Przebudowa dróg na terenie Gminy Godziszów

GMINA GODZISZÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00106286
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00106286/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-02-22 19:12
Lokalizacja
Godziszów, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5bd9295e-ad2f-11ed-9236-36fed59ea7dd
Identyfikator
8621575729
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneInstalowanie oznakowania drogowego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00106286 z dnia 2023-02-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dróg na terenie Gminy Godziszów

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GODZISZÓW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409583

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Godziszów Trzeci 121A

1.5.2.) Miejscowość: Godziszów

1.5.3.) Kod pocztowy: 23-302

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski

1.5.7.) Numer telefonu: 158710002

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@godziszow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.godziszow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5bd9295e-ad2f-11ed-9236-36fed59ea7dd

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa dróg na terenie Gminy Godziszów

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5bd9295e-ad2f-11ed-9236-36fed59ea7dd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00106286

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-02-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00098849/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Przebudowa dróg na terenie Gminy Godziszów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00100799

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.0721.2.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przebudowa sieci dróg gminnych w miejscowościach Zdziłowice Pierwsze droga nr 113539L, Zdziłowice Drugie droga nr 113548L, Zdziłowice Czwarte droga nr 113547L, Godziszów Drugi droga nr 113511L, Godziszów Trzeci droga nr 113507L, Rataj Ordynacki droga nr 113532L i Kawęczyn droga nr 113523L. Dostosowanie nośności dróg do ciężkiego ruchu maszyn rolniczych oraz poprawa bezpieczeństwa pieszych. Przebudowa dróg w zakresie wykonania nowych nawierzchni asfaltowych i z płyt betonowych, wykonanie nowych warstw konstrukcyjnych oraz poboczy. Remont mostu (Godziszów Trzeci), przebudowa przepustu (Zdziłowice Drugie), usprawnienie odwodnienia na przebudowywanych drogach a także umocnienie odcinków szczególnie narażonych na erozyjną działalność wód płynących poprzez wykonanie umocnionych ścieków przy krawędziowych oraz umocnionych rowów, przebudowę istniejących przepustów lub budowę nowych. Umocnienie skarp. Przebudowy istniejących zjazdów (Zdziłowice Czwarte).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45316213-1 - Instalowanie oznakowania drogowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający wraz z ogłoszeniem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego postępowania w dniu 17 lutego 2023 r., nie udostępnił kompletu dokumentów Specyfikacji Warunków Zamówienia wraz z załącznikami na platformie e-zamówienia, pomimo, iż Ogłoszenie o zamówieniu na nie wskazywało.
W konsekwencji należy przyjąć, iż powyższe uchybienie stanowi naruszenie wyrażonej w art. 16 Ustawy PZP zasady przygotowania i przeprowadzenia postępowania w sposób zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji, równe traktowanie wykonawców oraz przejrzystości postępowania.
Jednocześnie, w myśl art. 58 §1 kodeku cywilnego, § 1 czynność prawna sprzeczna z ustawą albo mająca na celu obejście ustawy jest nieważna, chyba że właściwy przepis przewiduje inny skutek, w szczególności ten, iż na miejsce nieważnych postanowień czynności prawnej wchodzą odpowiednie przepisy ustawy.
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt. 6 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.

W niniejszym postępowaniu, Zamawiający w sposób oczywisty uchybił art. 16 ustawy, nie zapewniając przygotowania i przeprowadzenia postępowania w sposób gwarantujący zachowanie uczciwej konkurencji, równe traktowanie wykonawców oraz przejrzystości postępowania. Niewątpliwie, stanowi to czynność sprzeczną z ustawą i jako taka pozostaje nieważna z mocy samego prawa.
Powyższa wada jest nieusuwalna - uniemożliwia zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. W związku z naruszeniem art. 16 ustawy Pzp i art. 58 §1 kc niniejsze postępowanie podlega unieważnieniu w oparciu o przepisy art. 255 pkt 6) ustawy Pzp.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 0

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0

2023-02-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane