Modernizacja i rozbudowa Cmentarza Komunalnego w Pile – zadanie 2 (budowa murów oporowych)
Zarząd Dróg i Zieleni w Pile
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00107226
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00107226/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-02-23 10:52
- Lokalizacja
- Piła, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9db4901e-4954-11ed-9171-f6b7c7d59353
- Identyfikator
- 7642211127
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00107226 z dnia 2023-02-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja i rozbudowa Cmentarza Komunalnego w Pile – zadanie 2 (budowa murów oporowych)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg i Zieleni w Pile
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 570766568
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: gen. Władysława Andersa 10
1.5.2.) Miejscowość: Piła
1.5.3.) Kod pocztowy: 64-920
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL411 - Pilski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampubl@zdiz.pila.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdiz.pila.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zdizpila.ezamawiajacy.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja i rozbudowa Cmentarza Komunalnego w Pile – zadanie 2 (budowa murów oporowych)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9db4901e-4954-11ed-9171-f6b7c7d59353
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00107226
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-02-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00025488/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.12 Modernizacja i rozbudowa Cmentarza Komunalnego w Pile – zadanie 2 (budowa murów oporowych)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00387069/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: FZ.322.41.22.PZ
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest modernizacja i rozbudowa Cmentarza Komunalnego w Pile – zakres projektowy nr 2 – budowa murów oporowych. Zakres ten obejmuje ścinanie drzew, karczowanie pni, demontaż betonowego ogrodzenia, roboty ziemne przy formowaniu skarpy, budowę czterech zewnętrznych pochylni dla osób niepełnosprawnych o nawierzchni z kostki betonowej na podbudowie
z mieszanek niezwiązanych, budowę żelbetowych monolitycznych murów oporowych przy pochylniach, budowę murów oporowych wzdłuż skarpy z elementów żelbetowych prefabrykowanych. Ponadto należy wykonać nawierzchnie z kostki betonowej na podbudowie z mieszanek niezwiązanych (dojścia)
z opornikami betonowymi w tym miejsca na pojemniki na odpady. Zadanie podzielone jest na dwa etapy.
I. Etap
1. Wycinka drzew i usunięcie pni.
2. Wykopy i budowa murów oporowych pochylni (roboty żelbetowe monolityczne).
3. Montaż prefabrykowanych elementów muru oporowego przy skarpie.
4. Roboty ziemne wykończeniowe.
Pozycje wg kosztorysu:
1. Wycinki drzew, usuwanie pni, oczyszczanie terenu po karczowaniu, rozbiórka płotu betonowego;
pozycje kosztorysowe nr: 1.1.1 do 1.1.3, 1.1.12
2. Roboty pomiarowe, wykopy pod mury oporowe pochylni – pozycje kosztorysowe od 1.1.4 do 1.1.9,
3. Budowa murów oporowych pochylni - pozycje kosztorysowe od 1.2.1 do 1.2.7 i od 1.2.9 do 1.2.11 ,
4. Montaż muru oporowego wzdłuż skarpy z prefabrykatów, pozycja kosztorysowa 1.2.8,
5.Formowanie nasypów, roboty ziemne wykończeniowe, zagęszczanie, pozycje kosztorysowe: 1.1.10 do 1.1.11,
II. Etap
Wykonanie nawierzchni pochylni, dojść i placów pod pojemniki na odpady, montaż poręczy.
Zakres przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowo-kosztorysowa..
W trakcie realizacji wykonawca powinien spełniać warunek, o którym mowa w art. 68. ust. 3 ustawy
o elektromobilności i paliwach alternatywnych (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 110, 1093, 2269.) - łączny udział pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych gazem ziemnym we flocie pojazdów samochodowych w rozumieniu art. 2 pkt 33 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym używanych przy wykonywaniu tego zadania wynosi co najmniej 10%.
Uwaga!
1. Biorąc pod uwagę szczególne miejsce wykonywania prac, Wykonawca dochowa wszelkiej staranności podczas wykonywania zadania, w szczególności nie zakłóci odbywających się ceremonii pogrzebowych.
2. Wykonawca powinien posiadać ubezpieczenie OC z tytułu wykonywanych prac, na wartość min. 100 tys. złotych.
3. Wykonawca umieści w widocznym miejscu tablicę informacyjną oraz ogłoszenie dotyczące bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Wybrany wykonawca Wojciech Kaczmarek Zakład Usługowo - Handlowy, Usługi Sprzętem Budowlanym odmówił zawarcia umowy.Oferty wykonawców Zakład Drogowy Sp. z o. o. oraz Przedsiębiorstwo Budowlane Peberol ceną przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
| 2023-02-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |