WM/SZP/TP/54/2022/G, Wykonanie robót projektowych i remontowych wolnego lokalu mieszkaniowego (pustostanu) stanowiącego własność Gminy Wrocław, położonego we Wrocławiu przy ul. Kraszewskiego 10/5

Wrocławskie Mieszkania Sp. z o. o.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00095139
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00095139/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-02-14 14:54
Lokalizacja
Wrocław, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2e9957d4-804a-11ed-94da-6ae0fe5e7159
Identyfikator
8982123598
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjneRoboty budowlaneUsługi projektowania architektonicznegoUsługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanychPrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRoboty instalacyjne w budynkachRoboty sanitarneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty izolacyjneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty instalacyjne gazoweRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychKładzenie terakotyKładzenie glazuryKładzenie podłógRoboty malarskieRoboty inżynieryjne i budowlane

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00095139 z dnia 2023-02-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
WM/SZP/TP/54/2022/G, Wykonanie robót projektowych i remontowych wolnego lokalu mieszkaniowego (pustostanu) stanowiącego własność Gminy Wrocław, położonego we Wrocławiu przy ul. Kraszewskiego 10/5

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Wrocławskie Mieszkania Sp. z o. o.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 020610504

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Namysłowska 8

1.5.2.) Miejscowość: Wrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 50-304

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@wm.wroc.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wm.wroc.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://wm-wroc.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

WM/SZP/TP/54/2022/G, Wykonanie robót projektowych i remontowych wolnego lokalu mieszkaniowego (pustostanu) stanowiącego własność Gminy Wrocław, położonego we Wrocławiu przy ul. Kraszewskiego 10/5

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2e9957d4-804a-11ed-94da-6ae0fe5e7159

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00095139

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-02-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00506334

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WM/SZP/TP/54/2022/G

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wykonanie robót projektowych i remontowych wolnego lokalu mieszkaniowego (pustostanu) stanowiącego własność Gminy
Wrocław, położonego we Wrocławiu przy ul. Kraszewskiego 10/5

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45232460-4 - Roboty sanitarne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45431100-8 - Kładzenie terakoty

45431200-9 - Kładzenie glazury

45432110-8 - Kładzenie podłóg

45442100-8 - Roboty malarskie

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp. Zgodnie z jego treścią Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

Uzasadnienie faktyczne
Oferty niepodlegające odrzuceniu w postępowaniu w trybie podstawowym z możliwością negocjacji złożyli Wykonawcy: TECH –BAU Inżynieria Budowlana Sp. z o. o., ul. Drzewieckiego 24/1A, 54-129 Wrocław, PETRO Firma Ogólnobudowlana Piotr Kozłowski, Osłowice nr 43, 56-209 Jemielno, MAXIMA Sp. z o.o., ul. Wielkopolska 27A, 56-415 Twardogóra, RADEX BIS Sp. z o.o.
ul. Księdza Makarskiego 11 /9, 49-305 Brzeg.

1. TECH –BAU Inżynieria Budowlana Sp. z o.o., ul. Drzewieckiego 24/1A, 54-129 Wrocław

Cena oferty brutto [zł] Wydłużenie okresu gwarancji na roboty budowlane [miesiąc] Zatrudnienie do realizacji zamówienia osób bezrobotnych [liczba osób]
115 217,20 zł Wydłużenie okresu gwarancji o 12 m-cy Zatrudnienie więcej niż 1 osoby bezrobotnej

2. PETRO Firma Ogólnobudowlana Piotr Kozłowski, Osłowice nr 43, 56-209 Jemielno

Cena oferty brutto [zł] Wydłużenie okresu gwarancji na roboty budowlane [miesiąc] Zatrudnienie do realizacji zamówienia osób bezrobotnych [liczba osób]
163 590,00 zł Wydłużenie okresu gwarancji o 12 m-cy Zatrudnienie więcej niż 1 osoby bezrobotnej

3. MAXIMA Sp. z o.o., ul. Wielkopolska 27A, 56-415 Twardogóra

Cena oferty brutto [zł] Wydłużenie okresu gwarancji na roboty budowlane [miesiąc] Zatrudnienie do realizacji zamówienia osób bezrobotnych [liczba osób]
122 828,18 zł Wydłużenie okresu gwarancji o 12 m-cy Zatrudnienie więcej niż 1 osoby bezrobotnej

4. RADEX BIS Sp. z o.o., ul. Księdza Makarskiego 11 /9, 49-305 Brzeg
Cena oferty brutto [zł] Wydłużenie okresu gwarancji na roboty budowlane [miesiąc] Zatrudnienie do realizacji zamówienia osób bezrobotnych [liczba osób]
175 906,55 Wydłużenie okresu gwarancji o 12 m-cy Zatrudnienie więcej niż 1 osoby bezrobotnej

Zamawiający przeznaczył na realizację zamówienia kwotę brutto 78 685,00 zł.
Zamawiający podjął decyzję o nie zwiększaniu kwoty finansowania do wartości umożliwiającej zawarcie umowy.
W związku powyższym Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
2023-02-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane