Dostawa energii cieplnej na potrzeby Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 40 w Bytomiu na lata 2025-2027
Szkoła Podstawowa Specjalna nr 40 im. Gustawa Morcinka
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00047552
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00047552/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2025-01-20 11:38
- Lokalizacja
- Bytom, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-637db795-869f-4bc1-be70-a86229cf7e9a
- Identyfikator
- 6262559131
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00047552 z dnia 2025-01-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa energii cieplnej na potrzeby Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 40 w Bytomiu na lata 2025-2027
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Szkoła Podstawowa Specjalna nr 40 im. Gustawa Morcinka
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000724896
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Orląt Lwowskich 12b
1.5.2.) Miejscowość: Bytom
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-902
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@sps40.bytom.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sps40.bytom.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-637db795-869f-4bc1-be70-a86229cf7e9a1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa energii cieplnej na potrzeby Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 40 w Bytomiu na lata 2025-20272.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-637db795-869f-4bc1-be70-a86229cf7e9a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00047552
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamawiający zamierza udzielić zamówienia w trybie z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt. 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt.1
pzp, zgodnie z którego brzmieniem Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli dostawy, usługi lub roboty
budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze –
jeżeli nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem
celowego zawężenia parametrów zamówienia. Jedynym wykonawcą mogącym zrealizować zamówienie w zakresie
dostarczania ciepła do budynku Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 40 w Bytomiu jest Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z
o.o. z siedzibą w Bytomiu. Wykonawca ten jest właścicielem sieci nitki ciepłowniczej, do której przyłączone są obiekty
Zamawiającego i zapewnia obsługę tej nitki, a tym samym jest naturalnym monopolistą.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 342847,10 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dostawa energii cieplnej na potrzeby Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 40 w Bytomiu, ul. Orląt Lwowskich 12b
4.5.3.) Główny kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6262629765
7.3.4) Miejscowość: Bytom
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 421701,94 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-01 do 2027-12-31| 2025-01-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |