Opracowanie projektu planu ogólnego gminy Margonin wraz z prognozą oddziaływania na środowisko oraz innych dokumentów związanych z opracowaniem planu ogólnego gminy Margonin
Gmina Margonin
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00047253
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00047253/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-20 11:05
- Lokalizacja
- Margonin, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a184a43c-795c-482b-929f-8723d1da75fc
- Identyfikator
- 6070055742
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00047253 z dnia 2025-01-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie projektu planu ogólnego gminy Margonin wraz z prognozą oddziaływania na środowisko oraz innych dokumentów związanych z opracowaniem planu ogólnego gminy Margonin
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Margonin
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 570791030
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kościuszki 13
1.5.2.) Miejscowość: Margonin
1.5.3.) Kod pocztowy: 64-830
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL411 - Pilski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@margonin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.margonin.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/gmina_margonin/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie projektu planu ogólnego gminy Margonin wraz z prognozą oddziaływania na środowisko oraz innych dokumentów związanych z opracowaniem planu ogólnego gminy Margonin2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a184a43c-795c-482b-929f-8723d1da75fc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00047253
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00022221
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie projektu Planu ogólnego gminy Margonin w granicach określonych uchwałą Nr VI/37/2024 Radę Miasta i Gminy Margonin z dnia 12 września 2024 roku w sprawie przystąpienia do sporządzenia Planu ogólnego gminy Margonin
Celem zamówienia jest uzyskanie projektu aktu prawnego, o którym mowa w art. 13a ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity: Dz. U. z 2024 roku, poz. 1130 ze zmianami).
W planie ogólnym należy określić m.in.:
- strefy planistyczne,
- gminne standardy urbanistyczne,
- obszary uzupełnienia zabudowy.
2. Zakres prac projektu planu obejmuje m.in.:
1) sporządzenie wykazu wniosków do projektu aktu planowania przestrzennego wraz z propozycją ich rozpatrzenia i uzasadnieniem,
2) analiza stanu zagospodarowania i zabudowy, uwarunkowań zewnętrznych, uwarunkowań przestrzennych gminy,
3) określenie zapotrzebowania na nową zabudowę mieszkaniową w gminie,
4) analiza wniosków zgłoszonych po ogłoszeniu i zawiadomieniu o przystąpieniu do sporządzania planu ogólnego,
5) przygotowanie projektu planu wraz z uzasadnieniem (składających się z części tekstowej i graficznej - skala podstawowego rysunku 1:10 000),
6) opracowanie prognozy oddziaływania na środowisko i udział w przeprowadzeniu strategicznej oceny oddziaływania na środowisko,
7) prezentacja na posiedzeniu komisji urbanistyczno-architektonicznej, oraz właściwych komisji Rady Miasta i Gminy Margonin,
8) przygotowanie wystąpień o uzgodnienie i zaopiniowanie projektu planu,
9) wprowadzenie zmian wynikających z uzyskanych opinii i dokonanych uzgodnień,
10) opracowanie projektu planu i jego prezentacja podczas konsultacji społecznych w formach uzgodnionych z zamawiającym,
11) sporządzenie raportu podsumowującego przebieg konsultacji społecznych, zawierający w szczególności wykaz zgłoszonych uwag wraz z propozycją ich rozpatrzenia i uzasadnieniem oraz protokołów z czynności przeprowadzonych w ramach konsultacji,
12) wprowadzenie niezbędnych zmian do projektu planu i uzasadnienia,
13) prezentacja projektu uchwały podczas sesji Rady Miasta i Gminy Margonin,
14) przygotowanie dokumentacji planistycznej,
15) przygotowanie pisemnego uzasadnienia i podsumowania do przyjętego dokumentu zgodnie z art. 42 i 55 pkt 3 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnieniu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (tekst jednolity: Dz. U. z 2024 roku, poz. 1112 ze zmianami),
16) ponowienia czynności, jeżeli wystąpi taka konieczność.
3. Projekt planu ogólnego należy wykonać zgodnie z wymogami:
1) ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity: Dz. U. z 2024 roku, poz. 1130 ze zmianami),
2) rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 8 grudnia 2023 r. w sprawie projektu planu ogólnego,
3) gminy, dokumentowania prac planistycznych w zakresie tego planu oraz wydawania z niego wypisów i wyrysów (Dz. U. z 2023 r. poz. 2758),
4) ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnieniu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (tekst jednolity: Dz. U. z 2024 roku, poz. 1112 ze zmianami),
5) ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (tekst jednolity: Dz. U. z 2024 roku, poz. 54 ze zmianami),
6) rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 24 października 2023 r. w sprawie zbiorów danych przestrzennych oraz metadanych w zakresie zagospodarowania przestrzennego (Dz. U. z 2023 r. poz. 2409),
7) ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity: Dz. U. z 2024 roku, poz. 1465 ze zmianami)
8) innymi przepisami wynikającymi z odpowiednich aktów prawnych, mających odniesienie do przedmiotu zlecenia,
9) m.in. dotyczącymi ochrony środowiska, ochrony zabytków, prawa wodnego, ochrony gruntów rolnych i leśnych, dróg, itp.
4. Wymagania techniczne:
Przygotowanie korespondencji związanej z przeprowadzeniem procedury planistycznej następuje na koszt i staraniem Wykonawcy. Rozesłanie korespondencji związanej z przeprowadzeniem procedury planistycznej następuje na koszt i staraniem Zamawiającego.
Pozostałe warunki dotyczące wykonania zamówienia zostały określone we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 6
4.5.3.) Główny kod CPV: 71410000-5 - Usługi planowania przestrzennego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Do dnia 20 stycznia 2025r. do godziny składania ofert tj. do godziny 10:00 w ramach niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego nie wpłynęła żadna oferta| 2025-01-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |