Świadczenie usług administrowania nieruchomością zabudowaną w Słubicach przy ul. Kościuszki 2 (siedziba Inspektoratu ZUS)

Zakład Ubezpieczeń Społecznych

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00046869
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00046869/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-01-20 10:11
Lokalizacja
Gorzów Wielkopolski, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a73fd90e-0d73-4473-9b95-ada93906b650
Identyfikator
5992536975
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi zarządzania nieruchomościami na zasadzie bezpośredniej płatności lub umowy

Wykonawcy

1 przyznane

"EUROCENTRUM" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄSłubice, PL · lot 0
171 598 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00046869 z dnia 2025-01-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług administrowania nieruchomością zabudowaną w Słubicach
przy ul. Kościuszki 2 (siedziba Inspektoratu ZUS)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Ubezpieczeń Społecznych

1.3.) Oddział zamawiającego: Oddział w Gorzowie Wielkopolskim

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 17756005390000

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Sikorskiego 42

1.5.2.) Miejscowość: Gorzów Wielkopolski

1.5.3.) Kod pocztowy: 66-400

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL431 - Gorzowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi.gorzow@zus.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zus.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://portal.smartpzp.pl/zus

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz zarządzane przez nie fundusze

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


ubezpieczenia społeczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usług administrowania nieruchomością zabudowaną w Słubicach
przy ul. Kościuszki 2 (siedziba Inspektoratu ZUS)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a73fd90e-0d73-4473-9b95-ada93906b650

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00046869

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zamówienie z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 1 , w związku z art. 214 ust. 1 pkt 1) lit. a) ustawy Pzp z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze, usługi administrowania nieruchomością wspólną mogą być świadczone dla Zamawiającego wyłącznie przez jednego wykonawcę, tj. Eurocentrum Sp. z o.o. Zamawiający jest właścicielem 27,9 % całkowitej powierzchni budynku. Właścicielem większej części budynku tj. 72,1 % jest Eurocentrum. Wspólna infrastruktura techniczna, konieczności współfinansowania kosztów części wspólnych (korytarze, dźwig, teren zewnętrzny) powodują, że Zamawiający partycypuje w kosztach utrzymania obiektu proporcjonalnie do zajmowanej powierzchni.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 110000.271.5.2024-ZAP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 139510,57 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przyjmuje się generalną zasadę ponoszenia kosztów i czerpania korzyści ze wspólnie użytkowanej nieruchomości zabudowanej w wielkości posiadanych udziałów (Administrator - 721/1000, Zlecający – 279/1000).
2. Zasada określona w pkt. 1 nie dotyczy wyodrębnionych kosztów, które ponoszą Strony Umowy według wskazań własnych urządzeń pomiarowych w ramach odrębnie zawartych umów z dostawcami/usługodawcami. Dotyczy to kosztów:
a) energii elektrycznej,
b) wody i ścieków,
c) sprzątania własnych pomieszczeń,
d) ochrony i monitoringu antywłamaniowego i ppoż.,
e) wywozu nieczystości stałych (śmieci),
f) łączności i transmisji danych własnych urządzeń i połączeń,
g) podatków.
3. Zlecający płacić będzie Administratorowi miesięcznie za świadczone usługi na podstawie kalkulacji (kalkulacja stanowić będzie załącznik do Umowy) kosztów poniesionych w wysokości 27,9% kosztów Administratora, powiększonych o należny podatek VAT:
a) administrowanie i zarządzanie nieruchomością,
b) utrzymanie porządku w częściach wspólnych budynku,
c) utrzymanie porządku na zewnątrz budynku ( bez dozoru parkingu ),
d) utrzymanie zieleni oraz odśnieżanie.
4. Administrator zgodnie z zasadą określoną w pkt 1 obciąża Zlecającego kosztami wspólnie eksploatowanej nieruchomości z tytułu:
a) zużytego gazu do ogrzewania budynku (w wartości posiadanych udziałów) na podstawie faktury bądź rachunku od usługodawcy lub dostawcy, który będzie stanowił załącznik do wystawionej faktury,
b) obligatoryjnych przeglądów wspólnie eksploatowanych urządzeń dozorowych i budynku (w wartości posiadanych udziałów) na podstawie faktury bądź rachunku od usługodawcy lub dostawcy, który będzie stanowił załącznik do wystawionej faktury,
c) drobnych napraw i remontów wspólnie eksploatowanych urządzeń, budynku, sieci wspólnych zewnętrznych i wewnętrznych (w wartości posiadanych udziałów) na podstawie faktury bądź rachunku od usługodawcy lub dostawcy, który będzie stanowił załącznik do wystawionej faktury,
d) konserwacji dźwigu osobowego (w wartości posiadanych udziałów) na podstawie faktury bądź rachunku od usługodawcy lub dostawcy, który będzie stanowił załącznik do wystawionej faktury.
5. Administrator zobowiązuje się do przekazywania Zlecającemu potwierdzonych za zgodność z oryginałem kopii protokołów w formie papierowej z obligatoryjnych przeglądów części wspólnych, urządzeń i instalacji.
6. Płatności dokonywane będą przelewem na rachunek bankowy Administratora, w terminie 30 dni od dnia doręczenia Zlecającemu prawidłowo wystawionej faktury wraz z załącznikami potwierdzającymi wykonanie usługi (kserokopie faktur potwierdzone za zgodność z oryginałem, protokoły potwierdzone za zgodność z oryginałem ).

4.5.3.) Główny kod CPV: 70330000-3 - Usługi zarządzania nieruchomościami na zasadzie bezpośredniej płatności lub umowy

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EUROCENTRUM SPÓŁKĄ Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5981609185

7.3.3) Ulica: Kościuszki 3A

7.3.4) Miejscowość: Słubice

7.3.5) Kod pocztowy: 69-100

7.3.6.) Województwo: lubuskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 171598,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

2025-01-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi