Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Łapalice.
URZĄD MIEJSKI W KARTUZACH
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00103440
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00103440/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-02-21 09:32
- Lokalizacja
- Kartuzy, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1f418f24-7a17-11ed-94da-6ae0fe5e7159
- Identyfikator
- 5890010583
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00103440 z dnia 2023-02-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Łapalice.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: URZĄD MIEJSKI W KARTUZACH
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000527546
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Gen. Józefa Hallera 1
1.5.2.) Miejscowość: Kartuzy
1.5.3.) Kod pocztowy: 83-300
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@poczta.kartuzy.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kartuzy.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/7023671.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Łapalice.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1f418f24-7a17-11ed-94da-6ae0fe5e7159
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00103440
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-02-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00026734/13/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.15 Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Łapalice.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Inwestycja realizowana jest w ramach operacji pn.: „Rozwój infrastruktury wodno-kanalizacyjnej i deszczowej na terenach wiejskich Gminy Kartuzy” dofinansowanej ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00490414
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.43.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Łapalice.
2. Zamówienie obejmuje w szczególności wykonanie następujących kategorii robót::
1) Wykonanie oznakowania czasowej organizacji ruchu;
2) Budowa sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej;
3) Budowa sieci kanalizacji sanitarnej tłocznej;
4) Budowa przyłączy kanalizacji sanitarnej;
5) Budowa sieci wodociągowej na potrzeby zasilania przepompowni ścieków;
6) Dostawa oraz montaż przepompowni ścieków wraz z automatyką
i infrastrukturą towarzyszącą;
7) Roboty elektryczne;
8) Roboty w zakresie odtworzenia nawierzchni;
9) Zagospodarowanie terenu przepompowni ścieków;
10) Uporządkowanie terenu budowy;
11) Wykonanie dokumentacji powykonawczej i pomiarowej, zgodnie z załączonymi uzgodnieniami oraz projektem umowy a także uzyskanie w imieniu Zamawiającego decyzji o pozwoleniu na użytkowanie lub oddania do użytkowania, wydanej przez Powiatowego oraz Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego, dla każdej z decyzji o pozwoleniu na budowę, na podstawie których realizowany jest przedmiot zamówienia.
3. Dodatkowe wymagania wobec Wykonawcy odnośnie realizacji przedmiotu zamówienia:
1) Wykonawca zobowiązany jest udzielić gwarancji jakości na wykonany przedmiot zamówienia na okres nie krótszy niż 60 miesięcy i nie dłuższy niż 72 miesiące. Okres rękojmi za wady będzie równy okresowi udzielonej gwarancji;
2) Zamawiający zastrzega, że rozpoczęcie robót objętych przedmiotem zamówienia nie może nastąpić przed 15.03.2023 r.;
3) Wykonawca zobowiązany jest poinformować gestorów infrastruktury technicznej o rozpoczęciu oraz zakończeniu robót budowlanych a także uzyskać niezbędne odbiory techniczne, zgodnie z warunkami uzgodnień branżowych oraz opisem technicznym;
4) Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania zezwoleń oraz odbiorów zarządców dróg na zajęcia pasa drogowego, wynikających z decyzji zezwalających na zlokalizowanie urządzeń infrastruktury technicznej w pasach drogowych;
5) Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia badań archeologicznych nad wykonywanymi pracami, zgodnie z warunkami decyzji Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o sygn. ZA.5161.610-2.2022,ML z dnia 15.09.2022 r., z uwzględnieniem opracowaniem pełnej dokumentacji z badań oraz przekazanie ich wyników Pomorskiemu Wojewódzkiemu Konserwatorowi Zabytków;
6) W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania oraz montażu dwóch tablic informacyjnych o wymiarach 2x3 m dotyczących informacji o dofinansowaniu zadania. Treść tablic oraz miejsce montażu uzgodnione zostanie z Wykonawcą po zawarciu umowy na wykonanie robót budowlanych;
7) Wykonawca robót, w terminie 5 dni od daty zawarcia umowy przedstawi Zamawiającemu zaakceptowany przez Inspektorów nadzoru inwestorskiego harmonogram rzeczowo-finansowy. Na podstawie zaakceptowanego dokumentu realizowane będzie rozliczenie częściowe oraz końcowe przedmiotu umowy; Wszystkie materiały przewidziane do wbudowania w ramach przedmiotu zamówienia, podlegają obowiązkowej akceptacji Zamawiającego, inspektorów nadzoru autorskiego oraz inspektorów nadzoru inwestorskiego. Podstawą akceptacji materiału jest wniosek materiałowy wraz z kartą katalogową produktu, certyfikatami oraz deklaracjami zgodności;
8) Wykonawca robót zobowiązany jest zapewnić pełną obsługę geodezyjną;
9) Wykonawca przed rozpoczęciem robót zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu oświadczenia kierownika budowy oraz oświadczeń kierowników robót, o których mowa w decyzjach pozwolenia na budowę;
10) Wszystkie materiały przewidziane do wbudowania w ramach przedmiotu zamówienia, podlegają obowiązkowej akceptacji Zamawiającego, inspektorów nadzoru autorskiego oraz inspektorów nadzoru inwestorskiego. Podstawą akceptacji materiału jest wniosek materiałowy wraz z kartą katalogową produktu, certyfikatami oraz deklaracjami zgodności;
11) Po zakończeniu robót budowlanych Wykonawca wykona i przekaże Zamawiającemu na nośniku elektronicznym dokumentację z monitoringu kamerą wykonanych kanałów rurociągiem grawitacyjnym i tłocznych z uwzględnieniem spadków,
4.5.3.) Główny kod CPV: 45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
45232423-3 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków
45232440-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 14
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 14
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4445416,31 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 9555478,93 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4445416,31 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Usług Komunalnych Marian Marszałkowski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5890003933
7.3.3) Ulica: ul. Akacjowa 24
7.3.4) Miejscowość: Glincz
7.3.5) Kod pocztowy: 83-330
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-02-21
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4445416,31 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2024-04-298.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2023-02-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |