.2023.MP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem w imieniu Zamawiającego pozwolenia na budowę (Zamawiający przekaże Wykonawcy stosowne upoważnienie) oraz zrealizowanie robót związanych z modernizacją, rozbudową i przebudową istniejącej oczyszczalni ścieków w Drawnie wraz z modernizacją głównej przepompowni ścieków przy ul. Kolejowej w Drawnie, niezbędne do osiągnięcia celów opisanych w programie funkcjonalno–użytkowym (PFU) stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ.
Poprawa stanu sieci komunikacyjnej i drogi dojazdowej na terenie oczyszczalni.
• przeprowadzenie prac remontowych z zachowanie ciągłości pracy oczyszczalni,
• uporządkowanie terenu,
• sporządzenie inwentaryzacji powykonawczej,
• rozruch technologiczny,
• przeszkolenie pracowników użytkownika oczyszczalni,
• uzyskanie zmiany pozwolenia wodnoprawnego w imieniu i na rzecz KZUH w Drawnie,
• uzyskanie pozwolenia na użytkowanie jeżeli będzie wymagane.
2. Zakres robót objętych niniejszym zamówieniem stanowi:
• wykonanie mapy do celów projektowych,
• przeprowadzenie szczegółowej inwentaryzacji istniejących obiektów,
• uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację
inwestycji jeżeli będzie wymagana,
• uzyskanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego jeżeli będzie wymagana
• wymiana pomp recyrkulacji zewnętrznej i wewnętrznej, wymianę pomp stacji zlewnej, oczyszczenie stawów stabilizacyjnych, wymianę zasuw reaktora biologicznego, wymianę systemu napowietrzania, założenie systemu pomiaru tlenu rozpuszczonego i sterowanie dmuchawami napowietrzającymi, montaż mieszadeł w 5 komorach reaktora biologicznego, oczyszczenie reaktora, naprawa izolacji termicznej reaktora, naprawa oświetlenia reaktorów, montaż awaryjnej pompy próżniowej AT100B, wymiana zasuw, podłączenie drugiego stawu stabilizacyjnego w układ oczyszczania, uruchomienie napowietrzania stawów stabilizacyjnych wraz z modernizacją budynków służących funkcjonowania obiektów i zabezpieczenie oczyszczalni w odnawialne źródło energii.
Istniejąca oczyszczalnia ścieków zlokalizowana jest na działkach o nr ewid. 402/4, 412/6, 412/8 obręb 0008 Dolina, gm. Drawno.
Istniejąca główna przepompownia ścieków zlokalizowana jest na działkach o nr ewid. 331/32 obręb 0001 Drawno, przy ulicy Kolejowej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45252127-4 - Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków

45252200-0 - Wyposażenie oczyszczalni ścieków

45232421-9 - Roboty w zakresie oczyszczania ścieków

45232423-3 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków

39350000-0 - Urządzenia do obróbki ścieków

45232422-6 - Roboty w zakresie uzdatniania osadów

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

71322200-3 - Usługi projektowania rurociągów

45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

09332000-5 - Instalacje słoneczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia bez możliwości zwiększenia tej kwoty do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na ww. podstawie prawnej.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 15144402,50 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 15144402,50 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2023-02-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane