Przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 1572L na terenie gminy Sosnowica w powiecie parczewskim
POWIAT PARCZEWSKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00105925
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00105925/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-02-22 14:27
- Lokalizacja
- Parczew, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ecaf5e5e-a3b4-11ed-b8d9-2a18c1f2976f
- Identyfikator
- 5391437872
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00105925 z dnia 2023-02-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 1572L na terenie gminy Sosnowica w powiecie parczewskim
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT PARCZEWSKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 030237368
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Warszawska 24
1.5.2.) Miejscowość: Parczew
1.5.3.) Kod pocztowy: 21-200
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL811 - Bialski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@parczew.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://spparczew.bip.lubelskie.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://powiatparczewski.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 1572L na terenie gminy Sosnowica w powiecie parczewskim2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ecaf5e5e-a3b4-11ed-b8d9-2a18c1f2976f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00105925
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-02-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00019880/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 1572L na terenie gminy Sosnowica w powiecie parczewskim
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: AZ-VII.272.3.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia obejmuje swym zakresem, opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej, uzyskanie niezbędnych pozwoleń i zgód oraz wykonanie robót budowlanych dla zadania inwestycyjnego pn.: Przebudowa drogi powiatowej nr 1572L Maśluchy-Orzechów Stary –Zienki. Planuje się przebudową jezdni o długości 0,999 km. Należy zaprojektować i wykonać jezdnię o przekroju jednojezdniowym, dwupasowym o szerokości 6,00 m wraz z poboczami z tłucznia kamiennego o szerokości 1,00 m. Odwodnienie jezdni powierzchniowe za pomocą spadków poprzecznych i podłużnych do istniejących rowów. W trakcie projektowania i wykonywania robót budowlanych należy uzyskać nośność konstrukcji jezdni 115 kN/oś.
Uwaga! Załącznikiem do niniejszego postepowania jest Program Funkcjonalno-Użytkowy opracowany dla przebudowy drogi powiatowej nr 1572L na odcinku ok. 1,542 km tj. od km roboczego 0+000 (skrzyżowania z drogą gminną w miejscowości Zienki) do km roboczego 1+542,67. Przedmiotowe postępowanie obejmuje etap I przebudowy realizowany przez Powiat Parczewski na odcinku od km roboczego 0+000 (arkusz 1_koncepcji) do km roboczego 0+999 (arkusz 2 koncepcji).
Uwaga! W związku z powyższym Zamawiającego nie dotyczy obowiązek budowy kanałów technologicznego dla niniejszych inwestycji - budowa kanału technologicznego nie jest objęta zakresem zadania (okoliczność, o której mowa w art. 39 ust. 6ba pkt 4 Ustawa o drogach publicznych z dnia 21 marca 1985 r. (Dz.U. z 2022 r. poz. 1693)).
Przedmiot zamówienia szczegółowo opisany jest w zał. nr 1 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne unieważnienia postępowaniaZgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy PZP Zamawiający unieważnia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne unieważnienia postępowania
W postępowaniu wpłynęły jedna oferta złożona przez Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o., ul. Kolejowa 28, 05-300 Mińsk Mazowiecki. Wykonawca zaoferował wykonanie przedmiotu zamówienia za kwotę 2 952 000,00 zł. Zamawiający na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy PZP poinformował przed otwarciem ofert wykonawców, że kwota jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 2 000 000,00 zł. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na zamówienie związku z tym postępowanie zostało unieważnione.
| 2023-02-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |