Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Jasnej w msc. Jachranka

Miasto i Gmina Serock

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00111188
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00111188/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-02-27 09:46
Lokalizacja
Serock, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-bd441478-7d29-11ed-b4ea-f64d350121d2
Identyfikator
5361739574
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty budowlane w zakresie kanałów ściekowychRoboty w zakresie kanalizacji ściekowejPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie oczyszczania terenuRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty drogoweRoboty w zakresie budowy drógRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty w zakresie regulacji ruchuInstalowanie znaków drogowych

Wykonawcy

1 przyznane

"WOD-KAN-BRUK" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄŻelechów, PL · lot 0
2 982 605,46 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00111188 z dnia 2023-02-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Jasnej w msc. Jachranka

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto i Gmina Serock

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 015570119

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 21

1.5.2.) Miejscowość: Serock

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-140

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: r.piekarzewski@serock.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.serock.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://serock.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Jasnej w msc. Jachranka

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bd441478-7d29-11ed-b4ea-f64d350121d2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00111188

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-02-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00023157/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.22 Przebudowa ul. Jasnej w Jachrance

1.1.23 Budowa kanalizacji sanitarnej rejon Borowa Góra – Dosin – Skubianka – Jachranka - Izbica, Dębe

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 (PROW 2014-2020)

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00500688

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PRI.271.2.45.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2788553,26 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest budowa sieci kanalizacji sanitarnej, przepompowni ścieków oraz przyłączy kanalizacyjnych w ulicy Jasnej w Jachrance zgodnie z dokumentacją projektową autorstwa firmy SAFAGE Oddział w Polsce, Al. Jerozolimskie 134, 02-305 Warszawa wraz z budową drogi zgodnie z dokumentacją projektową autorstwa firmy AIC Project Piotr Komuda, ul. B. Głowackiego 6, 07 – 100 Węgrów. Dokumentacje projektowe stanowią załącznik Nr 8 do niniejszej SWZ.
2) Szczegółowo przedmiot zamówienia obejmuje:
2.1) Budowę sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Jasnej w miejscowości Jachranka, gm. Serock w tym:
a) budowę kanału sanitarnego PP ф 200 mm o długości L= 606,27 m, PE ф 225 mm o długości L= 4,48 m.
b) budowę podwójnego kanału tłocznego PE ф 110 mm o długości L = 2 x 36 m; lokalizacja kanału tłocznego częściowo w drodze powiatowej nr 1802W; roboty należy wykonać w technologii bezwykopowej; na prowadzenie robót w pasie drogowym drogi powiatowej Wykonawca uzyska zezwolenie od jej zarządcy i poniesie koszty z tym związane.
c) budowa kompletnej przepompowni ścieków wraz z niezbędną infrastrukturą (komora zasuw, studnia rozprężna, studnia przepływomierza, ogrodzenie , droga, AKPiA, eN).
d) budowę 10 sztuk przyłączy kanalizacyjnych na odcinku od kanału do pierwszej studni na działce prywatnej wraz z odtworzeniem nawierzchni chodników, zjazdów oraz trawników do stanu sprzed budowy oraz 9 sztuk przyłączy na odcinku od kanału do granicy działki. Wykonawca, na etapie sporządzania oferty zobowiązany jest dokonać wyceny budowy wszystkich przyłączy wskazanych w dokumentacji technicznej (do pierwszej studni).
e) Wykonawca wykona tylko przyłącza wskazane przez Zamawiającego. Gmina po rozstrzygnięciu postępowania o udzielenie zamówienia i poznaniu kosztów budowy poszczególnych przyłączy kanalizacyjnych, poinformuje właścicieli nieruchomości o możliwości podpisania umowy z Gminą i budowy przyłączy przez Gminę jako inwestora zastępczego w ramach zawartej umowy z Wykonawcą wyłonionym w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. W zamian właściciel nieruchomości zobowiązany będzie wpłacić na rzecz Gminy wartość budowy przyłącza na terenie swojej posesji tj. od granicy działki do pierwszej studzienki. Gmina w umowie z Wykonawcą zastrzega sobie prawo do pomniejszenia wynagrodzenia Wykonawcy o wartość budowy odcinków przyłączy nie wykonanych, z uwagi na rezygnację przez właścicieli nieruchomości z budowy przyłączy przez Gminę. Wykonawca wyłoniony w przetargu w dniu podpisania umowy przedstawi Zamawiającemu zestawienie kosztów budowy przyłączy kanalizacyjnych na terenie prywatnych nieruchomości na odcinku od granicy działki do pierwszej studzienki. Wykonawca przed złożeniem oferty zobowiązany jest zweryfikować zakres robót do wykonania na poszczególnych posesjach związanych z budową przyłączy kanalizacyjnych, w szczególności odtworzenia nawierzchni w obrębie posesji.
f) wykonanie monitoringu TV wybudowanej sieci (kanału sanitarnego i wszystkich przyłączy kanalizacji sanitarnej).
g) opracowanie i uzgodnienie w PGE Dystrybucja S.A. instrukcji współpracy przewoźnego agregatu prądotwórczego z wybudowaną przepompownią ścieków,
h) konserwację i utrzymanie sieci wraz z przepompownią ścieków, będących przedmiotem zamówienia do czasu ich przekazania w eksploatację MPWiK w m. st. Warszawie tj. zawarcia umowy użyczenia pomiędzy Zamawiającym i MPWiK w m. st. Warszawie oraz sporządzenia protokołu zdawczo-odbiorczego w związku z tą umową.
i) opracowanie dokumentacji powykonawczej sieci kanalizacji sanitarnej, przepompowni ścieków i przyłączy kanalizacyjnych zgodnie z wytycznymi MPWiK w m. st. Warszawie, przekazanie jej i uzgodnienie w MPWiK w m. st. Warszawie.
j) opracowanie i przekazanie operatu kolaudacyjnego budowy sieci kanalizacji sanitarnej, wraz z przepompownią ścieków oraz przyłączami kanalizacyjnymi.
k) wymianę 20% gruntu rodzimego pochodzącego z urobku na grunt piaszczysty nadający się do zagęszczenia pod wynik 1,0 w skali Proctora. Wymianę gruntu należy wykonać w miejscach wykonanych wykopów otwartych, po trasie budowanego kanału sanitarnego oraz przyłączy (na odcinkach do granicy pasa drogowego ulicy Jasnej). Wymianę gruntu należy wykonać do poziomu spodu warstw konstrukcyjnych nawierzchni drogowej.
l) wykonanie powykonawczej inwentaryzacji geodezyjnej;
m) wykonanie i ustawienie po zakończeniu realizacji robót budowlanych w widocznym wskazanym przez Zamawiającego miejscu na terenie realizacji inwestycji tablicy o wymiarach 80cmx120cm informującej o przyznanym dofinansowaniu z PROW 2014-2020. Tablica musi posiadać własną konstrukcję mocującą i stojącą. Tablicę należy wykonać w technologii znaku drogowego, podkład wykonany z blachy metalowej z podwójnie zawiniętą krawędzią, naklejka z folii co najmniej I generacji.
n) uzyskanie pozwolenia na użytkowanie (w tym opracowanie wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie).
2.2) Budowę ulicy Jasnej w Jachrance, w tym:
a) wykonanie robót przygotowawczych oraz pomiarowych, w tym korytowanie i profilowanie nawierzchni – wykonanie warstwy z pospółki grubości 10 cm;
b) usunięcie kolizji z projektowaną jezdnią drogi gminnej: przebudowa oświetlenia ulicznego – 3 punkty świetlne zgodnie z dokumentacją projektową; przesunięcie jednego słupa teletechnicznego;
c) wykonanie warstwy dolnej podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie frakcji 0-63mm i grubości 15 cm;
d) wykonanie warstwy górnej podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie frakcji 0-31,5mm i grubości 8 cm;
e) budowę jezdni o szerokości zmiennej od 3,0m do 5,0m i długości 623m z kostki betonowej gr. 8 cm koloru szarego na podsypce cementowo – piaskowej 1:4 gr. 3 cm; spadek poprzeczny jezdni jednostronny 2% zmienny; obramowanie jezdni – krawężnik betonowy 15x30x100 na ławie betonowej z oporem;
f) budowę obustronnych poboczy z kruszywa łamanego frakcji 0-31,5mm stabilizowanego mechanicznie o szer. 0,75m i gr. 10 cm;
g) budowę zjazdów do posesji: warstwa ścieralna z kostki betonowej gr. 8 cm; podsypka cementowo-piaskowa 1:4 gr. 3 cm; podbudowa z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie frakcji 0-63mm gr. 12 cm; pospółka gr. 10 cm; obramowanie zjazdów – krawężnik betonowy 15x30x100 na ławie betonowej z oporem i obrzeże betonowe 8x30x100 na ławie betonowej z oporem (od strony posesji);
h) budowę dojść do posesji (chodników) na odcinku od krawędzi jezdni do linii ogrodzeń: warstwa ścieralna z kostki betonowej gr. 6 cm; podsypka cementowo-piaskowa 1:4 gr. 5 cm; pospółka gr. 10 cm; obramowanie dojść – krawężnik betonowy 15x30x100 na ławie betonowej z oporem i obrzeże betonowe 8x30x100 na ławie betonowej z oporem;
i) wykonanie odwodnienia jezdni w postaci sączka chłonnego (drenażu francuskiego) z kruszywa łamanego; kruszywo frakcji 32-63mm owinięte geowłókniną przeszywaną 7/14 o gramaturze 220g/cm2; przykrycie sączka tłuczniem kamiennym łamanym frakcji 4-63mm; wymiary sączka 40/20x80cm (szerokość x głębokość);
j) wykonanie oznakowania pionowego i poziomego zgodnie z zatwierdzonym projektem stałej organizacji ruchu;
k) regulacja wysokościowa urządzeń infrastruktury podziemnej do poziomu nawierzchni drogowych; prace związane z regulacją wysokościową urządzeń podziemnych należy prowadzić pod nadzorem gestorów sieci; obowiązek wystąpienia o pełnienie nadzoru przez gestorów sieci, i koszty z tym związane leżą po stronie Wykonawcy;
l) uporządkowanie terenu w rejonie prowadzonych robót;
m) uzyskanie pozwolenia na użytkowanie (w tym opracowanie wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111213-4 - Roboty w zakresie oczyszczania terenu

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233140-2 - Roboty drogowe

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233150-5 - Roboty w zakresie regulacji ruchu

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 10

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2982605,46 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6079890,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2982605,46 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: WOD-KAN-BRUK Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8262156925

7.3.3) Ulica: Łomnica 39

7.3.4) Miejscowość: Żelechów

7.3.5) Kod pocztowy: 08-430

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcy wykonanie robót elektrycznych i elektroenergetycznych, AKPiA oraz roboty technologiczne i montażowe oraz bitumiczne.

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-02-21

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2982605,46 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2024-08-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2023-02-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane