Hurtowy zakup z dostawą do Zamawiającego oleju napędowego

Gmina Wielgomłyny

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00047187
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00047187/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-01-20 10:57
Lokalizacja
Wielgomłyny, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b1ee7429-310f-4d31-bbc8-afeb4a453086
Identyfikator
7722260702
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Olej napędowy

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00047187 z dnia 2025-01-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Hurtowy zakup z dostawą do Zamawiającego oleju napędowego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wielgomłyny

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648161

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Wielgomłyny

1.5.3.) Kod pocztowy: 97-525

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.7.) Numer telefonu: 44 7871087

1.5.8.) Numer faksu: 44 7871082

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@wielgomlyny.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wielgomlyny.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://wielgomlyny.ezamawiajacy.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Hurtowy zakup z dostawą do Zamawiającego oleju napędowego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b1ee7429-310f-4d31-bbc8-afeb4a453086

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00047187

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00006696/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Hurtowy zakup z dostawą do Zamawiającego oleju napędowego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00008386

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP-01/25

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zamówienie obejmuje zakup z dostawą do Gminy Wielgomłyny w 2025 roku oleju napędowego w ilości minimalnej 25000 litrów a maksymalnie 35000 litrów.
1) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań Zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają:
a) opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania Zamawiającego w zakresie sposobu jego realizacji:
- wskazana ilość dostawy oleju napędowego jest ilością maksymalną, dlatego też Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości paliwa. Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tytułu zamówienia przez Zamawiającego mniejszej ilości paliwa,
- dostawa paliwa następować będzie sukcesywnie według potrzeb Zamawiającego, które jednak nie będą częstsze niż dwa razy w ciągu każdego miesiąca przez cały okres obowiązywania umowy,
- olej napędowy winien posiadać właściwości fizyko-chemiczne i wydajnościowe gwarantujące odpowiednią jakość i spełnienie obowiązujących norm,
- przy każdej dostawie należy przedstawić dowód dostawy, świadectwo jakości na olej napędowy,
- dostawę oleju napędowego należy realizować po pisemnym zgłoszeniu faksem lub za pośrednictwem poczty elektronicznej przez Zamawiającego,
- dostawa oleju napędowego nastąpi nie później niż w ciągu 24 godzin po dniu zgłoszenia przez Zamawiającego z uwzględnieniem zasady, że dostawy będą realizowane w godzinach od 730 do 1500,
- projektowane postanowienia umowy załącznik nr 4 do SWZ.
Wymagania określone w SWZ muszą być spełnione. Niespełnienie ww. wymagań będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy - Prawo zamówień publicznych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09134100-8 - Olej napędowy

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu złożone zostały dwie oferty.
Oferta nr 1 złożona przez firmę OLTAN SIEMIŃSCY Sp. z o.o. z siedzibą przy ulicy Wolności 58, 97-512 Kodrąb, zaoferowała cenę zakupu z dostawą 35000 litrów oleju napędowego wyliczoną w oparciu o cenę hurtową producenta paliwa obowiązująca w dniu 09.01.2025 roku w kwocie 201 734,21 złotych brutto, (formularz cenowy załącznika nr 1a do SWZ).
Oferta nr 2 złożona przez firmę PETROJET Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Kieszek 52, 26-670 Pionki, zaoferowała cenę zakupu z dostawą 35000 litrów oleju napędowego wyliczoną w oparciu o cenę hurtową producenta paliwa obowiązująca w dniu 15.01.2025 roku w kwocie 209 300,00 złotych brutto, (formularz cenowy załącznika nr 1a do SWZ).
W wyniku badania i oceny ofert Zamawiający stwierdził, że załącznik nr 1a do SWZ – formularz cenowy, został opisany w sposób niejednoznaczny co spowodowało, że zaoferowane przez dostawców ceny na realizację zamówienia wynikające z wyliczenia ich według wzoru określonego w tym załączniku są nieporównywalne, gdyż wyliczone zostały w oparciu o ceny hurtowe producenta paliw obowiązujące w różnych datach.
Wyliczenie powinno nastąpić w oparciu o ceny producentów paliw obowiązujące w jednej dacie.
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 6 ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych – „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: 6) postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Przepis ten obejmuje zatem wszelkie sytuacje, w których występuje wada postępowania niedająca się naprawić w toku postępowania o udzielenie zamówienia. Innymi słowy, podstawą unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 255 pkt 6 ustawy - Prawo zamówień publicznych, będzie wystąpienie nieusuwalnej wady postępowania, tj. takiej która nie może być przez Zamawiającego skorygowana w toku postępowania przez unieważnienie czynności lub jej powtórzenie. Konieczne jest także ustalenie związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy wystąpieniem wady postępowania a brakiem możliwości zawarcia umowy niepodlegającej unieważnieniu. Ustalenie, czy w danym postępowaniu wystąpiła wada uniemożliwiająca zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy, powinno być dokonywane przede wszystkim poprzez odniesienie określonego naruszenia przepisów p.z.p. do przyczyn, z powodu których zawarta umowa podlega unieważnieniu, określonych w art. 457 ust. 1 p.z.p. Wady te stanowią konsekwencję znaczących uchybień, w stosowaniu przepisów odnoszących się do prowadzenia postępowania, spowodowanych przez zamawiającego (tak np. wyrok KIO z dnia 12 kwietnia 2023 roku).
Do tego rodzaju wad postępowania orzecznictwo Krajowej Izby Odwoławczej zalicza np. wadliwe opisanie przedmiotu zamówienia, czy też okoliczność, że w postępowaniu złożono nieporównywalne oferty, a źródłem tej nieporównywalności są postanowienia SWZ. Nie jest bowiem możliwe dokonanie czynności wyboru oferty najkorzystniejszej w sytuacji, gdy złożone oferty nie dają się obiektywnie porównać. Naruszałoby to zasadę uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców wynikającą z art. 16 ustawy Pzp (tak wyrok KIO z dnia 7 marca 2023 roku sygn. akt KIO 497/23).
W niniejszym postępowaniu nie budzi wątpliwości, iż gdyby formularz cenowy był skonstruowany w sposób prawidłowy wówczas swe wszystkich złożonych ofertach cena zakupu z dostawą do zamawiającego oleju napędowego byłaby wyliczona w sposób prawidłowy na dzień podany przez Zamawiającego w tym załączniku.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 201734,21 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 209300,00 PLN

2025-01-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy