Budowa zbiornika retencyjnego w miejscowości Leśna Podlaska oraz Budowa zbiornika retencyjnego w otoczeniu rzeki „Klukówka” miejscowości Leśna Podlaska w Gminie Leśna Podlaska.
GMINA LEŚNA PODLASKA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00047524
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00047524/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-01-20 11:34
- Lokalizacja
- Leśna Podlaska, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-942040f5-ceb5-48b3-8cdc-b8ad9960c6cd
- Identyfikator
- 5372332149
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
2 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00047524 z dnia 2025-01-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa zbiornika retencyjnego w miejscowości Leśna Podlaska oraz Budowa zbiornika retencyjnego w otoczeniu rzeki „Klukówka” miejscowości Leśna Podlaska w Gminie Leśna Podlaska.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA LEŚNA PODLASKA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 030237598
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Bialska 30
1.5.2.) Miejscowość: Leśna Podlaska
1.5.3.) Kod pocztowy: 21-542
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL811 - Bialski
1.5.7.) Numer telefonu: 833450720
1.5.8.) Numer faksu: 833450721
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@lesnapodlaska.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: lesnapodlaska.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-942040f5-ceb5-48b3-8cdc-b8ad9960c6cd1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa zbiornika retencyjnego w miejscowości Leśna Podlaska oraz Budowa zbiornika retencyjnego w otoczeniu rzeki „Klukówka” miejscowości Leśna Podlaska w Gminie Leśna Podlaska.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-942040f5-ceb5-48b3-8cdc-b8ad9960c6cd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00047524
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00021727/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Budowa zbiornika retencyjnego w miejscowości Leśna Podlaska oraz Budowa zbiornika retencyjnego w otoczeniu rzeki „Klukówka” miejscowości Leśna Podlaska w Gminie Leśna Podlaska
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zadania są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej Operacje typu „Zarządzanie zasobami wodnymi” W ramach poddziałania :Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00610870
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.9.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 843501,30 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 1 zamówienia: „Budowa zbiornika retencyjnego w miejscowości Leśna Podlaska”. Realizacja tego zadania będzie polegać na:1. Wykonaniu dokumentacji projektowej oraz budowie zbiornika retencyjnego na działce 20/6, Obręb Leśna Podlaska w miejscowości Leśna Podlaska w gm. Leśna Podlaska - zakres zgodny z częścią graficzną opracowania na podstawie aktualnego zagospodarowania terenu.
2. Realizacja zamówienia wymaga wykonania następujących elementów:
a. Budowa zbiornika retencyjnego o powierzchni do 5000,00 m2 i głębokości do 3 m
b. Budowa umocnienie skarp zbiornika geokratą – 1000 m2
c. Budowa ciągu pieszego po koronie zbiornika o szerokości 3m i długości 400m
d. Wykonanie kompletnej dokumentacji wraz z uzyskaniem zgłoszenia lub pozwolenia na budowę.
Uwaga: Wszystkie podane powyżej parametry, należy traktować jako wartości przewidywane i orientacyjne, a ostateczne wielkości określone będą w czasie wykonywania projektu budowlanego. Ostateczne rozwiązania należy uzgodnić z zamawiającym, należy zaprojektować zgodnie z uzgodnieniami uzyskanymi od inwestora oraz poszczególnych organów opiniujących.
3. Część gruntu przeznaczona do niwelacji terenu inwestycji – w uzgodnieniu z zamawiającym. Nadmiar urobku do zagospodarowania przez wykonawcę we własnym zakresie.
4. Zalecenia konserwatorskie konserwatora zabytków:
Realizacja inwestycji zlokalizowana jest na terenach objętych ścisłą ochroną Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Lublinie należy uzyskać zgodę na prowadzenie prac budowlanych oraz nadzór nad ich prowadzeniem.
5. Zakres usług stanowi projektowanie:
Wykonawca opracuje i zatwierdzi u Zamawiającego oraz w upoważnionych organach administracyjnych Dokumenty Wykonawcy obejmujące co najmniej:
Wykonanie map do celów projektowych.
Uzyskanie oświadczeń na dysponowanie gruntem na cele budowlane, uzyskane od właścicieli działek.
Inne opracowania wymagane do zgłoszenia robót budowlanych lub dla uzyskania Pozwolenia na Budowę.
Plan Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia.
Inne projekty robocze wyszczególnione w SWZ.
Uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego wszelkich wymaganych opinii, pozwoleń i decyzji od właściwych organów oraz uzyskanie zgłoszenia w zakresie zadań inwestycyjnych których dotyczy dokumentacja projektowa.
Zapewnienie kierowania robotami budowlanymi przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia objęte zamówieniem.
Sprawowanie nadzoru autorskiego przez cały czas realizacji zadań inwestycyjnych, na potrzeby których opracowana będzie niniejsza dokumentacja projektowa.
dokumenty porealizacyjne obejmujące co najmniej: dokumentację powykonawczą z naniesionymi w sposób czytelny wszelkimi zmianami wprowadzonymi w trakcie budowy wraz z geodezyjną inwentaryzacją powykonawczą.
Szczegółowy zakres robót stanowią Programy Funkcjonalno – Użytkowe wraz z załącznikami (dalej zwany również PFU) – załącznik nr 1 do SWZ – oraz Projekt umowy – załącznik nr 2.1 SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45247270-3 - Budowa zbiorników
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45000000-7 - Roboty budowlane
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45247230-1 - Roboty budowlane w zakresie grobli
45247200-2 - Roboty w zakresie budowy tam i innych konstrukcji stałych
45244000-9 - Wodne roboty budowlane
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej
45248000-7 - Budowa konstrukcji hydromechanicznych
4.5.5.) Wartość części: 410954,38 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 2 zamówienia: „Budowa zbiornika retencyjnego w otoczeniu rzeki „Klukówka” miejscowości Leśna Podlaska w Gminie Leśna Podlaska”. Realizacja tego zadania będzie polegać na:1. Wykonaniu dokumentacji projektowej oraz budowie zbiornika retencyjnego na działce 20/5, Obręb Leśna Podlaska w miejscowości Leśna Podlaska w gm. Leśna Podlaska wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą - zakres zgodny z częścią graficzną opracowania na podstawie aktualnego zagospodarowania terenu.
2. Realizacja zamówienia wymaga wykonania następujących elementów:
a. Budowa zbiornika retencyjnego o powierzchni do 5000,00 m2 i głębokości do 3
b. Budowa umocnienie skarp zbiornika geokratą – 1350 m2
c. Budowa ciągu pieszego po koronie zbiornika o szerokości 2m i długości 415m
d. Budowa miejsc do odpoczynku (ławki) w ilości ok 12szt.
e. Budowa oświetlenia przy ciągu pieszego w ilości ok 12 szt.
f. Wykonanie koszy na śmieci w ilości ok 12 szt.
g. Budowa fontanny wodnej – 1szt.
h. Wykonanie kompletnej dokumentacji wraz z uzyskaniem zgłoszenia lub pozwolenia na budowę.
Uwaga: Infrastruktura towarzysząca niezbędna do funkcjonowania otwartych zbiorników retencyjnych skłąda się z: budowy fonntanny wodnej, wykonanie koszy na śmieci, budowa oświetlenia przy ciągu pieszym, budowa miejsc do odpoczynku (ławki), Budowa ciągu pieszego po koronie zbiornika.
Uwaga: Wszystkie podane powyżej parametry, należy traktować jako wartości przewidywane i orientacyjne, a ostateczne wielkości określone będą w czasie wykonywania projektu budowlanego. Ostateczne rozwiązania należy uzgodnić z zamawiającym, należy zaprojektować zgodnie z uzgodnieniami uzyskanymi od inwestora oraz poszczególnych organów opiniujących.
3. Część gruntu przeznaczona do niwelacji terenu inwestycji – w uzgodnieniu z zamawiającym. Nadmiar urobku do zagospodarowania przez wykonawcę we własnym zakresie.
4. Zalecenia konserwatorskie konserwatora zabytków:
Realizacja inwestycji zlokalizowana jest na terenach objętych ścisłą ochroną Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Lublinie należy uzyskać zgodę na prowadzenie prac budowlanych oraz nadzór nad ich prowadzeniem.
5. Zakres usług stanowi projektowanie:
Wykonawca opracuje i zatwierdzi u Zamawiającego oraz w upoważnionych organach administracyjnych Dokumenty Wykonawcy obejmujące co najmniej:
Wykonanie map do celów projektowych.
Uzyskanie oświadczeń na dysponowanie gruntem na cele budowlane, uzyskane od właścicieli działek.
Inne opracowania wymagane do zgłoszenia robót budowlanych lub dla uzyskania Pozwolenia na Budowę.
Plan Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia.
Inne projekty robocze wyszczególnione w SWZ.
Uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego wszelkich wymaganych opinii, pozwoleń i decyzji od właściwych organów oraz uzyskanie zgłoszenia w zakresie zadań inwestycyjnych których dotyczy dokumentacja projektowa.
Zapewnienie kierowania robotami budowlanymi przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia objęte zamówieniem.
Sprawowanie nadzoru autorskiego przez cały czas realizacji zadań inwestycyjnych, na potrzeby których opracowana będzie niniejsza dokumentacja projektowa.
dokumenty porealizacyjne obejmujące co najmniej: dokumentację powykonawczą z naniesionymi w sposób czytelny wszelkimi zmianami wprowadzonymi w trakcie budowy wraz z geodezyjną inwentaryzacją powykonawczą.
Inwestycje będą realizowane w systemie „Zaprojektuj i wybuduj”.
Szczegółowy zakres robót stanowią Programy Funkcjonalno – Użytkowe wraz z załącznikami (dalej zwany również PFU) – załącznik nr 1 do SWZ – oraz Projekt umowy – załącznik nr 2.2 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45247270-3 - Budowa zbiorników
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45000000-7 - Roboty budowlane
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45247230-1 - Roboty budowlane w zakresie grobli
45247200-2 - Roboty w zakresie budowy tam i innych konstrukcji stałych
45244000-9 - Wodne roboty budowlane
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej
45248000-7 - Budowa konstrukcji hydromechanicznych
4.5.5.) Wartość części: 432546,92 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 489540,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 860748,31 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 489540,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: KAROL GŁOWA
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 371146360
7.3.3) Ulica: Studzienki 22
7.3.4) Miejscowość: Modlnica
7.3.5) Kod pocztowy: 32-085
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-08
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 489540,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 489540,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 955651,64 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 489540,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: KAROL GŁOWA
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 371146360
7.3.3) Ulica: Studzienki 22
7.3.4) Miejscowość: Modlnica
7.3.5) Kod pocztowy: 32-085
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-08
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 489540,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2025-01-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |