Infrastruktura przy obiektach placówek oświaty oraz modernizacja placówek oświaty w Gminie Niedźwiedź – I etap
GMINA NIEDŹWIEDŹ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00109382
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00109382/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-02-24 10:59
- Lokalizacja
- Niedźwiedź, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6c07ae24-3292-11ed-8832-4e4740e186ac
- Identyfikator
- 7371152618
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00109382 z dnia 2023-02-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Infrastruktura przy obiektach placówek oświaty oraz modernizacja placówek oświaty w Gminie Niedźwiedź – I etap
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA NIEDŹWIEDŹ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491892535
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Niedźwiedź 233
1.5.2.) Miejscowość: Niedźwiedź
1.5.3.) Kod pocztowy: 34-735
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniaug@gmail.com
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.niedzwiedz.iap.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/Postepowania/a2e46431-1c50-48d8-98d0-8eaf627587f71.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Infrastruktura przy obiektach placówek oświaty oraz modernizacja placówek oświaty w Gminie Niedźwiedź – I etap2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6c07ae24-3292-11ed-8832-4e4740e186ac
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00109382
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-02-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00049184/15/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Infrastruktura przy obiektach placówek oświaty oraz modernizacja placówek oświaty w Gminie Niedźwiedź – I etap.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00358399/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.10.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Modernizacja pomieszczeń w Szkole Podstawowej w Niedźwiedziu –wyposażenie sal lekcyjnych. Zadanie przewiduje modernizację czterech sal lekcyjnych w Szkole Podstawowej w miejscowości Niedźwiedź w Gminie Niedźwiedź. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych i Przedmiarze robót stanowiących załączniki do SWZ.4.5.3.) Główny kod CPV: 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45432130-4 - Pokrywanie podłóg
45431000-7 - Kładzenie płytek
45442100-8 - Roboty malarskie
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
4.5.5.) Wartość części: 164744,39 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wymiana pokrycia dachowego w Szkole Podstawowej w Porębie Wielkiej. W ramach zadania przewiduje się wymianę pokrycia dachowego w Szkole Podstawowej w miejscowości Poręba Wielka w Gminie Niedźwiedź. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych i Przedmiarze robót stanowiących załączniki do SWZ.4.5.3.) Główny kod CPV: 45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
4.5.5.) Wartość części: 337769,37 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zakup i montaż fotowoltaiki w szkołach na terenie Gminy Niedźwiedź w miejscowości Poręba Wielka, Podobin oraz Konina. W ramach zadania przewiduje się montaż instalacji fotowoltaicznej w szkołach na terenie Gminy Niedźwiedź w miejscowości Poręba Wielka, Podobin oraz Konina. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, Projektach technicznych i Przedmiarach robót stanowiących załączniki do SWZ.4.5.3.) Główny kod CPV: 09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
09332000-5 - Instalacje słoneczne
45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
4.5.5.) Wartość części: 344727,58 PLN
Część 4
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Modernizacja istniejącego parkingu przy szkole w Porębie Wielkiej – II etap. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w zakresie modernizacji istniejącego parkingu przy szkole podstawowej w Porębie Wielkiej w Gminie Niedźwiedź. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót, dokumentacji technicznej projekcie budowlano – wykonawczym, przedmiarze robót stanowiących załączniki do SWZ.4.5.3.) Główny kod CPV: 45223300-9 - Roboty budowlane w zakresie parkingów
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
4.5.5.) Wartość części: 273051,69 PLN
Część 5
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Budowa Parkingu wraz z zagospodarowaniem terenu ZPO Konina. Przedmiotem zamówienia są roboty modernizacyjne w zakresie zagospodarowania terenu przy Zespole Placówek Oświatowych w Koninie, w gminie Niedźwiedź. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót, dokumentacji technicznej projekcie budowlano-wykonawczym, przedmiarze robót stanowiących załączniki do SWZ.4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
4.5.5.) Wartość części: 649584,37 PLN
Część 6
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wykonanie boiska wielofunkcyjnego wraz z zagospodarowaniem terenu przy szkole podstawowej w miejscowości Podobin. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wykonaniu boiska wielofunkcyjnego wraz z zagospodarowaniem terenu przy Zespole Placówek Oświatowych w miejscowości Podobin w gminie Niedźwiedź. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót, dokumentacji technicznej, przedmiarze robót stanowiących załączniki do SWZ.4.5.3.) Główny kod CPV: 45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45223300-9 - Roboty budowlane w zakresie parkingów
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45231221-0 - Roboty budowlane w zakresie gazowych sieci zasilających
45232440-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
4.5.5.) Wartość części: 2801678,70 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnił postępowanie na zadanie: Infrastruktura przy obiektach placówek oświaty oraz modernizacja placówek oświaty w Gminie Niedźwiedź – I etap, Część 1 - Modernizacja pomieszczeń w Szkole Podstawowej w Niedźwiedziu – wyposażenie sal lekcyjnych
Uzasadnienie prawne: art. 255 pkt 2 ustawy Pzp, tj. Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu;
Uzasadnienie faktyczne: W postępowaniu w zakresie Część 1 - Modernizacja pomieszczeń w Szkole Podstawowej w Niedźwiedziu – wyposażenie sal lekcyjnych została złożona tylko jedna oferta. W trakcie badania oferty Zamawiający powziął podejrzenie, że oferta Wykonawcy zawiera rażąco niską cenę w związku z tym wezwał Wykonawcę do udzielenia wyjaśnień dotyczących wyliczenia zaoferowanej ceny. Wykonawca nie złożył wyjaśnień w wyznaczonym terminie. Zamawiający odrzucił ofertę Wykonawcy. W związku z tym, że była to jedyna oferta która wpłynęła w postępowaniu w zakresie Część 1 - Modernizacja pomieszczeń w Szkole Podstawowej w Niedźwiedziu – wyposażenie sal lekcyjnych uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania zgodnie z art. 255 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych.
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Nie rozstrzygnięto
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Nie rozstrzygnięto
Część 4
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Nie rozstrzygnięto
Część 5
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 5)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnił postępowanie na zadanie: Infrastruktura przy obiektach placówek oświaty oraz modernizacja placówek oświaty w Gminie Niedźwiedź – I etap, Część 5 - Budowa Parkingu wraz z zagospodarowaniem terenu ZPO Konina
Uzasadnienie prawne: art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, tj. cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty
Uzasadnienie faktyczne: W postępowaniu w zakresie Część 5 - Budowa Parkingu wraz z zagospodarowaniem terenu ZPO Konina zostały złożone dwie oferty. W trakcie badania oferty Zamawiający powziął podejrzenie, że oferta Wykonawcy z najniższą ceną zawiera rażąco niską cenę w związku z tym wezwał Wykonawcę do udzielenia wyjaśnień dotyczących wyliczenia zaoferowanej ceny. Wykonawca nie złożył wyjaśnień w wyznaczonym terminie. Zamawiający odrzucił ofertę Wykonawcy.
Zamawiający na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę 712 359,00 zł brutto i umieścił tą kwotę na stronie internetowej prowadzonego postępowania. Oferta drugiego Wykonawcy znacznie przekracza kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający po przeanalizowaniu swoich możliwości finansowych nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty.
Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania w zakresie Część 5 - Budowa Parkingu wraz z zagospodarowaniem terenu ZPO Konina zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych. Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
Część 6
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 6)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnił postępowanie na zadanie: Infrastruktura przy obiektach placówek oświaty oraz modernizacja placówek oświaty w Gminie Niedźwiedź – I etap, Część 6 - Wykonanie boiska wielofunkcyjnego wraz z zagospodarowaniem terenu przy szkole podstawowej w miejscowości Podobin.
Uzasadnienie prawne: art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, tj. cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty
Uzasadnienie faktyczne: W postępowaniu w zakresie Część 6 - Wykonanie boiska wielofunkcyjnego wraz z zagospodarowaniem terenu przy szkole podstawowej w miejscowości Podobin zostały złożone dwie oferty. Zamawiający skorzystał z możliwości negocjacji. Po przeprowadzeniu negocjacji Zamawiający zaprosił Wykonawców do złożenia ofert dodatkowych. W odpowiedzi na zaproszenie do składania ofert dodatkowych wpłynęła jedna oferta dodatkowa złożona przez NOWATOR SP. Z O.O. SPYTKOWICE 722A 34-745 SPYTKOWICE, cena oferty dodatkowej 4 655 000,00 zł. Drugi Wykonawca nie złożył oferty dodatkowej. Cena oferty Wykonawcy SONA PIOTR OMYLAK LIPNICA WIELKA 111 34-483 LIPNICA WIELKA złożona w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu wynosi 3 497 900,54 zł. Zamawiający na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę 3 072 531,46 zł brutto i umieścił tą kwo-tę na stronie internetowej prowadzonego postępowania. Oferty Wykonawców znacznie przekraczają kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający po przeanalizowaniu swoich możliwości finansowych nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty.
Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania w zakresie zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych. Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
| 2023-02-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |